Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGA 460 2007 - brak komunikacji z EBS i ECAS

wrrw00 30 Lis 2012 08:57 20472 55
    daro111
    Poziom 31  
    wrrw00 napisał:
    Komunikacja właśnie tutaj jest po CAN

Możliwe sugerowałem się schematem poniżej i faktycznie ECAS2 jet po CAN ale że EBS... ?
    I jeszcze ten retarder mnie zastanawia skoro jest od niego błąd to musi być (wystarczy popatrzeć na skrzynię),chyba że FFR był zmieniany i nie przeprogramowany.
    Bo jeżeli wszystko gra to wychodzi że masz sterowniki uwalone.
    MAN TGA 460 2007 - brak komunikacji z EBS i ECAS
    MAN Electronics
    VIP Zasłużony dla elektroda
    wrrw00 napisał:
    Komunikacja właśnie tutaj jest po CAN
    FFR jest po linii k i on otwiera bramkę Can do ECAS i EBS

EBS 5 nie ma linii "K-line" tylko CAN i taki tam zapewne masz system EBS, co do ECAS 2 jak pisze Kolega "daro111" natomiast inne wersje ECAS-u maj linie "K- line" oraz CAN w jednym, własnie kod od "Ret" skoro jest to masz kasetę FFR która ma wpisany "RET" bo skąd by go FFR widział i chciał się z nim komunikować ?
    wrrw00
    Poziom 12  
    zasilanie masy i komunikacja jest, więc już sam nie wiem o co tutaj chodzi :(
    MAN Electronics
    wrrw00 napisał:
    zasilanie masy i komunikacja jest, więc już sam nie wiem o co tutaj chodzi :(

Ja tym bardziej już nie wiem..... najpierw piszesz że nie ma komunikacji z EBS i ECAS potem ze szyna CAN ma 120 ohm dalej już CAN że jest tak jak ma być, teraz znów że JUŻ masz komunikacje........no to skoro masz komunikacje to połącz się z w końcu z EBS-em i ECAS-em i zobacz ewentualne kody usterek w tych systemach czy jakieś są.....nie podałeś konkretnie powodu kiedy te błędy się pojawiły w jakich okolicznościach ? czy było coś wymieniane ??? czy podmieniałeś FFR-a ??? czy może parametryzowałeś FFR-a ??? czy samochód nie był odpalany z urządzeń rozruchowych ???
    wrrw00
    Poziom 12  
    kolego serwisantscani1 chodziło mi ze ciągłość w przewodach komunikacyjnyhch jest Can sprawdzony 60 na wylaczyn zaplonie po wyciągnieciu wtyczki 120 wiec ok
    a komunikacji komputer diagnostyczny steronik ebs,ecas nie ma
    tak odczytalbym bledy... i wiedzial co go boli
    a z ebsem chce polączyc sie z tego wzgledu ze kontrolka ASR zapala się i nie wiem dlaczego aa no i jeszcze nie testuje modulatorow EBS a bledow na wyswietlaczu nie wyswietla

wlasnie nie wiem dlaczego blad intardera wyswietla (na pewno go brak) i przy skrzyni i sterownika od intardera brak!!!

zaraz sprawdze nr vin czy zgadzaja sie czy moze faktycznie byl zmieniany ffr i oprogramowanie zostalo od wersji z intarderem

jeszcze nie podmienialem ffr ani zadnego ze sterownikow bo nie mam skad...
    dzisiaj moze jakies auto zjedzie to podmienie i zobaczymy
    daro111
    Poziom 31  
    wrrw00 napisał:
    a komunikacji komputer diagnostyczny sterownik ebs,ecas nie ma

