Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Nadmiernie się obladza

28 Nov 2012 11:32 4974 6
 • Level 10  
  Witam

  Proszę o pomoc, mianowicie posiadam lodówkę
  daewoo SBS FRS-U20BEC

  od pewnego czasu na tylnej ściance w zamrażarce wytwarza się lód i dzięki temu lodówka przestaje chłodzić, gdy odmrożę zamrażarkę lód wyciągnę zaś przez ok 3 dni wszystko działa poprawnie do momentu gdy lód wytworzy się na tylnej ściance i zablokuje według mnie zimne powietrze które wpada do chłodziarki

  dodam iż ta lodówka sama się odmraża i ma funkcję nadmuchu wentylatorek był sprawdzany i jest dobry sprawdzał go serwisant. który nie wie co temu może być

  będę wdzięczny za fachową pomoc
 • Heating systems specialist
  Sprawdź czy czasami nie jest zapchany odpływ skroplin, który odprowadza je na tackę znajdującą się z tyłu lub pod spodem lodówkozamrażarki, skąd zostaje odparowany do otoczenia.
 • Level 35  
  W analogicznej sytuacji naprawa lodówki zakończyła się wymianą termostatu przez serwisanta.
 • Level 10  
  Dzięki serdeczne dzisiaj spróbuje wyłączyć lodówkę i sprawdzić czy wężyk jak pisze użytkownik Plumpi jest zapchany,.

  a co do termostatu czy idzie takie urządzenie wymienić bez specjalistycznych urządzeń czy lepiej fachowca zamówić? i takie jeszcze pytanie czy kosztowna jest taka wymiana termostatu?
 • Level 11  
  Przyczyną nadmiernego osadzanie się lodu może być uszkodzona , nie przylegająca uszczelka drzwi lodówki , w związku z tym ciągłe dostawanie się do lodówki powietrza z zewnątrz i skraplanie się wody na ściankach ...
 • Level 35  
  Co się tyczy termostatu to został wymieniony na inny model, ponieważ cena oryginalnego WDF25k-1070 "powaliła" zainteresowanego, około 66 € :(.
 • Level 10  
  problem udało się rozwiązać.
  awaria dotyczyła silniczka który jest umieszczony w komorze zamrażarki. mimo, że silniczek idzie i działa, nie potrafi nadążyć z wywiewem zimnego powietrza i przez co pojawia się lód.
  awaria wentylatorów jest wadą fabryczną w tych modelach i po wymianie ma śmigać dobre kilka lat. koszt naprawy wynosił 400zł i gwarancja 12m-c

  Dodano po 24 [minuty]:

  mała porada dla użytkownika, by darować sobie okolicznych fachowców AGD
  miałem tyczność z czterema fachowcami. znanymi i cenionymi mających swoje warsztaty. gdzie od nich słyszałem odpowiedzi typu: nie naprawialne, naprawa bardzo kosztowna, kupić nowa, są to lodówki do pierwszej awarii itd. człowiek już myślał no cóż trzeba kupić nową.

  ostatnia deska ratunku był telefon do producenta, oni podali mi telefon do fachowca zajmujący się tylko naprawami tą marka, jeden telefon fachowiec do 2 godzin przyjechał naprawił w 30min, dodał - są to lodówki o konstrukcji prostej i długo mi ten model posłuży.

  wiec nie warto dzwonić do okolicznych fachowców, szkoda nerwow. jedynie do tych co specjalizują się w danej marce.