Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Vaio - Naprawa uszkodzonych ścieżek gniazda na płycie głównej

28 Lis 2012 12:05 2199 10
  • Poziom 15  
    Witam,
    trafił mi się laptop Sony Vaio (co jest zresztą mało istotne) z uszkodzonym gniazdem na płycie głównej. Mam straszny problem bo nie wiem co z tym zrobić i czy da się coś z tym jeszcze zrobić. Poniżej zdjęcie jak to wygląda. Proszę o radę Sony Vaio - Naprawa uszkodzonych ścieżek gniazda na płycie głównej jak to naprawić.
  • Spec od komputerów
    orzech_u napisał:
    Witam,
    trafił mi się laptop Sony Vaio (co jest zresztą mało istotne) z uszkodzonym gniazdem na płycie głównej. Mam straszny problem bo nie wiem co z tym zrobić i czy da się coś z tym jeszcze zrobić. Poniżej zdjęcie jak to wygląda. Proszę o radę jak to naprawić.

Przy odrobinie wprawy jest to do zrobienia.
    Trochę słabo widać na zdjęciu, wynika że ścieżki są zerwane.
    Możesz wrzucić zdjęcie makro tego miejsca.
  • Poziom 15  
    Może być ciężko z lepszym zdjęciem. A masz jakiś pomysł jak to naprawić? Lutowanie chyba odpada?
  • Poziom 15  
    Ciekawe jak skoro cyna się nie trzyma się płytki...
    Trochę lepsze zdjęcie poniżej:

Sony Vaio - Naprawa uszkodzonych ścieżek gniazda na płycie głównej
  • Spec od komputerów
    orzech_u napisał:
    Ciekawe jak skoro cyna się nie trzyma się płytki...

Lutując cienkie druciki do odpowiednich punktów TP oraz styków gniazda.
  • Poziom 15  
    A możesz zaznaczyć na zdjęciu o które punkty TP chodzi? Mam stacje lutowniczą, umiem się nią posługiwać, ale śmiem twierdzić, że to jest trochę za małe do lutowania...
  • Spec od komputerów
    orzech_u napisał:
    A możesz zaznaczyć na zdjęciu o które punkty TP chodzi? Mam stacje lutowniczą, umiem się nią posługiwać, ale śmiem twierdzić, że to jest trochę za małe do lutowania...

Mikroskop lub dobra lupa, mierniki i bez problemu ustalisz do których styków dochodzą poszczególne ścieżki.
    TP1178........
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Teraz nie pozostaje nic innego jak polutować.
  • Poziom 15  
    boro1234567 napisał:
    orzech_u napisał:

Mikroskop lub dobra lupa, mierniki i bez problemu ustalisz do których styków dochodzą poszczególne ścieżki.
    TP1178........

Tak, zrobiłem i oznaczyłem dokładnie jaka ścieżka do jakiego pola i pinu.

Cytat:
    Podejrzewam, że mało kto ma tutaj czas dokładnie pozaznaczać połączenia. Wrzuciłem zdjęcie do obróbki. Negatyw załączonego zdjęcia przedstawia następujące trasy dla wyrwanego CN28:

TP1180 - pin8
    TP1178 - pin7
    TP1176 - pin6
    TP1174 - pin5
    TP1172 - pin4
    TP1170 - pin3
    TP1168 - pin2
    TP1166 - pin1

Dokładnie takie trasy znalazłem i ja - dziękuję bardzo za zweryfikowanie moich wyników.

Cytat:
    Teraz nie pozostaje nic innego jak polutować.

Jak wspominałem nie mam problemów z lutowaniem - trochę topnika, cyny, przewody ze starej taśmy od matrycy, klej na gorąco i faktycznie się udało - działa bez zarzutu.
    Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc. Kolejny raz pokazujecie, że jednak można coś jeszcze zdziałać.