Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ferolli zefiro c11 (butla propan-butan) piec nie odpala po wymianie butli

28 Nov 2012 03:43 3018 5
  • Level 8  
    Dzień dobry. Mam problem z ogrzewaczem Ferolli zefirro c11, mianowicie po wymianie butli piec "nie odpala", mimo iskry. Zawór odkręcony, butla pełna. Zdarzyło się to po raz drugi, za pierwszym razem po wymianie jakoś odpalił, ot tak, po prostu, choć z początku też miał problem. Wczoraj wymieniłem butlę ponownie. Przed wymianą działał bez zarzutu, a teraz nagle fochy. Czy jest jakaś procedura podłączania sekretna, o której nie wiem? A podłączam prosto: zakręcam zużytą butlę, odłączam ją, podłączam nową, odkręcam i już. Czy ktoś może mnie naprowadzić na błąd mój lub urządzenia? Dziękuję z góry.
  • Helpful post
    Level 29  
    Jaki długi masz przewód doprowadzający gaz?? Po odkręceniu butli, do przewodu dostaje się powietrze, niestety, ono się nie pali ;) trzeba poczekać aż gaz z nowej butli wypchnie je z przewodu.
  • Level 8  
    Przewód ma ok. 1,5 metra. Rozumiem, że jedyną metoda jest puszczanie wody i czekanie, aż piec "zaskoczy" ?
  • Level 29  
    Przed odkręceniem węża od butli możesz założyć na niego jakiś zacisk aby nie spuścić gazu. Rozumiem że piec już ruszył?
  • Level 8  
    jeszcze nie ruszył, ale wydaje mi się, że to rozsądna porada, więc dałem "pomógł" :) a nie ruszył dlatego, że jestem jeszcze w pracy i nie miałem czasu poodkręcać sobie wody, na co zmitrężę zapewne trochę czasu. Dziękuję też za radę o zacisku-następnym razem na pewno zastosuję :)
  • Level 1  
    Mam ten sam problem, to znaczy już go nie mam, kiedyś miałem.
    Początkowe wysokie ciśnienie w butli blokuje elektrozawór w piecyku.
    Zakręć butlę, odkręć malutką śrubkę wyżej miejsca podłączenia przy podgrzewaczu, odkręć delikatnie butlę, usłyszysz gaz i odblokowanie zaworu, zakręć śrubkę i ma działać.