Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak karty graficznej w menadżerze urządzeń. G580/GT610

29 Lis 2012 21:37 6288 8
  • Poziom 12  
    Witam,
    kupiłem siostrze laptopa Lenovo G580. Zainstalowałem wszystkie sterowniki z dołączonej do laptopa płytki (system: Windows 7 Pro x64).

Tylko karta graficzna nie została wykryta, brak urządzenia w Menadżerze. W Biosie ustawienie na "Switchable Graphic" (druga opcja "UMA graphic"). Zaktualizowałem wszystkie sterowniki ze strony producenta.

Czy ta karta wogóle jest w środku?

Nie mogę rozkręcić laptopa, żeby to sprawdzić bo stracę gwarancję w sklepie, jest jakiś program który powie mi czy mam kartę graficzna?

Robiłem test programem do diagnostyki ze strony Lenovo PCI-E poniżej raport, może on coś wyjaśni, ja nie jestem wstanie w 100% stwierdzić czy ta karta tam jest.

Code:
    PCI Express

Wednesday, November 28, 2012 9:34:31 PM

PCI_EXPRESS_SYSTEM
    Result Code: WPE001000-7H3W4M

PCI Express System
    Pci Express System
    PCI0
    0:1b.0
    PCI1
    3:0.0
    PCI2
    4:0.0

Resources:

Resource type
    Device
    Index:
    0
    Bus:
    0x0
    Device:
    0x1b
    Function:
    0x0
    Device Connected:
    NO
    Vendor Id:
    0x8086
    Vendor Name:
    Intel Corporation
    Class:
    0x4
    Class Name:
    Multimedia controller
    Subclass:
    0x3
    Subclass name:
    Audio device

Resource type
    Device
    Index:
    1
    Bus:
    0x3
    Device:
    0x0
    Function:
    0x0
    Device Connected:
    NO
    Vendor Id:
    0x1969
    Vendor Name:
    Atheros Communications Inc.
    Class:
    0x2
    Class Name:
    Network controller
    Subclass:
    0x0
    Subclass name:
    Ethernet controller

Resource type
    Device
    Index:
    2
    Bus:
    0x4
    Device:
    0x0
    Function:
    0x0
    Device Connected:
    NO
    Vendor Id:
    0x168c
    Vendor Name:
    Atheros Communications Inc.
    Class:
    0x2
    Class Name:
    Network controller
    Subclass:
    0x80
    Subclass name:
    Network controller

Start tests

11/28/2012 9:34:31 PM
    Status Test
    11/28/2012 9:34:31 PM
    Status Test Passed 0 s
    Stop tests

Z góry dziękuję za pomoc.

• Poziom 30  
    To jest konstrukcja typu "Hybrid-SLI" na dwie karty graficzne. UMA to jest zintegrowaną Intel HD, a akceleratorem 3D GeForce GT 610M, w tym przypadku proponuję zastosować program GPU-Z i zorientować się czy sterowniki są. Jeśli nie wykrywa to trzeba instalację przeprowadzić przez kreatora z płytki z driverami, wtedy zostanie włączona poprawna konfiguracja, instalacja sterowników typu INF w tym przypadku jest niemożliwa.
    Można jedynie do zastosowań biurowych ustawić w BIOSie opcję "UMA" i wtedy GeForce będzie wyłączona i może da się zastosować standardowy sterownik Intela dla karty zintegrowanej.
  • Poziom 12  
    Wszystkie sterowniki pobrałem ze stony: Link, jednak nie dało to żadnego efektu.

Zainstalowałem również program Gpu-z, który też nie widzi karty nvidii:
    Brak karty graficznej w menadżerze urządzeń. G580/GT610

Czy ta karta jest w laptopie? A może problemem jest wylaczonaopcja Multi-GPU?

• Poziom 30  
    Właśnie teraz jest tak jak z opcją UMA w BIOSie. Odpaliłbym test 3D np FurMarka i na nim zobaczył jaką wyświetla aktywna kartę grafiki, możliwe, że w trybie pulpitu nVidia jest wyłączona, a pracuje dopiero w trybie DirectX 3D. Czyli nie konfiguracja hybrid-SLI tylko "switchable" - przełączana.
    Sterowniki nVidii z w/w strony zainstalowały się bez błędów?
  • Poziom 12  
    No właśnie nie jestem w stanie zainstalować żadnych sterowników do nvidii bo wyświetla się komunikat: "Brak urządzenia". Dodam, ze w Biosie opcja ustawiona na: switchable.

• Poziom 30  
    Jeśli jest w specyfikacji, to reklamować. Może być także, że sprzedawana była wersja bez nVidii tylko na samej karcie UMA Intela. Dla spokoju można spróbować zmienić w BIOSie na UMA... czasem są błędy w opisie opcji. Jeśli mimo wszystko nie zgłosi się ta karta to reklamacja.
  • Poziom 12  
    Tylko, że na laptopie jest naklejka "Nvidia CUDA". Zatem jeśli jej fizycznie nie ma to sprzedawca celowo chciał mnie oszukać.

Przy ustawieniu UMA nic się nie zmieniło.
  • Poziom 11  
    idź do sklepu i reklamuj, jak mają swój serwis to niech to zrobią na miejscu, w ostateczności wymiana na drugi lub zwrot
  • Poziom 12  
    Laptop odesłałem do sklepu. Okazało się, że płyta główna była uszkodzona.