Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PK-01 Satel jak podłączyć

polar3016 29 Lis 2012 13:26 8619 11
  • #1 29 Lis 2012 13:26
    polar3016
    Poziom 8  

Witam wszystkich
    Mam następujący problem. Zakupiłem autonomiczny moduł kontroli przejścia PK-01 z Satela. Ma otwierać furtkę po podaniu kodu lub dzwonić jako dzwonek. Dodatkowo ma mieć przycisk wejści który po naciśnięciu otwiera elektrozaczep. Powiem tak. Stwierdzam,że jestem lewy bo nie potrafię tego uruchomić. Zaprojektowałem,zakupiłem i uruchomiłem centralę alarmową integra 128 śmiga fajnie a nie potrafię uruchomić takiego prostego ustrojstwa. Instrukcja jest napisana w sposób uważam karygodny bo np instrukcja podobnego urządzenia Roger 2000 posiada schemat, którego PK-01 nie posiada. Skończyło się tak,że po wklepaniu kodu zaczyna migać dioda z otwartą kłódką ale nie otwiera zamka. Czy ktoś może mi pomóc bo mail na stronę techniczną satela pozostaje głuchy. Jeżeli ktoś mógłby pomóc niech narysuje albo opisze konkretnie który kolor do czego podłaczam. Proszę o pomoc bo w internecie nie znalazłem tego tematu. tutaj jest instrukcja załaczona do modułu http://www.satel.pl/pl/product/543/PK-01,Autonomiczny-modul-kontroli-przejscia

0 11
  • Relpol
  • #2 10 Gru 2012 17:50
    superkom
    Poziom 2  

Witam
    Witam
    Ja także zakupiłem PK-01 i muszę przyznać ,że nie jest łatwo. Udało mi się podłączyć elektro zaczep i dzwonek . Podaję jak to zrobić :
    Przewód od elektro zaczepu obojętne który podłączyć do koloru szarego, następnie drugi przewód do zasilania +. Następnie przewód żółty podłączyć do minusa –
    Przewód + od dzwonka (dzwonek musi być na prąd stały od 9-12 v ja zastosowałem sygnalizator włączonych świateł samochodowy koszt 6 zł ) podłączyć do zasilania + następnie drugi przewód do fioletowego .
    Wszystko działa super , także karta zbliżeniowa- tylko wolno czyta.
    Nie wiem tylko jak podłączyć czarny przewód który obsługuje przycisk otwarcia wewnątrz domu. Jeżeli uda się Tobie to proszę o informację .
    superkom(malpa)wp.pl

0
  • #3 10 Gru 2012 18:16
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

superkom napisał:
    Nie wiem tylko jak podłączyć czarny przewód który obsługuje przycisk otwarcia wewnątrz domu.

Moja hipoteza jest taka żę podanie na ten przewód "+" zasilania otwiera rygiel.

0
  • Relpol
  • #5 20 Wrz 2013 18:15
    pelepe
    Poziom 9  

mam podobny problem czy ktoś mógł by coś doradzić ??

0
  • #6 12 Lis 2014 18:56
    pch
    Poziom 14  

+12 czerwony, masa niebieski, +12 jeden przewód elektrozaczepu, żółty drugi przewód elektrozaczepu, szary masa. Przekaźnik zwiera drugi przewód elektrozaczepu do masy zamykając obwód. Żeby dodatkowo otwierać z domu trzeba równolegle do żółtego i szarego podłączyć przycisk zawierający styki po naciśnięciu. Ogólnie pk-01 byłby ok gdyby nie arogancja Satela. Pełno baboli w sofcie. Np nie działa stałe podświetlenie przycisków. Po za tym programowanie jest nielogiczne. Cały Satel.

Po.

