Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik zaburtowy yamaha 5 - olej w komorze spalania

29 Lis 2012 17:40 5091 4
  • Poziom 9  
    Ostatnio kupiłem silnik do łódki wędkarskiej Yamaha 5km czterosuw(2005-2007) ,silnik był przysłany kurierem leżał na rumplu. okazało się że nie mogę ruszyć rozruchem jak wykręciłem świece to okazało się że w komorze spalania było pełno oleju.Na silniku brakuje metryczki dlatego nie jestem pewny czy jest to 5 czy 4 kM. po oczyszczeniu świecy i kilku pociągnięciach rozruchem olej został wypchnięty na zewnątrz. Następnie wlałem paliwa i zakręciłem świece na początku trochę dymił ale po kilkunastu sekundach wszystko było ok .Ale jest jedno = silnik nie chce pracować na wolnych obrotach,jak wyciągnę trochę ssania to chodzi dosyć równo i wolno,ale jak wcisnę ssanie silnik gaśnie. W związku z powyższym mam dwa pytania
    -czy silnik taki do przewożenia kładzie się na rumplu czy rumplem do góry(korek wlewu oleju jest po tej samej stronie co rumpel]?
    -czy gaźnik taki posiada dyszę wolnych obrotów i może być ona zapchana?
  • Poziom 15  
    Witam.
    Używałem Yamaha 4km i w książce serwisowej było napisane-transport i przechowywanie w pozycji leżącej tylko na rumplu (w innym położeniu olej z komory korbowej może przedostać się nad tłok do komory spalania)
  • Poziom 15  
    Z wyglądu taki sam. Może po prostu poprzednik zalał go olejem.
  • Poziom 9  
    Z powodu wyjazdu silnik musiałem oddać do mechanika. Żona odbierając zapłaciła 500 zł tak że nawet nie wiem co było przyczyną dymienia i nierównej pracy.
    Zamykam temat.