Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Symetryzator antenowy dopasowa - Jak podłączyć wejście do anteny?

29 Lis 2012 20:26 7026 12
  • Poziom 9  
    Witam,

zakupiłem antenę ATX55 z symetryzatorem dopasowanym jak poniżej na zdjęciach. Może to trywialne ale mam problem z podłączeniem jej z symetryzatorem. Poradźcie mi proszę, czy symetryzator na wejściu powinien być podłączony do anteny czy nie musi? Jak to podłączyć bo wg. mnie po przez samo skręcenie śrubek nie ma styku symetryzatora z anteną?

Symetryzator antenowy dopasowa - Jak podłączyć wejście do anteny? Symetryzator antenowy dopasowa - Jak podłączyć wejście do anteny?

Mam jeszcze jedna kwestię do rozwiązania:
    Czy można na jednym kablu podłączyć antenę DVB-T oraz odbierać telewizję satelitarną z czaszy? Czy sygnały nie będą sobie w jakiś sposób przeszkadzać?

Z góry dziękuję za pomoc laikowi takiemu jak ja :/
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 23  
    No przecież w linku który ci podali jest fota.
    O ta.
  • Poziom 39  

To przecież masz na zdjęciu symetryzator podpięty pod antenę. Tyle, że tamten symetryzator ma łapki, a twój metalizowane otwory. Otwory pasują do zacisków / otworów w antenie. Śrubki oczywiście musisz mieć.

Co prawda 'siatka', ale zasada ta sama.
  • Poziom 9  
    Nie wiem jak tego nie zauważyłem:/ ehh Rozumiem że muszę sobie jakoś poradzić z połączeniem sym/ant np. Drut aluminiowy czy miedziany. Panowie, dziękuję za odpowiedź!
  • Poziom 39  
    maxmoon napisał:
    Drut aluminiowy czy miedziany.
    Jaki drut???

Dipol anteny łączysz z symetryzatorem śrubami.

Kto jest producentem tej anteny?
  • Poziom 9  
    _cheetah_ napisał:
    maxmoon napisał:
    Drut aluminiowy czy miedziany.
    Jaki drut???

Dipol anteny łączysz z symetryzatorem śrubami.

Kto jest producentem tej anteny?

Jeśli jest tu gdzieś nazwa firmy to dobrze ale wydaje mi się że jest to jakaś china

Link

Bardzo możliwe że w samej puszcze jest jakieś połączenie symetryzatora z anteną za pośrednictwem śrub.

Regulamin pkt 3.1.18.
    Regulamin pkt 3.1.17.

3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.
    [SP5ANJ]
  • Poziom 23  
    Wiesz ty co ?
    Weź rozkręć puszkę przy antenie którą kupiłeś,którą jeszcze nie zamontowałeś i zobacz a nie gdybasz i głowę zawracasz.
  • Poziom 9  
    Po przykręceniu symetryzatora do anteny śrubami, wydaje mi się że nie ma styku.

Symetryzator antenowy dopasowa - Jak podłączyć wejście do anteny? Symetryzator antenowy dopasowa - Jak podłączyć wejście do anteny? Symetryzator antenowy dopasowa - Jak podłączyć wejście do anteny?
  • Poziom 20  
    Tak - montujesz go do puszki w antenie. Wszystko do siebie pasuje, nie potrzeba instrukcji.

Styk jest za pomocą nakrętek na wystających śrubach.
  • Poziom 23  
    O Dzizas.
    Człowieku co ty pleciesz.Jak nie ma styku.
    A nakrętki to niby z plastiku ?
    Ręce opadają.

Śruba styka się z nakrętką a styka się z płytką drukowaną więc jest styk.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Kolego maxmoon nie jest to faktycznie dział serwisowy ale jednak na tym Forum musimy trzymać się pewnych zasad i nie obniżać "autorytetu" tego działu.

Koledzy podpowiedzieli na tyle dobrze i rzeczowo, że już chyba tylko stwierdzenie, że "opadają ręce" jest w 100% wyjaśnieniem Naszego zdziwienia czy niezadowolenia.

Temat ZAMYKAM.

Regulamin pkt 3.1.17.

Pozdrawiam.