Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór drukarki laserowej do 200 złotych

29 Lis 2012 20:49 3633 22
  • Poziom 12  
    Witam, chciałbym zakupić drukarkę laserową do 200zł, która będzie używana w domu od czasu do czasu.
    Czy w ogóle kupię za ta cenę?
    I chciałbym, żeby tonery były jak najtańsze i aby była w ogóle możliwość ich wymiany.

Proszę o pomoc w wyborze i opiniach.
  • Poziom 34  
    Na pewno kupisz i to nawet za dużo mniej. Wystarczy przejrzeć słynny portal aukcyjny.
    Ja osobiście od około 10 lat używam HP1100 i nie narzekam.
    Na dzisiejsze czasy ta drukarka ma jeden mankament - jest na port równoległy a dzisiejsze komputery już bardzo rzadko go posiadają.
    Ale znajdziesz podobny model który posiada już usb.
  • Poziom 19  
    Ja polecam na warunki domowe cos z Samsunga.
    Używane modele mozna kupic w bardzo dobrym stanie od 30zł już z tonerem.

Przykładowe modele:
    - ML1610, ML1640, ML1660, ML1665, ML1670, ML1860, ML1865, ML2010, ML2240

Takie bym Ci poradził.
    Ceny tonerów to kwota od 25zł i starczają na ok 3tyś stron.

Cena samego proszku do uzupełnienia samemu wynosi od 8zł i starcza też na 3tyś stron.

HP modele 1010, 1018 maja jedna powazna wade - nie ma do nich sterownikow na windowsa 7 i nowsze :(
  • Poziom 12  
    Hmm a ja mam laptopa i wejście LPT odpada i musi być na USB i pracuje na Windows 7 wiec musza być pod niego stery.

To podajcie mi konkretne modele z HP i Samsunga, żeby były na USB i obsługiwał urządzenie Windows 7.

A i jeszcze mam jedno pytanie, taka drukarka będzie drukować tez w kolorze czy nie?
  • Poziom 31  
    Drukarka tylko do wydruku czarno-bialego z usb, sterownikami do wszystkich systemów windows nawet win7 64bit z tonerem na 6000 strona, mała, wydajna i miła w obsłudze lexmark optra e322. Używana z tonerem kosztuje około 100zł ns alleg...
  • Poziom 12  
    zen3x napisał:
    Drukarka tylko do wydruku czarno-bialego z usb, sterownikami do wszystkich systemów windows nawet win7 64bit z tonerem na 6000 strona, mała, wydajna i miła w obsłudze lexmark optra e322. Używana z tonerem kosztuje około 100zł ns alleg...

Ile kosztuje napełnienie takiego tonera?
    Trzeba same proszki kupować czy całe tonery? Jak to się odbywa?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    I pytanie jeszcze jedno, czy warto kupić używana drukarkę laserową? czy raczej nowa kupić...
  • Poziom 21  
    Warto, ja kupiłem używane 2200D i 4050. Wymieniłem folie fusera i chodzą wyśmienicie. Ja polecam koledze hp 2200D. Ma usb, działa na Win7.
  • Poziom 27  
    Lexmark 352dn z siecią usb i duplexem. Zasypka tonera plus chip to wydatek 30zł a zrobisz na tym parę tysięcy stron. Drukarka na aukcjach po 200zł.
  • Poziom 31  
    Nie wiem jak sie napełnia regeneruje toner bo nigdy tego nie robiłem. Używam drukarek lexmarka na wiele tyś stron i tonery do nich jak trzeba na aukcjach, np: toner oryginał do t610 -21 tys stron za 200zł. Do e322 toner kosztuje 90zł.
  • Poziom 27  
    zen3x napisał:
    np: toner oryginał do t610 -21 tys stron za 200zł. Do e322 toner kosztuje 90zł.

To chyba bardzo mocno trofijeny oryginał
  • Poziom 2  
    Hej

Jak chcesz mieć spokój i dobra nowądrukarkę kup Hp P1102 lub Canona LBP6000 a z używanymi daj sobie spokój

Pozdrawiam
    Robert
    JetWorld
  • Poziom 12  
    Chyba się zdecyduję na Hp P1102, widzę że tonery tanie do 50zł a nowa kosztuje około 330zł więc lepiej nową kupić.

Dobry to będzie wybór?
  • Poziom 12  
    Jak wymienię toner to muszę go potem nabijać proszkiem? Czy już w tonerze znajduje się proszek?
    I na ile kartek starcza taki napełniony toner bo na aukcjach to różnie piszą... a z doświadczenia zawsze bywa inaczej.
  • Poziom 27  
    Sługa WSI napisał:
    W kasecie jest również chip zliczający na określoną ilość stron - jeśli jest "pusty" lub go nie ma, to drukarka nie będzie chciała drukować nawet, jeśli w tonerze jest proszek.

Nie do końca tak jest.
    Moja drukuje na 3krotnie zasypanym tonerze.Bez wymiany czipa.
    Także nie musisz się tym martwić.Przy 3 zasypce podniosłem trochę gęstość druku.
    I tak oto za 11zł drukuję 1,7k.Przy własnej regeneracji oczywiście
  • Poziom 31  
    Cytat:

Nie sądzę. Szukając dokładnie można znaleźć piękne ceny Link
  • Poziom 27  
    zen3x napisał:
    Cytat:

Nie sądzę. Szukając dokładnie można znaleźć piękne ceny Link

To jest jednorazowa okazja a nie stała cena.Nie masz gwarancji że za pół roku kupisz w takiej cenie.
    Sprzedawca nie wystawia dowodu zakupu,paragonu ani FV
    W normalnym obiegu taki toner kosztuje grubo ponad 1000 zł(nawet w systemie zwrotnym)
  • Poziom 31  
    Oczywiście jest to okazja. Choć nie najtańsza. Drukujesz dużo, kupujesz sobie takiego Lexmarka za 200zł z prawie pełnym tonerem i po 20 tys stronach szukasz takich okazji.
  • Poziom 12  
    dokonałem zakupu a wówczas u siebie w mieście kupiłem Samsunga SCX-3205 za 360zł, jest to urządzenie wielofunkcyjne. Zobaczymy co to warte będzie, szybko się rozgrzewa, szybko i ładnie drukuje. Tonery w granicach 150zł więc nie jest źle.