Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyświetlacz świeci jak TV po zakończeniu programu. Co się dzieje?

29 Nov 2012 19:33 1026 9
  • Level 19  
    Witam.

Zmieniam dla kolegi wyświetlacz w telefonie LG KP 501. Nie jest to pierwsza moje zetknięcie z tym modelem za to pierwsze z takim przypadkiem. Wymieniłem wyświetlacz, włączam telefon a na wyświetlaczu mnóstwo kolorowych kropek, coś podobnego do tego co widzimy w TV po zakończeniu programu. Czego to jest wina? Wadliwy wyświetlacz czy telefon już na części?
    Proszę zmienić temat na zgodny z regulaminem. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki. jever 23
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 20  
    Jak kupowałeś lcd i nie ściągałeś foli to wymień na nowy. Raczej stawiam na LCD.
  • Level 19  
    Folie przy montażu to się raczej zawsze zdejmuje. W takim razie już piszę do sprzedawcy.
  • Level 20  
    Kiedyś w nokii C6 lcd wymieniałem oryginał... Oczywiście przygotowany, że wszystko będzie ok folię zdjąłem. Telefon odpalam, nie wyraźnie kolory i pionowe pasy się ukazują. No nic chciałem zareklamować wyświetlacz ale gościu nie uznał mi gwarancji bo folia jest zdjęta... Od tamtej pory czy to lcd czy dotyk folię ściągam jak się upewnię, że jest wszystko ok.
  • Level 19  
    Ja tam sporadycznie robię takie rzeczy, zazwyczaj dla znajomych. Dobrze wiedzieć. Będę pamiętał na przyszłość.
  • Level 37  
    byczynho wrote:
    na wyświetlaczu mnóstwo kolorowych kropek, coś podobnego do tego co widzimy w TV po zakończeniu programu

Moze w Twoim regionie wylaczyli telewizje analogowa?
    Pod lupe FL503, Fl504, FL505 i CN502.
  • Level 19  
    jayu0 wrote:
    byczynho wrote:
    na wyświetlaczu mnóstwo kolorowych kropek, coś podobnego do tego co widzimy w TV po zakończeniu programu

Moze w Twoim regionie wylaczyli telewizje analogowa?
    Pod lupe FL503, Fl504, FL505 i CN502.

No to mnie przerasta. Nie jestem żadnym serwisantem, nawet sprzętu nie mam. Wszystko to domowe robótki :D
    Dodam jeszcze, ze on z początku wyświetla te kropeczki, po jakimś czasie robi się biały i na tym koniec.
  • Level 37  
    byczynho wrote:
    No to mnie przerasta. Nie jestem żadnym serwisantem

No to oddaj do serwisu :D
  • Level 19  
    To nie jest mój telefon więc wiesz, nie będę jeszcze biegał z kolegi telefonem. Nie da się naprawić to trudno. Poczekam na wymianę wyświetlacza, zobaczę czy z następnym będzie tak samo.
  • Level 19  
    Witam. Otrzymałem drugi wyświetlacz. Ten działa prawie prawidłowo. Przy włączaniu raz normalnie wyświetla logo producenta oraz logo sieci a raz włącza się świecąc na biało. W obu przypadkach po uruchomieniu działa prawidłowo. Moje pytanie brzmi, dlaczego czasami wyświetlacz świeci tylko białym kolorem? też jest wadliwy? wina sprzętu? softu?