Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

asus x59sl - nie mogę skonfigurować wifi

28 Lis 2012 09:58 1041 4
  • Poziom 7  
    Witam mam problem z skonfigurowaniem sieci wifi. Otóż pobierałem sterowniki ze strony producenta laptopa (asus x59sl) i z tej czeskiej strony i w obu przypadkach coś jest nie tak. Te ze strony producenta w ogóle nie podchodzą a te ze strony czeskiej owszem wyświetla mi się lista dostępnych sieci bezprzewodowych ale kiedy daję połącz jest napisane 'pobieranie adresu sieciowego' przez cały czas i nic innego się nie dzieje. Jak zmienię w właściwościach protokołu internetowego TCP/IP tzn. wpisze adres ip 192.168.2.1 i adres DNS jakiś tam to owszem łączę się z siecią bezprzewodową ale kiedy włączam przeglądarkę i odpalam jakąś stronę to wyskakuje błąd że niewłaściwe ustawienia DNS(screen). Qualcomm Atheros AR928X moja karta a system WinXP sp2. Ma ktoś jakiś pomysł? Może alternatywą jest ściągnięcie innych sterowników?
  • Poziom 18  
    Wiec może masz niewłaściwe adresy serwerów DNS. Czy adres 192.168.2.1 jest adresem z twojej sieci ? Jeśli pokazuje sieci bezprzewodowe to sterowniki raczej są ok. Sprawdź adres IP czy wpisałeś poprawnie adres Bramy i adres serwera DNS te trzy adresy muszą być aby działał internet.

Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    nie wiem jak sprawdzić ip i dns wpisuje w uruchom cmd potem ipconfig i mam zera
  • Poziom 11  
    Kto Ci udostępnia tą sieć? Czy to jest jakiś domowy routerek? Możesz się na niego zalogować?
  • Poziom 7  
    właścicielka mieszkania które wynajmuję na telefonie bezproblemowo mogę się podłączyć do sieci kolega na swoim laptopie tak samo tylko ja nie mogę tego skonfigurować