A czy łączysz się z innymi sterownikami ZBR,ECAM ?Czy masz tam jakieś błędy?
    Jeżeli FFR nie zgłasza błędu komunikacji z ZBR to szyna T-CAN ok i FFR ok (pomijając że może mieć inny soft).Jeżeli tak jest to stawiałbym na uszkodzenie (częściowe) ECAS,EBS.
    MAN Electronics
    daro111 napisał:
    A czy łączysz się z innymi sterownikami ZBR,ECAM ?Czy masz tam jakieś błędy?
    jeżeli nie masz komunikacji z EBS-em tak jak zgłaszasz problem w poście, to gdy połączysz się z ECAM-em to w nim powinien być błąd 08330 czyli przekroczenie czasu odbioru informacji z sterownika EBS.....natomiast w ZBR jest kilka ewentualnie możliwych błędów od szyny T-CAN musisz sprawdzić jakie występują tam usterki..... również sugerowałbym uszkodzenie sterowników EBS i ECAS.
    wrrw00
    Poziom 12  
    po długich męczarniach na tablicy rozdzielczej wyskoczyły od EBS błędy takie jak:
    04050
    04570-04
    04558-04
    04546-00
    04566-00
    na wyświetlaczu tablicy rozdzielczej wyświetla ffr 0699-04

a zrobiłem jeszcze zrzut błędów aktywnych w FFR
    http://zapodaj.net/3fe7c1088c92f.jpg.html
    a zbr nie ma błędów związanych z T-can

a podmieniałem ffr i błedy nadal były
    podmieniłem jeszcze sterwonik ebs tylko o innych nr :/ i też nie chciał się z nim połączyć :/
    ale jak podmieniłem sterownik ebs to wszystkie błędy które wyświetlało na tablicy rozdzielczej znikły tylko pojawił się komunikat że EBS pracuje w trybie awaryjnym

Dodano po 9 [minuty]:

ogólnie dzisiaj przypatrzyłem się dokładniej w sprawie intardera w tym manie
    przy skrzyni nie ma sterownika brak, intalacji brak ale przy kierownicy jest włącznik intardera ciężki temat z tym manem

Dodano po 30 [minuty]:

4050 CAN hamulców
    4570 Sygnał CAN hamulca na kole 4: Brak komunikacji
    4558 Sygnał CAN hamulca na kole 1: Brak komunikacji
    04562 Sygnał CAN hamulca na kole 2: Brak komunikacji
    04546 Logika ABS: Żądana czerwona lampa ostrzegawcza
    04566 Sygnał CAN hamulca na kole 3: Brak komunikacji
    MAN Electronics
    Jakieś cuda normalnie....teraz doszło mi do głowy ze byłby komunikat na desce "EBS niewidoczne na CAN" i paliła by się na czerwono kontrolka EBS-u dalej...kontrolka ASR zapala się na desce gdy jest braku CAN-a z EBS

EBS 4050 CAN hamulców
    EBS 4546 żądanie uruchomienia czerwonej lampki ostrzegawczej,
    EBS 4558 brak komunikacji can z modulatorem 1 koła,
    EBS 4566 brak komunikacji can z modulatorem 3 koła,
    EBS 4570 brak komunikacji can z modulatorem 4 koła,

FFR 0699-04 sygnał PWM z pedału gazu

wrrw00 napisał:

ale jak podmieniłem sterownik ebs to wszystkie błędy które wyświetlało na tablicy rozdzielczej znikły tylko pojawił się komunikat że EBS pracuje w trybie awaryjnym

być może dlatego że nie ta wersja softu w tym sterowniku który podłożyłeś stąd tryb awaryjny

wrrw00 napisał:
    podmieniłem jeszcze sterwonik ebs tylko o innych nr :/ i też nie chciał się z nim połączyć :/
    którą masz wersje aktualizacji TEXY ? bo może ty się próbujesz połączyć a twoja TEXA nie obsługuje tych wersji sterowników? i jeśli tak by było to:
    1- masz uszkodzoną kasetę EBS (tą co była pierwotnie w aucie)
    2- twoja TEXA nie diagnozuje tego typu wersji sterownika
    wrrw00 napisał:
    ogólnie dzisiaj przypatrzyłem się dokładniej w sprawie intardera w tym manie
    przy skrzyni nie ma sterownika brak, intalacji brak ale przy kierownicy jest włącznik intardera

Ja Cie proszę Ty teraz piszesz że jednak jest manetka od inrtardera i mało tego od początku jest od intardera błąd który dotyczy również CAN-a od zwalniacza zaraz się okaże że i intarder jest..... po 2 sterownik od intardera NIE jest na skrzyni jak tam go szukałeś tylko obok kaset dodam foto to popatrz bo już z całym szacunkiem ale zaczynam wątpić w to co robisz, sprawdzasz,mierzysz i masz w tym samochodzie. tu jest sterownik od RET MAN TGA 460 2007 - brak komunikacji z EBS i ECAS
    a tak wygląda interder może go mylisz z przystawką ? MAN TGA 460 2007 - brak komunikacji z EBS i ECAS
    wrrw00
    Poziom 12  
    Właśnie wszystko na to wskazuje ale jak odpiąłbym EBS to z ECasem powiniem łączyć się...

