Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedłużenie umowy - Netia

29 Lis 2012 19:21 3018 6
  • Poziom 9  
    Witam,
    Posiadam internet w netii 6mb i kończy mi się umowa ( w sumie już mam 4lata w netii). Konsultanci dzwonią do mnie i proponują mi gorsze oferty niż są w promocyjnych ofertach. Płacę 59,49, a teraz w tej cenie proponują mi 20mb gdzie na ich stronie jest ta prędkość za 45,90. Miał ktoś podobny przypadek?
  • Poziom 17  
    Normalna praktyka i to nie tylko jeżeli chodzi o internet ale i o dostawców telefonii komórkowej.
    Jak cię już maja to chcą wydoić bo większość klientów zostaje przy tym co ma z powodu odczuwanego dyskomfortu przed załatwianiem nie zrozumiałej dla klienta papierkowej roboty i też trochę lenistwa.
    Ja zawsze wypowiadam umowy i szukam lepszych ofert jako nowy klient.
    pozdrawiam
  • Poziom 9  
    No właśnie tak się domyślałem, ale dziękuje bardzo za info.
    A wie ktoś może po jakim czasie od zerwania umowy można dalej z tym samym dostawcą internetu podpisać umowe?
  • Poziom 17  
    Nie spotkałem się nigdy z ograniczeniami, miałem nawet przypadek oczywiście po zakończeniu umowy z powodu upływu czasu, że dzwonili do mnie i pytali czemu wypowiadam umowę, czy jestem nie zadowolony itp. Przedstawiali mi zaraz na poczekaniu wyjątkowo:) atrakcyjną ofertę na następne dwa lata.
  • Poziom 9  
    Przedłużyłem umowę w netii i ta super firma obiecywała internet 10mb za 45,90 (wyraźnie się pytałem czy całkowity koszt tyle wyniesie). Wcześniej miałem 6mb i wszystko było ok, a teraz mam prędkość 7mb (co niby jest dostępne łącze u mnie do 20mb), płaciłem 59,90 a tu teraz pierwszy rachunek 56,91 a drugi 60,80. Okazuje się że jest zaznaczone "bezpieczny internet" i "wirtualny dysk" gdzie miła pani nawet się nie zapytała czy chce takie usługi. Czy mogę coś w tej sytuacji zrobić? Umowa przyszła tylko na maila i nie została podpisana. Może mogę ich jakoś postraszyć że zawarta umowa telefoniczna była nagrywana?
  • Poziom 9  
    Miałem podobną sytuację. Jednak zanim dokonałem rezygnacji z wirtualnego dysku i netia secure postanowiłem zobaczyć co to jest takie coś. I nagle okazało się mam w końcu możliwość zachowanie pliki w awarii mojego Piecyka. Mogę w każdej chwili z każdego miejsca mieć do nich dostęp. Porównałem także dane techniczne i mają dobre szyfrowanie. Za taką opłatę :!: mam dobre usługi o wiele łatwiejsze i prostsze niż dyski w chmurze oferowane przez amerykanów Micro czy Google (nie wiem czy wiecie ale te usługi podlegają amerykańskiemu prawu, w każdej chwili ich rząd może te dane zablokować - tak na boku). :D Natomiast Secure ma duży plus ode mnie jeśli chodzi o zdalne dostarczanie aktualizacji do antywirusa. Co do kwestii związanych z umowami to nie komentuję tego...ahhh :|