Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane I phII - Komputer pokładowy jak rozpoznać czy jest

markus269 28 Nov 2012 19:24 8424 5
    markus269
    Level 9  
    Witam, posiadam od niedawna samochód Renault Megane I kombi z 99r, PhII.
    Na desce rozdzielczej mam taki mały wyświetlacz. Który pokazuje po przekręceniu kluczyka stan oleju. Po jakimś czasie zmienia się to w Licznik Kilometrów. Wiem też, że wersje z komputerem pokładowym miały w manetce wycieraczek specjalny guzik, który pozwalał na przełaczanie funkcji.
    Niestety nie mam bladego pojęcia jak to jest. Wiem ze manetka od świateł/kierunkowskazów została wymieniona (Mam światła przeciwmgielne z przodu. lecz manetka pozwala mi na załączenie tylko tylnych)
    Nie mam pewności czy manetka od wycieraczek też nie została wymieniona na nie właściwą.

Jak rozpoznać czy to wersja z komputerem pokładowym?
    jeryw
    Level 19  
    A zaglądałeś na forum poświęcone megance - www.megane.com.pl tam chyba kiedyś był poruszany taki problem?
    krzysiekg7
    Level 16  
    Jeśli miał byś kompa to miał byś dwa wyświetlacze, jeden pod prędkościomierzem a drugi od komputera nad wskaźnikiem temperatury i poziomu paliwa.
    markus269
    Level 9  
    krzysiekg7 wrote:
    Jeśli miał byś kompa to miał byś dwa wyświetlacze, jeden pod prędkościomierzem a drugi od komputera nad wskaźnikiem temperatury i poziomu paliwa.

Z tym się nie zgodzę, ponieważ w megankach I jest tylko jeden wyświetlacz. W którym są pokazane wszystkie opcje.
    Znajdź mi chodziarz jeden licznik z dwoma wyświetlaczami
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Ten co pokazujesz hest z megany przed liftem, po lifcie rozpoznasz po numerach , a organoleptycznie po większej ilości punktów na wyświetlaczu lcd.