Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ebay.pl... tak tak to prawda

04 Lut 2005 17:17 750 2
  • Poziom 11  
    Witam

Mam Temat.
    Najprawdopodobniej moderatorzy mnie zjadą, za to ża ten post nie nadaje sie do tej kategorii, ale myslę że dla tego temtu warto.:-)

Otóż na stronce dzwięk.org znalazłem wzmiankę na temat powstania w polsce, a znanego na świecie serwisu aukcyjnego Ebay.

Pewnie zapytacie: "Co ma piernik do wiatraka ?" czyli jak ten temat ma sie do kategorii akustyka.
    A no ma i to wiele, tak mi sie wydaje.

A dlaczego ?
    -Coraz bardziej irytuje mnie sytuacja w allegro, która powtarza sie stale.
    np. w kategorii "Sprzęt etradowy"(bo głównie o to chodzi i dlatego temat postu zamieściłem w dziale Akustyka) w dziale "efekty" możemy znaleźć śwatła dyskotekowe, albo stroboskopy robione domowym sposobem(nie ma nic do samoróbek jesli było by inaczej to mój nick stał pod znakiem zapytania w elektrodzie.)jęsli wiadomo że w Allegro jest też kategoria"sprzęt dyskotekowy" i to tam powinno sie te rzeczy sprzedawać.
    a dział "efekty" przeznaczony na efekty ale estradowe czyli procesory pogłosowe i inne procesory efektowe.
    Albo jeszcze jeden:
    W dziale "Miksery estradowe" mozna znaleźć adaptery dla DJ'ów, pomijając już miksery dyskotekowe.
    Pełen Nonsens

Chodzi o to że Administracja allegro nie dba o serwis, dba natomiast o to żeby w opise aukcji nie było napisu takiego:
    "Cena do uzgodnienia"
    a o co chodzi ?
    oczywiście że o hajs, no bo jeśli sprzedamy przedmiot ponizej ceny wystawionej to Allegro dostanie mniej prowizji.

Dlatego jestem w 100% za tym żeby powstał jakiś godny konkurent dla znanego monopolisty,(oczywiście są inne serwisy aukcyjne,ale zaden z nich nie jest godnym konkurentem dla Allegro.) i może wtedy administracja allegro zastanowi sie nad swoim postępowaniem, ale będzie za późno bo ja i setki innych przejdą do Ebay.

Proszę wszystkich żeby sie ustosunkowali do tej wiadomości.
    Dziękuje za przeczytanie

Pozdrawiam

NeoSound
  • Spec Elektroakustyka
    Aż się wierzyć nie chce! Jeśli to prawda natychmiast przerzucam się na ebay. Allegro tak jak piszesz jest w tej dziedzinie mało konsekwentne. Jedno mnie tylko zastanawia : to przecież ludzie lokują swoje graty w różnych działach i obawiam się że po pewnym czasie na ebay-u też będzie bajzel . Na zachodnich stronach tego nie ma ale Polak to taki przekorny zwierz...
  • Poziom 11  
    Witam

Zgadzam sie z tobą w 100% , że polak to przekorny zwierz, a ja nawet bym powiedział że Polak to cwany zwierz.
    Ale do rzeczy, myslę że jeżeli administracja nowootwartego Ebay zadba o to aby takie "aukcje nie na miejscu" były przenoszone do działów docelowych, to po pewnym czasie sami użytkownicy-sprzedający będą się pilnować.
    Po prostu trzeba chcieć, to tak niewiele, a jednak tak wiele.

Pozdrawiam

NeoSound