Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson BX305F - Tusze zamienniki do Epson BX305F

29 Lis 2012 08:51 2292 1
  • Poziom 9  
    Witam

W mojej firmie mam taki problem. Zakupiłem drukarkę Epson BX305F i chciałem korzystać z tuszy zamienników ActiveJet lub MyColor z Neonetu. Okazało się że drukarka zużywa nawet nie połowę tuszu i potem wywala komunikat, że nie może rozpoznać pojemnika z tuszem i trzeba go wymienić.
    Nie pomagają żadne resety drukarki (ktoś mi polecił żeby wyjmowac tusze i wyłączać drukarkę z zasilania na 15 min, ale to nie pomaga).
    Salony sprzedaży ActiveJet nic nie pomagają, mówią że można próbować reklamować tusze ale w końcu będą odrzucać.
    Tusze z tego co słysze mają jeszcze full płynu w środku jak drukarka zaczyna je "wypluwać".

Myślałem, że może pomoga jakieś resetery chipów tuszy ale producent tych reseterów sam napisał że na takei dolegliwości to nie pomoże.

Czy macie jakieś pomysły? Musze coś wymyślić aby eksploatować ten model w miarę ekonomicznie.
  • Poziom 13  
    ActiveJet "tankuje" więcej niż OEM a chip jest zaprogramowany na ilość stron
    wg OEMu. Druga sprawa, że w kartridżach ActiveJet programowy objaw
    "kończącego się atramentu" jest poprzez komunikat "tusz nie rozpoznany itp."

Wydajność zamienników ActiveJet do Epson jest na
    poziomie OEM mimo większej pojemności, można je zresetować aby je
    wykorzystać do końca.
    W kartridżu OEM również zdarza się że zostajejeszcze atrament.
    Wszystko dlatego że chip zarówno w oryginalnym kartridżu jak i
    zamienniku jest zaprogramowany na konkretną ilość stron.