Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Filament
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung PS50C430A1W - Okresowe zakłócenia obrazu

Rubinh 28 Lis 2012 22:16 2874 9
  • #1 28 Lis 2012 22:16
    Rubinh
    Poziom 24  

Witam. W zasadzie telewizor pracuje normalnie ale okresowo pojawia się pionowy pas szerokości ok. 6 cm. przybierający różne zabarwienia. Jest albo biały z przebijającym obrazem, albo zupełnie czarny lub też występują kolorowe paski. Pojawia się i znika albo mruga sobie. Odnieść można wrażenie, że przyczyną jest zimny lut chociaż z "nagrzaniem się" panelu nie ma nic wspólnego. Bywa, że pojawia się już w momencie włączenia telewizora, bywa też, że po jakimś czasie. Gdzie szukać przyczyn?. Sprawdziłem flexy łączące panel z T-com - są OK.

0 9
  • Filament
  • #2 28 Lis 2012 22:25
    LCD-LED-PDP

Poziom 27  

Sprawdzałeś czy wymyłeś bo to różnica. Pozdrawiam

0
  • #3 28 Lis 2012 22:33
    mirex
    Poziom 43  

Rubinh napisał:
    Sprawdziłem flexy łączące panel z T-com - są OK

Przepraszam, ale o czym Ty mówisz?

1
  • Filament
  • #4 28 Lis 2012 22:40
    LCD-LED-PDP

Poziom 27  

Mirek pewnie chodzi o Botom Driver i jego połączenia, przynajmniej taką mam nadzieję. :D Pozdrawiam

0
  • #5 29 Lis 2012 07:19
    Rubinh
    Poziom 24  

LCD-LED-PDP napisał:
    Sprawdzałeś czy wymyłeś bo to różnica. Pozdrawiam

Oczywiście, że wymyłem. A różnica jest, to jasne. Można przypuszczać, że miejsca styku taśmy z modułem elektroniki mogą być niepewne stąd "sprawdzanie". Niczego to jednak nie zmieniło i stąd mój post. Z podobnym objawem nie spotkałem się dotąd więc wolę spytać bardziej wtajemniczonych, w czym rzecz.

0
  • #6 29 Lis 2012 08:06
    lisek
    Spec od monitorów

Po wszystkich wej. sygnału masz to samo? (TV, scart,HDMI...)
    Co jest jak zmieniasz proporcje 16:9, 4:3 ?

Poczytaj manual od Samsung PS50C430A1W (chassis F73A)
    Link
    panel S50HW-YB06
    PSU BN44-00330B (STR w6053s/ UCC25600)

0
  • #7 29 Lis 2012 09:58
    LCD-LED-PDP

Poziom 27  

Co z pytaniem Mirka ?? Co dokładnie wymyłeś ?? Pozdrawiam

0
  • #8 30 Lis 2012 22:05
    Rubinh
    Poziom 24  

Co wymyłem?. Miejsca styku taśm z modułami. Problem jest w tym, że zakłócenia nie są częste. Pojawiają się i znikają. Bywają, niestety na wszystkich wejściach, Znamienne jest to, że gdy się pojawią przy odbiorze z anteny i w tym samym momencie zostaję odłączona antena, znikają zakłócenia i jak długo brak jest sygnału antenowego, tak długo brak jest zakłóceń. Zakłócenia te nie pojawiają także, gdy jest jednostajne np. niebieskie tło z magnetowidu. Zakłócenia natomiast pojawiają się, gdy pojawia się dynamiczna treść obrazu. Wnioskuję, że jest to wynikiem zwiększonej mocy przenoszonej na panel. Czyli, usterka tkwi w panelu. Nie znam jego budowy na tyle, żeby precyzować spostrzeżenia. Chyba, że się mylę?.

1
  • #9 30 Lis 2012 22:18
    zorbek
    Poziom 30  

Zdjęcie usterki wiele powie, w tych odbiornikach albo jest panel z klejonymi flexami do X driver to wtedy po sprawie, a jeżeli są złącza to może tylko przerwa na złaczu.

0
  • #10 07 Gru 2012 14:53
    Rubinh
    Poziom 24  

Niestety, w tym telewizorze jest panel z klejonymi flexami ale okazało się, że sprawa nie jest tragiczna. Okazało się także, że jest jeszcze jedno miejsce, gdzie pojawia się na ekranie pionowy pas. Wynikło to podczas szczegółowych oględzin połączeń. Usterkę UDAŁO się usunąć (naprawić) na szczęście, bez konieczności wymiany panela. Wystarczy, że jedna ścieżka flexy ma wątpliwe połączenie z płytą i to skutkuje pojawieniem się pasa szerokości ok. 6 cm. Należy ustalić miejsce wątpliwego połączenia i usunąć je. Zrobić to można za pomocą lakieru przewodzącego. Mi się udało z b. dobrym skutkiem. Zamykam temat.

0