nie kolego nie mylę intardera z przystawką, przystawka jest montowana jak patrząc os str wału na skrzynie z prawej strony a intarder z lewej strony,
    i miejscu gdzie powinien być sterownik intarderu byłaby instalacja do podpięcia sterownika a tu takowej brak:/
    MEKSYK :D jednym słowem

a wersja 19 texy ona tgx czyta bez problemu także nie stawiałbym na oprogramowanie urządzenia diagnostycznego,
    ale w poniedziałek będę miał interfejs Mancatsa bo mi wysiadł to będzie wszystko wiadomo
    MAN Electronics
    wrrw00 napisał:
    Właśnie wszystko na to wskazuje ale jak odpiąłbym EBS to z ECasem powiniem łączyć się...
    własnie powinieneś się łączyć z ECAS-em
    wrrw00 napisał:
    a wersja 19 texy
    to szału nie ma ja działam już na 27 wersji aktualizacji TEXY
    wydaje mi się że to auto to kiedyś miało intarder lub to jakiś składak bo manetka od intardera jest a samego intardera,instalacji i ECU niema do tego FRR widzi usterkę od niego,lub ktoś to składał z tego co miał pod ręka i stąd takie szopki (a sam już miałem takie auta na warsztacie).... odłącz jeszcze raz EBS i próbuj się połączyć z ECAS-em jak nie połączy to dalej bez EBS-u podmień FFR-a i wtedy spróbuj z ECAS-em, struktura linii diagnostyki w nowych pojazdach klasy TG jest tak zrobiona że EBS i ECAS linią T-CAN podaje sygnały do FFR-a a on linią "K" do gniazda diagnostycznego, (może wywal FFR-a i spróbuj poprzez ZBR-a tez jest na T-CAN-ie i ma linie "K") jak to nic nie da to jeszcze może Mancats podpowie więcej.
    ROKADI

Poziom 19  
    witam proszę o numer vin tego poj. sprawdzę jakie sterowniki są na serwerze w Monachium a czy możesz odczytać plik danych pojazdu z ffr proszę o kontakt rokadi(malpa)wp.pl
    daro111
    Poziom 31  
    serwisantscani1 napisał:
    wydaje mi się że to auto to kiedyś miało intarder lub to jakiś składak bo manetka od intardera jest a samego intardera,instalacji i ECU niema do tego FRR widzi usterkę od niego,lub ktoś to składał z tego co miał pod ręka i stąd takie szopki

Prawdopodobnie to tak jest jak kolega serwisantscani1 pisze ,to będzie jakaś składanka.Być może skrzynia była zmieniana na "bez retardera" ,popatrz czy są w okolicy luźne kostki od ret.
    Szczeże to najpierw trzeba by było poważnie porozmawiać z właścicielem pojazdu co tam się działo a jak jest nim od niedawna trzeba po VIN dojść co tam powinno być a co nie .
    wrrw00 napisał:
    wersja 19 texy

Faktycznie wersja troszkę starsza ,przydała by się aktualizacja ale powinna TGA obsłużyć.

serwisantscani1 napisał:
    Jakieś cuda normalnie...

No to kolego masz niezłe wyzwanie ,podejrzewam że tam ktoś nieźle namieszał...
    wrrw00
    Poziom 12  
    Witam koledzy długo mnie nie było... ale temat nadal nie zamknięty
    MAn cats nie chce się łączyć z żadnym sterownikiem...
    i zacząłem dochodzić i okazało się że jak odepnę tablicę oprzyrządowania (liczniki) to wtedy łączy się z EDC, FFR i ZBR ale z EBS i ECASEm nie chce nadal, i w ffr wyskakuje komunikat długi czas oczekiwania na EBS i ECAS, poszukam na podmiankę sterownika EBS o tych samych nr i zobaczymy
    MAN Electronics
    wrrw00 napisał:
    MAn cats nie chce się łączyć z żadnym sterownikiem...

