Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa Poland
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atego 817 - ABS, kontrolka świeci , błędów brak

vielton 28 Lis 2012 14:21 3558 14
  • #1 28 Lis 2012 14:21
    vielton
    Poziom 9  

Witam , mam problem z ABS-em w wyżej wymienionym aucie otóż , auto diagnozowane jest TEXĄ w zakładce błędy - czysto na wyświetlaczu cyfrowym , czysto. Natomiast czerwona kontrolka ABS świeci sie i ABS w aucie tez nie działa.
    Liczę na jakieś sugestie podpowiedzi... Mi juz pomysły sie skonczyły :(
    z góry Dziekuje.

edit:
    w parametrach w texie nie widać predkości kół - 0 km/h

1 14
  • Texa Poland
  • #2 28 Lis 2012 15:25
    Rzexxnik
    Poziom 16  

Sprawdziłeś czy Ci czujniki ABS zbierają prędkość? Kiedyś tak miałem, że błędów TEXA nie wyłapała, a pojechałem do chłopaka na warsztat i podpiął jaltesta i błędy były wtedy jakieś zapisane. Sprawdź przejścia przewodów od czujników ABS do jednostki sterującej ABS i od modulatorów do jednostki sterującej. Sprawdź same modulatory.

0
  • #3 28 Lis 2012 16:02
    vielton
    Poziom 9  

czujnik abs sprawdzone oscyloskopem idzie ładny sinusoidalny sygnał , wiązki od czujników ok. Elektrozawory sprawdziłem jedynie texą odpowiadają , wiązki od nich juz nie sprawdziłem ... ale to wszystko bez sensu , nawet jak by cos bylo nietak w jednym z instumentów to przecież niesprawność jednego nie bedzie miała wpływu na pozostałe, a wersja że w samochodzie padło wszystko nie realne. pozatym błędów w texie nie ma ok texa jak texa czasami jej głupota zawstydza najwiekszych idiotów , ale na wyświetlaczu cyfrowym też czysto , świeci sie tylko kontrolka i to wszystko abs padniety koła blokuja , predkości nie widać .. w texie ;)

0
  • #4 28 Lis 2012 16:10
    Rzexxnik
    Poziom 16  

A w innych systemach nie ma błędów?

0
  • Texa Poland
  • #5 28 Lis 2012 16:28
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Sprobuj skasowac pamiec bitow ale nie wiem czy Texa ma taka opcje. Lepszy bylby Star

0
  • #6 28 Lis 2012 16:34
    vielton
    Poziom 9  

w texie zapodałem globalne szukanie i błędów w innych centralkach nie było a jak były to zapamietane i to takie które w żaden sposób nie wiązały by sie z absem ... a odnośnie kasowania bitów pamieci to w texie to sie nazywa "kasowanie ramki pamieci" i takaopcja jest ale to też nie pomogło :(

0
  • #7 28 Lis 2012 16:37
    Rzexxnik
    Poziom 16  

Mówisz, że prędkości nie czyta Ci. A próbowałeś sprawdzić modulatory? Cykają ?

0
  • #8 28 Lis 2012 16:43
    vielton
    Poziom 9  

modulatory cykają
    czy blokada mostu może mieć wpływ na prace absu ?? od jednej mądrej głowy usłyszałem , dla mnie nie ralne ale wole spytać bo to co logiczne już sprawdziłem

0
  • #9 28 Lis 2012 18:59
    Rzexxnik
    Poziom 16  

I gdy sprawdzasz prędkości texą , czyli podnosisz koło na lewarek i kręcisz kolem to żadne prędkości nie wskakują? Jeżeli nie wskakują to zobacz czy na wszystkich kołach tak jest. Jeżeli tylko na jednym kole no to masz przyczynę. A jeżeli Ci nic nie pokaże, to sprawdź jeszcze na innym kompie błędy. I jeżeli na następnym komputerze nic nie będzie to przypuszczam, że sterownik może być uszkodzony. Ale dobrze posprawdzaj te czujniki. Auto dobrze znasz, ile czasu je masz?

0
  • #10 28 Lis 2012 20:07
    vielton
    Poziom 9  

Auta nie znam wogóle, świeżynka. Czujniki nie reagują na żadnym z kół, sprawdzone już tak jak pisałeś.
    Jutro jade podpiąć pod jaltesta , dam znać co i jak

0
  • Pomocny post
    #11 28 Lis 2012 20:19
    MAN Electronics
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ja się nie spotkałem aby Texa nie pokazała błędu.... jest możliwość że Texa nie pokaże błędu ale wtedy gdy połączysz się z systemem który nie jest dokładnie tą wersją która jest w pojeździe i wtedy nie pokazuje błędów i pokazuje głupoty.....możliwe że masz uszkodzony sterownik (miałem podobnie tylko że z ECAS-em w MAN-ie cały czas widział jeden parametr podmiana sterownika i było jasne) no ale spróbuj jeszcze JalTestem.

0
  • #12 28 Lis 2012 21:15
    Rzexxnik
    Poziom 16  

Ja miałem taki przypadek z Volvo. Texa mi nie pokazała błędu związanego z ciśnieniem skrzyni korbowej a jaltest pokazał. I teraz jeśli auta nie znasz to zobacz czy przypadkiem sterownika nie masz podmienionego. Też taką akcję miałem. Najlepiej sprawdź numer na sterowniku i zobacz np w serwisie, żeby Ci sprawdzili czy to jest na bank od Twojego auta. Czy numer na kasecie zgadza się z numerem u nich w systemie. No i jak w texe wejdziesz to spisz sobie numer oprogramowania i niech by Ci sprawdzili czy to jest oprogramowanie pasujące do Twojego wozu. Oczywiście to tylko sugestie. Nie musi to być to, no ale jak sprawdziłeś wszystkie czujniki, modulatory, kabelki to coś musi być przecież.

0
  • Pomocny post
    #13 28 Lis 2012 21:49
    kowal3376
    Poziom 10  

witam. sprawdz masy przy sterowniku abs sprubuj jeszcze wypiąć kostki elekt ze sterownika na minutę jeżeli nie pomoże to podejżewam sterownik padnięty.Ja miałem podobny przypadek w dafie,sterownik abs miał zawieszke. Powodzenia.

0
  • Pomocny post
    #14 28 Lis 2012 23:05
    685832
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 30 Lis 2012 17:08
    vielton
    Poziom 9  

uszkodzony sterownik , władowałem nowy wszystko śmiga

0