0
  • #7 29 Lis 2014 16:10
    SAPER696
    Poziom 2  

pch napisał:
    +12 jeden przewód elektrozaczepu, żółty drugi przewód elektrozaczepu, szary masa. Przekaźnik zwiera drugi przewód elektrozaczepu do masy zamykając obwód. Żeby dodatkowo otwierać z domu trzeba równolegle do żółtego i szarego podłączyć przycisk zawierający styki po naciśnięciu. Ogólnie pk-01 byłby ok gdyby nie arogancja Satela. Pełno baboli w sofcie. Np nie działa stałe podświetlenie przycisków. Po za tym programowanie jest nielogiczne. Cały Satel.
    Po.

Kolega jest w błędzie...

Wg mnie na styk wspólny <SZARY> podamy + 12V ponieważ po zadziałaniu przekaźnika +12V będzie na <ŻÓŁTYM> który to łączymy z elektrozaczepem. W ten sposób na stałe połączone drugie wyjście elektrozaczepu ma potencjał "-"(ujemny) zatem ograniczamy możliwość dostania się osoby niepowołanej do środka (na elektrozamku w stanie spoczynku jest potencjał ziemi.

Jeżeli chodzi o ustawienia to ich wprowadzanie jest banalne. Trzeba tylko przeczytać uważnie i ze zrozumieniem instrukcje która faktycznie jest napisana nieskładnie.
    zatem wyjaśniam:
    pkt 5.5 instrukcji zmiana kodu - dotyczy kodu administratora. wciskamy po koleji
    <1> <*> <1> <2> <3> <4> <5> <#> <własny kod 4-ry do 12-tu cyfr> <#>

Aby zmienić ustawienia jak:
    @ dodanie/edycja/usunięcie kodu użytkownika,
    @ dodanie/edycja/usunięcie karty użytkownika,
    @ programowanie uprawnień użytkownika
    @ programowanie wejścia kontrolującego stan drzwi
    @ programowanie wejścia do otwarcia drzwi z przycisku dodatkowego
    @ programowanie max czasu otwarcia drzwi (funkcja związana z zastosowaniem czujnika otwarcia drzwi i alarmem)
    @ programowanie czasu działania przekaźnika (czas podania napięcia na elektrozaczep)
    @ konfiguracja funkcji skrócenia czasu działania przekaźnika
    @ konfiguracja podświetlenia

Podam dwa przykłady wprowadzania zmian aby analogicznie poradzić sobie z innymi
    START żadna dioda nie miga
    Najpierw wchodzimy w tryb serwisowy
    <2> <*> <kod administratora><#>
    wybieramy nr funkcji/programu (dla konfiguracji podświetlenia 9)
    <9> <#>
    wybieramy tryb (dla podświetlenia stałego jest to 2)
    <2> <#>
    teraz zmieniamy kolejną funkcję lub (wychodzimy <0><#>) opuszczamy tryb serwisowy
    kolejną funkcję jaką zmienimy to programowanie wejścia dodatkowego przycisku drzwi {tu pozwolę sobie zauważyć, że poprzednio ktoś podał sposób podłączenia przycisku bez użycia modułu PK-01 podłączając przycisk równolegle do przekaźnika, ale w przypadku chęci skorzystania z funkcji alarmu i kontroli otwarcia drzwi jest to błędne połączenie}
    jeżeli jeszcze nie upłyną czas trybu serwisowego (mamy około 45s między wprowadzaniem kolejnych znaków - po tym czasie zaczynamy od nowa) wprowadzamy:

<5> <#> <2> <#> i wychodzimy z serwisu <0> <#>
    w ten sposób ustawiliśmy tryb NO (Normal Open - styki rozwarte)
    SPOSÓB podłączenia jak wcześniej poprzednie przewody <CZERWONY> to +12V <NIEBIESKI> masa interesujący nas czarny na styk ruchomy włącznika drugi styk (nieruchomy) to Masa z <NIEBIESKIEGO> kolejna zaleta takiego podłączenia jest taka, że zablokowanie przycisku dodatkowego nie powoduje ciągłego stanu pracy elektrozaczepu -jak to ma miejsce w sposobie kolegi. Czas otwarcia elektrozamka definiuje się w trybie serwisowym i jest wspólny dla kodu użytkownika, karty dostępu i dodatkowego przycisku.

