Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-J140W - Złe drukowanie kolorów

Zakhary 28 Lis 2012 17:39 4344 3
  • #1 28 Lis 2012 17:39
    Zakhary
    Poziom 9  

Posiadam drukarkę marki Brother, model DCP-J140W. Kupiłem ją w zeszłym tygodniu. Mam problem z wydrukiem kolorów. Wszystkie kolory są zbyt ciemne. Niektóry barwy to w ogóle jakiś żart. Dla przykładu cyan drukowany jest jako ciemny niebieski, a niebieski jako fioletowy. Oczywiście przeprowadzałem "czyszczenie" i konfiguracją chyba już 3 razy i ciągle to samo. Może to wina samego tuszu? W sumie dziwne bo przecież był dołączony do całego zestawu (Black, Yellow, Cyan, Magenta). Czy kupno nowych tuszy załatwiłoby sprawę? Czy w ogóle ktoś ma pomysł o co chodzi? Byłem w sklepie gdzie kupowałem drukarkę i Pan sprzedawca raczył poinformować, że tusze są dobrej jakości i muszę zrobić ich wyrównanie w drukarce... Niestety, zrobiłem wszystko co się da i nadal lipa. Czekam na odpowiedzi.

1 3
  • #2 28 Lis 2012 18:15
    rys57
    Moderator

Wróć z drukarką do sprzedawcy i to on musi Ci udowodnić, że urządzenie jest sprawne.

-1
  • #3 29 Lis 2012 20:49
    Zakhary
    Poziom 9  

Sprawdziłem drukarkę u znajomego i u niego drukuje poprawne kolory na Windowsie XP. Głownie chodzi mi nie o jasność, ale o to, że nie zamienia np.: niebieskiego na fioletowy itp. Z tego wynika, że mam uszkodzony profil kolorów w systemie (Windows 7 32 bity). Czy ktoś może mi powiedzieć jak to naprawić? Reinstall wymagany, czy można jakoś inaczej kombinować?

0
  • #4 16 Sty 2013 08:52
    pemo0
    Poziom 10  

Witam!
    Podłącze się pod temat i trochę go odgrzeje
    Czy rozwiązałeś problem bo mam to samo z Brother j140w i jest dokładnie tak jak u kolegi Zakhary,drukarkę mam od 2 dni,byłem z nią w sklepie i serwisant podłączył ją do swojego laptopa i wydrukowała dobrze a u mnie drukuje źle

0