Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor byście kupili na moim miejscu?

Patryk1993 28 Lis 2012 19:10 2037 7
  • #1 28 Lis 2012 19:10
    Patryk1993
    Poziom 12  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? szerokoś 250cm, długość 430cm. Na krótszej ścianie jest okno na drugim jej końcu drzwi. Po bokach meble.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? około 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? hmm siedzę bokiem do niego. ale jak leżę to prawie na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? będzie stał na segmencie
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Słońce świeci mi w plecy czyli prosto na ekran, strona południowa(są rolety)
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Żaden, jest taki stary tv z tyłkiem. Zmieści się większy bo patrzę też w przyszłość. Będę się wyprowadzał za kilka lat i nie ukrywam że go zabiorę
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? USB, podłączę pod niego kino, kablówkę, DVD i ew jakieś tam inne duperele
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Nie rozumiem. Chodzi o HD? Oglądam filmy w formacie 720p po przez kabel HDMI
    10 .Jakie urządzenia? DVD, blu ray, konsola, komputer ale to przez zwykłe s-video
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? różnie od 0 do max 5h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie znam się zostawiam to pytanie wam
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Discovery, filmy na USB
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Na telewizorze? Nie.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
    16. Preferencje co do marki? Chyba nie
    17. Preferencje co do wielkości? U siebie w domu mam przeważnie 32" i to jest taki akurat większy nie potrzebny mniejszy chyba też nie
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Długi czas myślenia gdy zmieniam kanały, żeby wpisać kanał dwucyfrowy muszę wcisnąć odpowiedni guzik dopiero wtedy mogę wpisywać(samsung)
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1300zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? 3d? nie.
    SHARP LC-32SH130 - 1079,00 ZŁ
    SHARP LC-32LD135V - 1199,00 zł
    TOSHIBA 32EL933G - 1249,00 zł
    THOMSON 32HT4253 - 1049,00 zł
    SHARP LC-32LE240 - 1222,00 zł

• #3 28 Lis 2012 19:38
    Patryk1993
    Poziom 12  

A on jest matowy czy świecący. Bo nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Do sklepu idę jutro na co zwrócić w szczególności uwagę oprócz tego czy kolory mi się będą podobać?

• #5 08 Gru 2012 00:18
    Canizares7
    Poziom 2  

Ja ostatnio kupiłem sharpa 240e i polecam.
    Wszystkie filmy oglądam przez usb z pendriva.
    Napisy do filmów działają tylko w formacie srt.
    Program do zmiany txt na srt zajmuje moze z 5 mb i jest banalny w obsłudze( na you tube jest film instr.).
    Obraz bardzo dobry ( w sklepie mam znajomego i porównywałem różne tv w różnych ustawieniach). Samsunga odradzam : awaryjne + nienaturalne kolory. W Sharpie wieczorami oglądam tryb naturalny, w dzień dynamiczny. Jedyny minus moim zdaniem to dźwięk, więc podłączyłem tv do wieży.

ps. dodam, że tv czyta mi filmy których nie mogę odpalić na kompie (2 przypadki - 1 film i 1 odcinek serialu, minus taki, że nie mogę przewijać, no ale chociaż działają).
    Plusem jest też funkcjonalna korekta czasu napisów.

• #6 08 Gru 2012 00:36
    2143046
    Usunięty  
  • #8 08 Gru 2012 09:06
    Canizares7
    Poziom 2  

Toshiba ma bardzo dobre telewizory, ale ten model moim zdaniem przegrywa z Sharpem 240E. Z tej półki cenowej ciężko będzie wykombinować coś lepszego.
    Często w Auchan mają niezłe Toshiby w rozsądnych cenach. No ale to już 1500-600 trzeba wydać. Zaletą tego Sharpa jest Full HD, minusem dźwięk. Natomiast akurat ta Toshiba ma tragiczną obudowę i czas reakcji matrycy 20ms, natomiast obraz bardzo dobry, pytanie czy nie będzie za ciemny. Wieczorami jasny razi w oczy, natomiast w dzień filmy czy mecze zdecydowanie lepiej oglądać np. w trybie dynamicznym lub na własnych ustawieniach. Obecnie Funai Led można kupić często w promocji za 999zl , obraz ma ok, natomiast jest strasznie ciemny i nie da się niestety tego wyregulować, a szkoda bo gwarancja 5 lat i cena kuszą.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson