Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie amplitunera i telewizora.

29 Lis 2012 21:12 3087 12
  • Poziom 10  
    Dzień dobry,
    mam problem z podłączeniem telewizora z amplitunerem tak, by dźwięk odtwarzał się nie z głośników wbudowanych w telewizor, tylko by przechodził przez amplituner i odtwarzał się z głośników doń podłączonych. Schematy wejść/wyjść przedstawione są w załącznikach.
    Podłączenie amplitunera i telewizora. Podłączenie amplitunera i telewizora.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Jak dobrze widzę, można wykorzystać połączenie: Digital audio out w TV -> digital audio in w amplitunerze.
  • Poziom 14  
    Zależy również jaki masz amplituner. U mnie sprawa się rozwiązała sama. Mam denona ze złączami HDMI i i TV podłączony do niego przez HDMI. W chwili włączenia amplitunera na odbiór TV, dźwięk w TV się wyłącza automatycznie.
  • Poziom 35  
    Łącząc przez cinch in TV z in amplitunera nie będziesz miał sygnału na amplitunerze.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Jeżeli TV ma HDMI z A.R.C i obsługują funkcję sterowania poprzez hdmi to nie trzeba dodatkowych kabli poza hdmi. Szkoda że nie podałeś modelu tv i wzmacniacza
  • Poziom 35  
    Jest jeszcze gniazdo Euro, powinien tam być sygnał audio.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    W tv ustaw głośniki zewnętrzne, a do połaczenia kabel hdmi +optical. Po włączeniu funkcji anynet w tv wzmacniacz powinien reagować na głośność z pilota telewizora