Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

vw sharan '96 nie działa przednie ogrzewanie

wisniak7 27 Nov 2012 23:58 4308 5
    wisniak7
    Level 9  
    Witam.
    Bardzo proszę o pomoc. Jak w temacie mam sharana '96r 1,9 tdi i problem z ogrzewaniem. Otóż ni dziala mi ogrzewanie "przednie". Tylna nagrzewnica grzeje jak wściekła, przewody od przedniej są gorące a z przodu wieje jak na biegunie. Dodam jeszcze że mam climatronika i co bym na nim nie ustawiał z przodu wieje zimno.
    Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
    mariusz3511
    Level 11  
    Walśnie mam taki sam problem. Jechalem autem wczoraj i bylo troche za goraco wiec na klimatroniku zmienilem temperature a tu nagle przestal mi grzac z przodu. Z tylu nagrzewnica grzeje. Wrazenie jak by przestał dzialac panel regulacji czy jak no nie wiem ,moze jakieś rady?
    kondi203
    Level 2  
    Kolego sprawdz sobie potencjometr wentylatora przedniego, prawdopodobnie jest uszkodzony.
    mariusz3511
    Level 11  
    Co to takiego potencjometr ogrzewania przedniego?

Dodano po 8 [minuty]:

Dodam jeszcze ze jesli chodzi o nawiew to działa tylko ze leci zimne powietrze
    kondi203
    Level 2  
    Potencjometr jest to inaczej zwane pokrętło ogrzewania.

Dodano po 4 [minuty]:

Ewentualnie uległ awarii silniczek od regulacji temperatury
    mariusz3511
    Level 11  
    Mechanik zdjął deskę rozdzielczą i stwierdzil ze to silniczek dmuchawy ktory nie otwiera klap. Zamówilem go z allegro mam nadzieje ze to tylko ta usterka. Czy rezystor reguluje predkoscią i przepływem powietrza?

Dodano po 3 [minuty]:

Ten potencjometr to inaczej rezystor? Chodzi o ten czerwony z takimi kolcami znajdujący sie pod deska za skrytką?