Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gasnący wyświetlacz w Dbox2... kto przerabiał ten temat?

04 Lut 2005 16:59 1287 2
 • Poziom 26  
  Witam serdecznie.

  Próbowałem znaleźć coś przez wyszukiwarkę, ale na forum znajduje tylko coś o zasilaczu, ale zupełnie inne objawy.
  Wyświetlacz po prostu przygasa na niektórych kanałach. Czasami całkowicie, czasami tylko trochę. Niektóre linie sa w ogóle ciemniejsze inne jasniejsze. Jasność wyświetlacza po zmianie image muszę zmniejszać natychmiast do minimum, bo jest w paski.
  Poza przygasającym wyświetlaczem żadnych innych niepokojących objawów. Działa znakomicie. Wygląda jakby był to problem software-owy, albo coś z multiplekserem lub driverami od wyswietlacza , bo gaśnięcie zależy od wyświetlanej treści. Nawet bez zmiany kanału jeśli wyświetlę listę kanałów i podświetlam na niej kolejne kanały (na wyświetlaczu zmienia się nazwa) to także na niektórych gaśnie a na innych wraca do normy. Czyli zasilacz i problemy z obciążaniem przez konwerter przy róznych polaryzacjach można wykluczyć...Reset nic nie zmienia, tyle, że podczas restartu świeci prawidłowo.
  Może ktoś z Was przerabiał ten problem? Ponoć jakiś "rezystorek od wyświetlacza"?

  Sebastian
 • Poziom 15  
  to nie jest wina drajwerów ani oprogramowania po prostu wyswietlacz powoli odchodzi w zaswiaty. Nie napisałes jaki to model Nokia Philips,Sagem?Zapewne padają ci całymi rzędami pionowo albo poziomo to jest wina tasiemki w wyswiietlaczu a dokładniej mówiąć połączenie odłazi w miejscu zgrzewu tych dwóch tasiemek w miejscu mikro sciezek Mozna prubować zastosowac jakis docisk delikatny w miejscu tego zgrzewuale, wszystkich brakujacych lini nie zlikwiduje ale kilka przywróci. Podobno stosują jakieś podgrzewanie tej taśmy co powodyje ponowne połączenia rozłączonych sciezek ale ja tego nie stosowałem
 • Poziom 26  
  Witam ponownie.

  To nokia, ale raczej nie jest to problem tasiemki ani samego wyświetlacza. Bo jak wyjasnisz, że np:
  Włączony jest kanał nr 1. Wyświetlacz świeci OK. Wywołuję listę kanałów, cały czas w porządku. Podświetlam na liście kanałów kolejne programy i tylko przy podświetleniu kilku z nich wyświetlacz gaśnie zupełnie. W tle cały czas włączony jest kanał nr 1, tylko podświetlam inne na liście. Gaśnie zawsze na tych samych.

  Sebastian