To jest już coraz bardziej ciekawe.....ManCats nie łączy się z żadnym sterownikiem choć jest sprzętem serwisowym Man-a za to Tex-ą się łączyłeś z FFR i ponoć resztą prócz EBS i ECAS mimo wpiętej tablicy wskaźników......
    wrrw00 napisał:
    jak odepnę tablicę oprzyrządowania (liczniki) to wtedy łączy się z EDC, FFR i ZBR
    może masz dalej uszkodzonego Man Cats-a, weź podmień tablice wskaźników i spróbuj jeszcze Tex-ą.
    daro111
    Poziom 31  
    daro111 napisał:
    trzeba po VIN dojść co tam powinno być a co nie

A sprawdziłeś wersje oprogramowania i nr. sterowników jakie tam powinny być?
    Musisz to po pierwsze sprawdzić by mieć pewność że jest tam to co powinno być.
    wrrw00
    Poziom 12  
    witam po dalszych mekkach z tym autem
    posprawdzane byly sterowniki po nr vin powinny byc:
    ZBR 81.25806-7072
    7079
    Ebs 81.25808-7026
    7033
    FFR 81.25805-7057
    7081
    7086
    Ecas 81.25811-7018
    7013
    EDC 51.25803-7126
    7110
    7150
    a są w nim teraz:

ZBR 81.25806-7070
    FFR 81.25808.7026
    EBS 81.25808- 7026
    Ecas 81.25811-7018
    EDC 51.25803- 7110
    mógłby ktoś spawdzić jakie oprogramowanie posiadaja te sterowniki które są zamontowane i czy mógłby być konflikt żeby nie można byloby się połączyc komputerem z ebs i ecasem ??

podmienilem sterownik ebs i nic bez zmian
    moze wina lezy po stronie ffr ??
    w ffr i w zbr sa bledy:
    przekroczony czas oczekiwania EBS i Ecas na Canie
    ROKADI

Poziom 19  
    witam podaj numer vin sprawdzę na serwerze na maila rokadi(malpa)wp.pl
    wrrw00
    Poziom 12  
    Kolego Rokadi wysłałem na meila nr vin
    daro111
    Poziom 31  
    wrrw00 napisał:
    FFR 81.25808.7026
    EBS 81.25808- 7026

FFR i EBS mają takie same numery czy się pomyliłeś?
    ROKADI

Poziom 19  
    witam i jak sprawdziłes
    wrrw00
    Poziom 12  
    przepraszam pomyliłem się
    a są w nim teraz:

ZBR 81.25806-7070
    FFR 81.25805.7042
    EBS 81.25808- 7026
    Ecas 81.25811-7018
    EDC 51.25803- 7110

Dodano po 6 [minuty]:

Rokadi sprawdziłem ale ale w mantisie wymieniają się właśnie na te co mi podałeś
    tylko zbr i ffr nie wymienia się. to może być przyczyną tego że nie można się połączyć z ECAS i EBS??
    ROKADI

Poziom 19  
    nie sprawdzaj po mantisie tylko po danych z FFR i serwer
    wrrw00
    Poziom 12  
    wiec w takim razie inne sa sterowniki tak??
    daro111
    Poziom 31  
    Jeżeli FFR był podmieniony, i ma starszą wersję oprogramowania ,to faktycznie może być problem z komunikacją EBS i ECAS .Bo jak pisałeś diagnoza powinna być po CAN a w starszych wersjach była po K-Line.To jeżeli teraz FFR "szuka" po K to na pewno nie znajdzie,i tu może jest przyczyna braku łączności.
    MAN Electronics
    daro111 napisał:
    Jeżeli FFR był podmieniony, i ma starszą wersję oprogramowania ,to faktycznie może być problem z komunikacją EBS i ECAS .Bo jak pisałeś diagnoza powinna być po CAN a w starszych wersjach była po K-Line.To jeżeli teraz FFR "szuka" po K to na pewno nie znajdzie,i tu może jest przyczyna braku łączności.

Ja posiadam informacje że EBS 5 Knorr wersja z CAN była montowana od 2010 roku, Ty masz rocznik auta 2007 czyli mogło by to pasować.