Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Travel Mate 2400 - nieprzerwanie piszczy podczas rozruchu

29 Lis 2012 15:08 1995 13
  • Poziom 13  
    witam

mam dziś taki dziwny problem, mó laptopa Acer Travel Mate 2400 raz się włączy normalnie a raz pokazuję się logo ACER i zaczyna piszczeć (cały czas piszczy) pomaga tylko wyłączenie :/ co to może być?
  • Spec od komputerów
    Klawiatura nie była zalana? Odłącz na próbę klawiaturę i sprawdź czy nadal piszczy.
  • Poziom 13  
    moze byc bo cos tak jak by nie chciala chodzic...zmienilem procek z 1.5 na 1.6 plus nowa pasta i dalej to samo, wyjąłem karte wifi, dalem inny ram i to samo ;/

zaraz bede chcial sie dostac do klawiatury :)

Dodano po 2 [minuty]:

po odłączeniu klawiatury dalej to samo :/ jakiś inny pomysł?
  • Spec od komputerów
    Rozumiem, że to "piszczenie" dobiega z głośników? Wykonaj reset CMOS.
  • Poziom 13  
    baterie bios wylutować na jak długo? i czy mozna sprawedzić czy taka bateria jest sprawna?
  • Spec od komputerów
    Cytat:
    baterie bios wylutować na jak długo?

Wystarczy wylutować na kilka sekund.
    Cytat:
    czy mozna sprawedzić czy taka bateria jest sprawna?

Tak. Zmierz jej napięcie. Jeśli będzie poniżej 2,90V - do wymiany.
  • Poziom 13  
    bateria ma 3.10V czyli jest ok? jest wlutowana wiec pewnie trzeba bedzie wylutowac i wlutowac?!

Dodano po 31 [minuty]:

wyczailem jeszcze ze jak nie ma wogole zasilania tzn bez bateri i bez zasilacza to bateria bios ma 1.5V :/ jak podlacze zasilacz bateria bios pokazuje 2.6V

Dodano po 5 [minuty]:

tak samo mam z innym acerem :/ chodzil normalnie rozebralem go zeby przelozyc obudowe, lezal 24h bez bateri i zasilacza, dzis go zlozylem i wogole jak podlanczam zasilacz nie pokazuje sie dioda ze podlaczony zasilacz :/ i bateria wlasnie pokazuje 2.8V a bez zasilacza 1.5V jak to mozliwe?
  • Spec od komputerów
    Baterię wylutuj i dopiero zmierz jej napięcie. Jak będzie za niskie - do wymiany.
  • Poziom 13  
    bateria miala po wylutowaniu nie caly 1V ;/ ale mam inna ktora pokazuje 3.1V i wlutowalem ja i dalej sie nie wlaczyl, ale jak jest wentylator i on ma kabelek i kostke na koncu ktora laczy sie z plyta glowna i jak rusze ta kostka to laptop sie wlancza :) moge zalozyc inn wentylator? np z toshiby bo ,mam taki sam prawie :) czy to musi byc od acera? i gdzie kupic takie bateryjki do biosu z tymi dwoma blaszkami taka niebi
  • Spec od komputerów
    Obejrzyj dokładnie wtyczkę od wentylatora oraz gniazdo jak i jego okolice na płycie głównej.
    Co do bateryjki - wrzuć fotkę. Może ktoś posiada taką sprawną z wylutu.
  • Poziom 13  
    to tak: dniazdo wyglada na dobre, wtyk od wentylatora troche igla powciskalem i niby wszystko dziala :)

jesli chodzi o baterie to wygladaja tak

Acer Travel Mate 2400 - nieprzerwanie piszczy podczas rozruchu

mam takie pytanie jeszcze jak wylutuje baterie bios to jak dlugo moze plyta glowna lezec bez tej baterii?
  • Poziom 43  
    rimo69 napisał:
    mam takie pytanie jeszcze jak wylutuje baterie bios to jak dlugo moze plyta glowna lezec bez tej baterii?

Tyle czasu ile chcesz.
  • Poziom 13  
    o to fajnie :) bo bałem się że może później być problem z biosem (rozprogramuje się)

wracając do tych baterii bios da rady kupić coś takiego? czy tylko z demontażu?
  • Spec od komputerów
    Takie baterie można kupić na popularnym serwisie aukcyjnym. Poza tym nie musi być dokładnie taka sama. Można wlutować taką z przewodami.