Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 40eh5000 i stara wieża - Automatyczne włączenie się wieży gdy włączam tv

robs23 28 Lis 2012 11:39 1305 6
  • #1 28 Lis 2012 11:39
    robs23
    Poziom 9  

Witam,

Od dłuższego czasu zastanawiam się w jaki sposób można zmusić wieżę Phillips HiFi do włączenia się gdy włączony zostaje telewizor. Ogólnie wieża i Tv są połączone kablem jack 3,5 (wyjście tv) i 2 RCA chinch (wejście wieży).
    Gdzieś czytałem że w teorii można być coś takiego zrobić-w momencie włączenia TV na wyjściu jack pojawia się sygnał, który mógłby 'załączyć' wieże.
    Najlepsze byłoby gniazdko elektryczne, które - otrzymując sygnał z TV - włączałoby dopływ prądu do wieży, i odcinało prąd gdy TV się wyłącza..

Szukam w miarę gotowego rozwiązania. Przeszukałem pewien znany portal ale nie wiele znalazłem - nie do końca wiem jak zdefiniować zapytanie.. Będę wdzięczny za wszystkie pomysły w jaki sposób można osiągnąć podobny cel.

0 6
  • #2 28 Lis 2012 12:17
    andrefff
    Poziom 36  

Pomysł nie do zrealizowania na żadnym gotowym urządzeniu.

0
  • #3 28 Lis 2012 14:56
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Chyba pozostaje tylko -
    listwa antyprzepięciowa 5 gniazd z pilotem

Samsung 40eh5000 i stara wieża - Automatyczne włączenie się wieży gdy włączam tv

0
  • #4 28 Lis 2012 15:00
    andrefff
    Poziom 36  

To też nic nie da, włączą się urządzenia tylko w trybie standby.

0
  • #5 28 Lis 2012 15:02
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Faktycznie gapa ze mnie. Pozostaje tylko zmienić włącznik w wieży, lub zablokować w pozycji włączony oraz jeszcze możliwość zastosowania przekażnika.

0
  • #6 28 Lis 2012 15:30
    andrefff
    Poziom 36  

Tylko przekaźnik i podłączenie do niego wieży.

0
  • #7 29 Lis 2012 13:58
    robs23
    Poziom 9  

Dzięki wszystkim.
    Generalnie szczęśliwie-nieszczęśliwie, wieża ma tak że jak odłączę ją od prądu przez wyciągnięcie kabla, to załącza się do ostatniego trybu automatycznie przy ponownym włożeniu wtyczki..
    kurcze, szkoda że nie da się tego zrobić.. myślałem już nawet nad listwą na pilota ale piloty wychodzą mi już uszami.. Milion pilotów do wszystkiego. I każdy z nich ma taką magiczną 'funkcję' że znika dokładnie wtedy kiedy jest potrzebny;)

0