Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antenta CB w relingach dachowych

fakken 29 Lis 2012 16:19 2484 8
  • #1 29 Lis 2012 16:19
    fakken
    Poziom 2  

Witam, chcę zamontować w samochodzie antenę CB na stałe, doskonałym rozwiązaniem mojego problemu byłaby antena sirio triflex, lecz niestety (albo na szczęście) w samochodzie oryginalna antena służy też jako antena GPS, nie chę rezygnować z tej funkcjonalności a nie mogłem znaleźć antenty, cb, gps i fm w jednym. Tutaj wpadłem na pomysł zamontowania anteny CB w relingach. Pomysł wydaje się dość oryginalny ale nie koniecznie głupi. Największe moje obawy dotyczą tego czy dla zamkniętej anteny reling, nie będzie działał jak klatka Faradaya ;) . Słyszeliście może o podobnych rozwiązaniach? Moje rozwiązanie jest kompletnie abstakcyjne, albo może ktoś ma już gotowe rozwiązania? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i próbę rozwiązania mojego problemu.
    Pozdrawiam Jacek

0 8
  • #3 29 Lis 2012 19:10
    fakken
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź ale z tego co widzę to w tym temacie jest opisana sytuacja jak przyczepić antenę do relingu, o czym już myślałem. Chodzi mi o działającą antenę w relingu, i czy ktoś może czegoś takiego próbował.

0
  • #5 30 Lis 2012 07:18
    .Labrador
    Poziom 25  

Montowałem już parę anten na reling i efekt był zadowalający.
    Przed montażem należy sprawdzić zmasowanie relingu z karoserią samochodu,
    jeżeli takiej nie ma!należy wpiąć przewód od karoserii auta do uchwytu montażowego anteny,ułatwia strojenie i kąt promieniowania anteny,co za tym idzie sprawność anteny.
    Przy prawidłowym montażu i zabezpieczeniu relingu przed otarciem od uchwytu,jest to mało inwazyjna ingerencja mechaniczna dla auta.
    Powodzenia.

0
  • #6 30 Lis 2012 09:02
    krisxxl
    Poziom 27  

Kolego .Labrador

Z całym szacunkiem, ale kolega fakken pisze o montażu anteny w relingu a nie na relingu - to dwie różne rzeczy. Wracając do tematu: jeżeli reling jest metalowy, to taka instalacja nie ma sensu - antena będzie w klatce Faradaya. Przy relingu z tworzywa sztucznego istnieje szansa, że coś się uda wyrzeźbić, ale efekty będą marne. Po pierwsze namęczysz się ze strojeniem. Po drugie pręt będzie się tłukł w relingu, przez co jazda będzie męcząca. I nie sądzę, aby przy takim ułożeniu anteny cokolwiek da się nadać i odebrać na sensowną odległość.

Pozdrawiam

Krystian Tokarski

0
  • #7 30 Lis 2012 09:08
    krakarak
    Poziom 39  

Clip napisał:
    Antena musi byc pionowo

Jak będzie jechał tylko na tylnych kołach to będzie pionowo.

0
  • #8 30 Lis 2012 15:36
    .Labrador
    Poziom 25  

krisxxl napisał:
    Z całym szacunkiem, ale kolega fakken pisze o montażu anteny w relingu a nie na relingu

Masz racje,pojechałem z tematem z rutyny :D .

0
  • #9 30 Lis 2012 16:00
    gustaw353
    Poziom 16  

Zdecydowana większość aut ma metalowe relingi. Wewnątrz nich nie da się umieścić anteny. Może by spróbować zaadoptować je do pracy takiej jaką wykonują anteny DDRR. Wyglądają np. jak bagażnik na dachu samochodu samochodu gdy mają formę prostokąta bo wcale nie muszą być okrągłe.
    Te przemyślenia wynikły z wcześniej sformułowanej opinii, że antena ułożona poziomo nie może mieć polaryzacji pionowej. Przecież anteny DDRR mają właśnie polaryzację pionową.
    Widziałem również poziomo ułożone wydłużone anteny (łyżwy) lecz nazwy jej obecnie nie pamiętam. Może ktoś z kolegów podpowie?

0
  Szukaj w 5mln produktów