Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup lodówki - bardzo proszę o radę

espreesso 29 Lis 2012 14:44 7785 5
  • #1 29 Lis 2012 14:44
    espreesso
    Poziom 13  

Witam,
    bardzo proszę o radę w zakupie lodówki...
    lodówka ma kosztować 2 tys. ew. z hakiem ;)
    max wysoka, jak największy zamrażalnik, kolor typu inox.
    zależy mi na komorze zerowej, ew. fresh zone (na mięso, ryby)
    i szufladzie na warzywa z większą wilgotnością - bo to chyba co innego... ?
    no forst na pewno, tylko air multi flow nie jestem pewna... - ???
    wstępnie myślę o LG lub Samsungu - bo te cenowo niższe modele mają tą komorę.
    będę ogromnie wdzięczna za wszelkie opinie.

już kiedyś skorzystałam z Waszych rad przy zakupie zmywarki i teraz jestem z niej bardzo zadowolona :)

1 5
  • #2 30 Lis 2012 11:55
    patryk260983
    Poziom 18  

Z Samsungów do 2000zł to najlepiej kupić z modeli rl56..... lub rl58.... seria grand, duża pojemność, inox, no frost multi flow, z tym, że mają komorę big box, która jest przeznaczona do warzyw (nie jest to komora zero, przynajmniej nie wydaje mi się, aby panowała w niej temp. zerowa).

Natomiast LG tu na uwagę zasługują tylko modele GB 5237...., (dalszy nr zależy od koloru lodówki) jest duża komora na warzywa i duża komora fresh zone na mięso. Ponadto wysokość 190 cm, system multi flow

Z tym, że przed zakupem lodówki proszę sie upewnić, czy kolor inox to farba srebrna, czy faktycznie blacha ze stali nierdzewnej, bo różnie piszą. Najlepiej przejść sie po dużych sklepach AGD i obejrzeć sprzęt naocznie.
    Ja kupując lodówkę sugerowałem się kolorem ciemnym (tytan - pasuje do ciemnych mebli), choć niekiedy w specyfikacji wpisywano inox, który jest jaśniejszy niż tytan.

0
  • #3 12 Gru 2012 18:05
    espreesso
    Poziom 13  

serdeczne dzieki za pomoc!
    a gdybym chciała przeznaczyc tak do 2,5 ys.?
    seria rl60 warta ?
    wiem że najlepiej zobaczyć naocznie, zwłasza kolor, ale nie mam jak, w moim "mieście" trzy lodówki samsunga do obejrzenia...
    musiałam troche odpoczać od tego tematu, ale czas już sie zdecydowac.
    ciężki temat.
    a w praktyce - lepsza szuflada czy półka?
    szuflady mają różne :
    - ze zwiększoną wilgotnością na warzywa i owoce (ta by i sie przydała)
    - Fresh Room do przechowywania wędlin, powolnego rozmrażania produktów |oraz schładzania napojów. Nie zaleca się przechowywania warzyw i owoców mogą zostać zamrożone, gdyż średnia temperatura,której się nie reguluje, wynosi od okolo -1 do około 3 stopni C.
    i 2 w1 :
    - CoolSelect Zone to specjalna szuflada w której można ustawić temperaturę niezależnie od pozostałej części lodówki, nawet z zakresu temperatur zamrażarki. Można wybrać żądaną temperaturę ręcznie lub wybrać jeden z przygotowanych programów:
    Quick Cool - chłodzenie napojów,
    Thaw - stopniowe rozmrażanie (2-24 godziny),
    Soft Freeze - temperatura -5°C, co utrzymuje świeżość przez długi czas a jednocześnie umożliwia ich szybkie przygotowanie,
    Chil - temperatura -1°C,
    Cool - Najlepiej nadający się do przechowywania owoców i warzyw.

0
  • #4 13 Gru 2012 17:15
    patryk260983
    Poziom 18  

Hmm... nie wiem, co Ci doradzić, bo możliwości są przeogromne. Na pewno szuflada na warzywa i owoce będzie przydatna - i teraz nie wiem, czy w Samsungu charakteryzują sie również obniżoną temperaturą, czy tylko większą wilgotnością. Przydatna też być może komora zero tudzież tj. piszesz "cool select zone", gdy spieszysz się z przygotowaniem mięsa na obiad a np. zapomniałaś rozmrozić wcześniej ;-) Ta szuflada z regulowaną temperaturą też ma swoje zalety, ponieważ może służyc jako chłodziarka, 0 zone i lekkie mrożenie (i tu chyba lepsza opcja dla mięsa i wędlin zapobiegająca namnażania się bakterii).

Głównie patrz na fresh zone (na warzywa i owoce o większej wilgotności), pozostałe w zależności od zasobności portfela, upodobań, czy potrzeby posiadania innej komory :-)

Co do koloru, otóż kolor "tytan inox" w Samsungu nie wygląda jak typowy inox np. na płycie gazowej czy przy okapie. Jest to jakby sztuczne tworzywo tudzież folia ciemnego inoxu nałożona na drzwi lodówki. Nie każdemu może to przypaść do gustu, nam jak najbardziej, bo szukalismy w miarę ciemnej lodówki do ciemnych mebli i dobrane jest idealnie.
    I tak - lodówka rl56gsbmg jest jaśniejszego koloru (typowo srebrny inox choć w opisie jest jako srebrna a nie inox) niż rl56ghgih czy rl56gegih. Proponuję przejechać się gdzieś do większego miasta do MediaM lub Saturn, tam mają przeogromny wybór i pooglądać sobie, podotykać, dokładnie obejrzeć wnętrze lodówki, wszystkie szuflady czy odpowiadają pojemnością (w LG jest dość mała komora zero). Ja też póki nie otworzyli w Koninie marketu z AGD jeździłem jakieś 80km do Poznania oglądać sprzęty zanim dokonałem zakupu :D

0
  • #5 26 Sty 2013 11:35
    espreesso
    Poziom 13  

dzięki Patryk- własnie kupiłam, teraz w styczniu sa wyprzedaże więc opłacało się poczekać. zdecydowałam się jednak na LG z tej serii co polecałeś GB5237 i wybrałam TIEW bo była w najlepszej cenie :) fersh zone na mięso jest duża. i moist balance crisper z wilgotnością dla warzyw i owoców. tu kolor tytan jest jaśniejszy i ponoć mniej znac na nim odciski palców - tak mnie poinformowali w lg.
    mam nadzieje że bedzie sprawować siię dobrze :)

0
  • #6 26 Sty 2013 16:56
    patryk260983
    Poziom 18  

Nie ma za co :-) Życzę przyjemnej i spokojnej eksploatacji ;-)

0