Mam nadzieję, że pomogłem

Jeżeli chodzi o przycisk dzwonka to <FIOLETOWY> można podłączyć pod dodatkowy przekaźnik na 12V (cena do 10zł) a drugą stronę cewki przekaźnika pod <CZERWONY> +12V styki stały i NO (rozwarte) równolegle do przycisku gongu wewnątrz "mieszkania" dzięki czemu mamy dodatkową funkcję dzwonka i wykorzystujemy istniejące urządzenie.

Wejście czujnika otwarcia drzwi.
    Ja użyję kontaktronu, cena około 10zł wpuszczany w drzwi.
    Po ustawieniu wejścia kontrolującego stan drzwi na NC
    1. tryb serwisowy <2><*><kod administratora><#>
    2. wybieramy program <4><#><1><#>
    3. ustawiamy czas otwarcia np 10s <6><#><1><0><#>
    4. wychodzimy z trybu serwisowego <0><#>
    Schemat podłączenia kontaktronu <BRĄZOWY> łączymy z dowolnym wyprowadzeniem a drugie łączymy z potencjałem zerowym <NIEBIESKI> (masa).
    Po wprowadzeniu kodu/otwarciu kartą/otwarciu dodatkowym przyciskiem otwieramy drzwi kontaktron rozwiera obwód, mamy 10s (ustawione) na zamknięcie drzwi po tym czasie uruchamia się alarm i słychać powiadomienie dźwiękowe z panelu w postaci dźwięku przerywanego; ustępuje po zamknięciu/ domknięciu drzwi. Kiedy ktoś otworzy drzwi bez kodu/karty/klamką od środka włącza się alarm z powiadomieniem ciągłym i w celu wyłączenia alarmu należy wprowadzić kod otwarcia drzwi. Wynika z tego że w takiej konfiguracji nie powinno się umożliwić otwarcia drzwi z klamki z żadnej ze stron :)

UWAGA zgodnie z opisem producenta fabrycznie wejście kontrolujące stan drzwi, przycisku dodatkowego, oraz skracania czasu działania przekaźnika są ustawione na wyłączone/ niewykorzystane zatem przed podłączeniem należy je przestawić na wybrane tryby NO lub NC max czas otwarcia 0s zatem również należy przestawić na wyższą wartość!!

5
  • #8 19 Lut 2016 12:14
    AndrzejPpP
    Poziom 2  

Witam
    Wszystko to co w swoim całym poście opisał SAPER696 zgadza się w 100% . Mam zamontowany przed wejściem do mieszkania PK-01 .

SAPER696 napisał:
    Kiedy ktoś otworzy drzwi bez kodu/karty/klamką od środka włącza się alarm z powiadomieniem ciągłym i w celu wyłączenia alarmu należy wprowadzić kod otwarcia drzwi. Wynika z tego że w takiej konfiguracji nie powinno się umożliwić otwarcia drzwi z klamki z żadnej ze stron :)

no i tutaj ja mam taki problem jak się wychodzi z mieszkania lub jak się otworzy drzwi z kluczyka np. od strony klatki schodowej to włącza się w tej klawiaturze piszczenie sygnalizujące siłowe otwarcie drzwi i na dodatek mruga czerwona lampka , piszczenie trwa tak ok 10 sekund później mruga tylko czerwona lampka . Alarm sygnalizujący mnie iż drzwi są po przekroczeniu nastawionego czasu nie zamknięte działa prawidłowo . Mam pytanie czy komuś udało się ominąć tą opcje siłowego otwarcia drzwi i tym samym wyeliminowania tego początkowego piszczenia .
    Pozdrawiam

0
  • #9 04 Lis 2016 02:35
    miszczu168
    Poziom 9  

Witam. Mam pytanie odnośnie podłączenie drzwi z kontaktronem. Co się dzieje z PK-01 gdy wykryje otwarcie drzwi, dalej pracuje normalnie (tj. można sterować zworą np z przycisku ) czy blokuje się i nie można nic zrobić do czasu aż się nie zamknie drzwi?

