Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onkyo TA-2090 nie działa nagrywanie

29 Lis 2012 13:25 1440 4
 • Poziom 10  
  Dzień dobry. Mój magnetofon nie chce nagrywać. Ustawiam przełącznik na SOURCE, linijka diodowa pokazuje poziom sygnału z wejścia, działa jego regulacja, wkładam nową kasetę lecz po naciśnięciu REC przycisk ten się nie podświetla i magnetofon nie nagrywa. Poza tą usterką wszystko działa jak należy, tj odtwarzanie, przewijanie, wyszukiwanie końca utworów, wszelkie regulacje. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Może pomijam jakiś krok w procedurze?
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Procedura Auto Accubias działa ? Magnetofon po wciśnięciu Start powinien zacząć nagrywać i ustawić sobie prąd podkładu.
  Jak na złość nie można znaleźć instrukcji użytkowania , za to wszędzie po necie wala się instrukcja serwisowa która za wiele nie pomoże ale na boga w końcu to deck a nie frezarka CNC .

  Procedura może być śmiesznie-prosta, czasami z przyciskiem REC trzeba trzymać PAUSE, zapalają się oba i to jest tryb gotowości, po kolejnym naciśnięciu PAUSE rozpoczyna się nagrywanie - ale tylko zgaduje.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  crystek napisał:
  Dzień dobry. Mój magnetofon nie chce nagrywać. Ustawiam przełącznik na SOURCE, linijka diodowa pokazuje poziom sygnału z wejścia,...


  Wyczyścić styk napędzany dźwignią opierającą się o "języczek" zabezpieczający taśmę przed przypadkowym skasowaniem.

  GM
 • Poziom 10  
  Udało się włączyć nagrywanie. Procedura to jednoczesne naciśnięcie rec i pause potem play. Problem kolejny to jeden kanał nagrywa normalnie, na drugim kanale nagrywa się buczenie i trzaski i gdzieś spoza tego resztki dźwięku. Odtwarzanie jak wcześniej mówiłem działa poprawnie. Sygnał z source jest prawidłowy, również podczas nagrywania, problem ujawnia się dopiero po odtworzeniu nagranej taśmy. Jak pisałem wtedy jeden kanał charczy i jedna z linijek wskaźnika wysterowania wychyla się na maksa na czerwone pole. Najchętniej oddałbym go w ręce profesjonalisty, może ktoś z szanownych kolegów forumowiczów zna kogoś kto ma dobre pojęcie o tego typu sprzęcie? Wolałbym nie grzebać w nim sam.