Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra II-problem z obsług± centralnego zamka.

04 Lut 2005 14:50 11015 11
  • Poziom 10  
    Witam.Mój problem polega na tym,iż drugi kluczyk nie obsługuje mi centralnego zamka.W m±drej ksi±żce wyczytałem,że może tak być je¶li wymiana baterii trwała dłużej niż trzy minuty.Kupuj±c autko(używane) nie sprawdzałem tego kluczyka - jak się potem okazało batri w nim nie było.Kupiłem odpowiedn± i post±piłem jak napisano w w/w ksi±żce tj.wł±czyłem tym kluczykiem zapłon -pozostawiłem go w stacyjce ponad 30 sek. aby urz±dzenie steruj±ce mogło przeł±czyć się na tryb synchronizacji.Potem wcisn±łem jeden z dwóch przycisków na nadajniku podczas gdy klucz znajdował się w wył±czniku zapłonu.Powinno mi jednokrotnie odblokować i zablokować centralny zamek.Niestety,klucz sie nie zaprogramował.Zapomniałem dodać,że tym felernym kluczykiem normalnie odpalam silnik,i centralny zamek działa we wszystkich drzwiach po włożeniu go i prekręceniu w zamku.Proszę o pomoc Mirek. :spoko:
  • Poziom 17  
    Zdalne sterowanie jest radiowe czy na podczerwień?
  • Poziom 10  
    Nie wiem czy sterowanie jest radiowe czy na podczerwień-proszę podaj w jaki sposób można to stwierdzić.Mirek.
  • Poziom 21  
    Je¶li na pilocie jest tylko dioda LED, która ¶wieci przy naci¶nięciu to jest radiowe; natomiast jak jest jeszcze dioda podczerwieni i trzeba ni± celować w odbiornik wewn±trz autka to jest na podczerwień.
  • Poziom 10  
    Wmoim kluczyku jest tylko jedna czerwona dioda ¶wiec±ca poczas naciskania na jeden z dwóch przycisków - wynika z tego że sterowanie zamkiem odbywa się drog± radiow±.Mirek.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    dibo1 wła¶nie patrzyłem w dokumentacje odno¶nie OPLA ASTRY i s± różne sposoby programowania pilota i ten sposób, o którym piszesz może niepasować do Twojego autka. Podaj jeszcze rok produkcji i jaki ma autko silnik. :)
  • Poziom 27  
    Chyba się Ľle zabrałe¶ za programowanie. Spróbuj tak: Wsiadasz, przekręcasz kluczyk do pozycji "II" i wciskasz przycisk zamknięcia. Musisz to zrobić w czasie krótszym niż 30sek. od momentu przekręcenia kluczyka do "II" a także musisz to robić przy zamkniętych drzwiach, gdyż zaprogramowanie kluczyka zostanie potwierdzone przez zamknięcie i otwarcie drzwi
  • Poziom 10  
    Próbowałem zaprogramować kluczyk metod± któr± podał michalsergot-niestety nie dało rady.
    A teraz podaję dane mojego samochodziku:Opel Astra II rok prod.1998
    2,0DI 16V moc 60KW/82KM oznaczenie silnika X20DTL.Mirek.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Według mojego opisu robiłe¶ prawidłowo do momentu kiedy wcisn±łe¶ jeden przycisk. Prawidłowo powiniene¶ wcisn±ć w kolejno¶ci lock (zamknięcie) a potem unlock (otwórzenie). Wtedy dopiero powinno nast±pić potwierdzenie poprawnej synchronizacji centralnym zamkiem.
    Powodzenia :)
  • Poziom 10  
    Niestety koilego Ambulans i ten sposób nic nie dał.Próby ponawiałem kilkakrotnie, robiłem i po 30sek i nie przekraczaj±c 30sek,przyciskałem w kolejno¶ci w.g twojego opisu i na odwrót i nic.Już mi ręce opadaj± i chyba będę musiał się z tym pogodzić że tylko jeden klucz zdalnie obsługuje centr.zamek,niemniej jednak w dalszym ci±gu oczekuję pomocy.Mirek.
  • Poziom 1  
    witam wszystkich !ja mam astre2 1999 , 1,6 , 16v hatchback i niestety mam ten sam problem !
  • Poziom 10  
    kukla53 napisał:
    witam wszystkich !ja mam astre2 1999 , 1,6 , 16v hatchback i niestety mam ten sam problem !

Witam.Ja na szczę¶cie rozwi±załem już ten problem.A mianowicie dostałem się do płytki z układem elektronicznym i pod szkłem powiększaj±cym dostrzegłem w jednym z poł±czeń zimny lut.Poprawiłem ten lut,oraz profilaktycznie pozostałe i pilocik działa.Mirek:D:D