0
  • #10 15 Sty 2017 17:41
    cbool10
    Poziom 14  

Ja pozwolę sobie na opisanie podłączenia każdego kabelka :)

Pierwsze najważniejsze i pozornie najłatwiejsze czyli zasilanie :D
    Zasilanie 12V
    Czerwony +
    Niebieski -
    Zielony tu podpinamy jakąś lampkę/brzęczyk/przekaźnik. Sygnalizowane będą alarmy typu siłowe otwarcie drzwi, za długo otwarte drzwi, 3 błędne identyfikatory(kod/karta), sabotaż. Drugi zacisk podpinamy do +
    Czarny tu podpinamy przycisk otwarcia drzwi. Można wykorzystać przycisk dzwonkowy(monostabilny) lub radiolinie do sterowania pilotami. Przy większej ilości przycisków należy zwrócić uwagę jak chcemy aby działało to wejście. Jeżeli ma być NC to wszystkie przyciski/radiolinie podpinamy szeregowo, a jeżeli NO to równolegle. Drugi zacisk podpinamy do -
    Żółty tu podpinamy elektrozaczep. Drugi zacisk podpinamy do -
    Różowy tu podpinamy elektrozaczep rewersyjny(czyli taki który jest zamknięty po podaniu napięcia) lub elektrozwore(elektromagnes). Drugi zacisk podpinamy do -
    Szary tu podpinamy +
    Brązowy tu podpinamy kontaktron bądź styk z zaczepu lub zwory. Drugi zacisk podpinamy do -
    Fioletowy tu podpinamy dzwonek/lampkę/brzęczyk/przekaźnik. Sygnalizowane będzie użycie przycisku dzwonka na klawiaturze. Drugi zacisk podpinamy do +

p.s.
    Chciałem zrobić na kolorowo niestety admin zablokował taką opcję. Szkoda bo było by jeszcze bardziej klarowne.

2
  • #11 03 Wrz 2017 11:41
    marcinmail82
    Poziom 2  

Cześć,
    Mam problem z podłączeniem tego zamka z elektro-zworą i przyciskiem. (dzwonka nie podłączam)
    Ze zwory SCOT EL-600TSL wychodzi mi:
    plus
    minus
    COM
    NO
    NC
    Posiadam przycisk wyjścia Przycisk YPW11
    Oraz PK01.

Podłączyłem plus kontroli z plusem zwory do stałego 12V
    Podłączyłem minus kontroli z minusem zwory do stałego minusa (12V)
    Czarny z kontroli podłączyłem do jednego zacisku przycisku - drugi zacisk przycisku podłączyłem do masy
    I teraz podłączając ze zwory NO lub NC do żółtego bądź różowego z kontroli po zamknięciu drzwi i wpisaniu kodu użytkownika nie puszcza zwora.
    tak samo jest z przyciskiem - po naciśnięciu przycisku nie odpuszcza zwory.

Proszę podpowiedzcie mi jak to poprawnie połączyć i skonfigurować w kontroli (bo wiem że w menu serwisowym także się ustawia NC i NO)

0
  • #12 31 Sty 2018 10:03
    matete
    Poziom 2  

Witam
    Odświeżam bo temat ma instrukcję poprawnego podpięcia, aby wszystko działało, ale mam pytanie....
    Da się tą "centralkę" PK-01 podpiąć pod komputer? Chciałbym mieć możliwość programowania jej z komputera, bo z manipulatora to taka trochę czarna magia;)
    Jest możliwość ustawienia różnych opcji dostępowych tzn.: chciałbym aby jeden użytkownik miał możliwość wejścia o określonych godzinach (np.8-20), dwie inne osoby żeby dostęp miał przez kod i kartę (brelok) razem, a dwie osoby tylko przez kody.
    Prosiłbym o pomoc

0
  Szukaj w 5mln produktów