Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Amica SEC2.813TtKDPSr - brak regulacji grzania

RAPELC 29 Lis 2012 06:45 7797 2
  • #1 29 Lis 2012 06:45
    RAPELC
    Poziom 17  

W kuchence tej popsuła się regulacja grzania prawej przedniej grzałki. Jest to prosta mechaniczno elektryczna konstrukcja. Termostat przy grzałce służy do włączania lampki sygnalizującej że płyta jest gorąca, może również ma ogranicznik zbyt wysokiej temperatury płyty, ale tego to nie wiem. Pokrętłem z przodu kuchenki można regulować temperaturę grzałek (metoda zał/wył). Nie ma jednak żadnego powiązania z termostatem przy grzałce. Wygląda na to że wewnątrz "wyłącznika" przy pokrętle jest termik który służy jako czasówka, coś w rodzaju PWM. Z góry jest mały otworek lecz nie przyglądałem się czy jest nacięcie na śrubokręt do regulacji termika.
    Czy dobrze to rozszyfrowałem? Jeśli tak to czy jest możliwość naprawienia tego mechanizmu w pokrętle czy też jedynie wymiana na nowy. Jednak coś mi się nie widzi z ilością doprowadzonych przewodów do tych pokręteł, jest ich zbyt wiele na taką konstrukcję. Mierzyłem omomierzem przejścia w tym popsutym obwodzie i w 3-ch pozostałych dobrych i nie zauważyłem różnicy. Może coś przegapiłem albo źle myślę. Napiszcie jak to wygląda w praktyce.

0 2
  • Pomocny post
    #2 29 Lis 2012 18:56
    skryn
    Admin grupy AGD

Należy wymienić odpowiedni dawkownik energii, a nie bawić się w żadną regulację! O ile zachowana jest ciągłość obwodu grzejnika płytki.
    Przy samej płytce jest czujnik (wyłącznik termiczny). Wyłącznik ten służy tylko informacją wysyłaną do wskaźnika mocy resztkowej o nagrzaniu płyty ceramicznej w danym polu (gorąco). Są to styki S-H.
    W dawkownikach energii są bimetale, które działają prądowo (podawanie mocy). Jeżeli dawkownik energii będzie uszkodzony, to nieważne jest, czy będzie na stopniu pierwszym, czy trzecim. Po prostu płytka grzejna będzie działać z maksymalną mocą dopóty, dopóki się nie uszkodzi (przerwa w obwodzie grzejnika). W takim przypadku wynika to zawsze z powodu niewłaściwego działania dawkownika energii.
    To tak w wielkim skrócie.

Dla zobrazowania:

Kuchenka Amica SEC2.813TtKDPSr - brak regulacji grzania

5
  • #3 30 Lis 2012 06:13
    RAPELC
    Poziom 17  

Dziękuję za odpowiedz i schemat, jak również za fachowe słownictwo.
    Dobrze myślałem jak działa ta regulacja, lecz niezbyt jasno to opisałem.

0
  Szukaj w 5mln produktów