Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blackbox AP WA-2204A - Mam internet, ale nie mogę wejść na stronę routera.

29 Lis 2012 23:12 1974 25
  • Poziom 9  
    Witam. Posiadam router Blackbox AP WA-2204A. Sytuacja jak w tytule. W momencie kiedy mam dostęp do internetu, to nie mogę wejść na stronę obsługową routera pod adresem 192.168.1.254. Kiedy natomiast dostępu do internetu nie mam (np. po hibernacji komputera czy z innego nieznanego mi powodu) na stronę obsługi routera wchodzę bez problemu. Co jest nie tak?
  • Poziom 43  
    A jak próbujesz się wbić na niego przez wifi czy kablowo?
  • Poziom 9  
    No właśnie wbijam się na niego przez Wifi. Powinienem to chyba robić po kablu, no ale w takim razie dlaczego udaje mi się połączyz z nim przez Wifi ?!:)
  • Moderator - Sieci, Internet
    W jakim trybie pracuje AP-ek, prawdopodobnie adresacja urządzenia jest poza pulą dostawcy internetu. Daj screen-a z ipconfig /all kiedy masz dostęp do internetu.
  • Poziom 9  
    Teraz- skoro mam internet, to nie zobaczę trybu AP, ale chyba bridge... Załączam screena z ipconfig/all.

Po czym internet jest dostarczony do mieszkania?
  • Poziom 9  
    Internet dostarczony jest radiowo. Odbieram go anteną na dachu, do mieszkania idzie kablem do czegoś w rodzaju "zasilacza" z dwoma gniazdami na skrętkę. Do jednego gniazda wchodzi kabel z anteny, a z drugiego gniazda kabel wychodzi do routera. Przepraszam za nomenklaturę, ale sieciowe tematy nie są moim konikiem:)
    Zmień adres AP-ka na 192.168.250.254 i będziesz miał dostęp podczas korzystania z internetu.
  • Poziom 12  
    IP twojego rutera to 192.168.250.1

Nie zmieniaj adresu rutera niema takiej potrzeby.Wpisz ten adres w przeglądarce i masz dostęp do rutera.Oczywiście jak znasz hasło.
    :arrow: piotr_k10 - przeczytaj pierwszy post, 192.168.250.1 to prawdopodobnie adres WISP-a na dachu, który działa jako router.
  • Poziom 12  
    jimasek napisał:
    :arrow: piotr_k10 - przeczytaj pierwszy post, 192.168.250.1 to prawdopodobnie adres WISP-a na dachu, który działa jako router.

Racja moja wina.
    Niech sprawdzi gdzie jest włożony kabel z dachu do wan czy do 1234.
    Sądząc po adresacji port WAN jest pusty ale poczekajmy na wypowiedź autora jak ma to podłączone.
  • Poziom 9  
    Od zawsze kabel miałem wpięty w port 1. Dzisiaj natomiast i już w momencie robienia printscreena kabel mam w porcie WAN.
    marbest napisał:
    zisiaj natomiast i już w momencie robienia printscreena kabel mam w porcie WAN.

Miałeś wtedy dostęp do internetu?
  • Poziom 9  
    Miałem- to chyba trochę dziwne nie?:) Dopiero dzisiaj przepiąłem do WAN.
    marbest napisał:

Miałem- to chyba trochę dziwne nie

Nie, dlaczego? Więc jeżeli to był screen z działającego internetu adresem Ap-ka jest 192.168.250.1 i takiego używaj do logowania się na niego, oczywiście inaczej będzie przy ominięciu portu WAN.
  • Poziom 9  
    Próbuję wejść na stronę z ip 192.168.250.1 i nic.... nie łączy się....
    To jeszcze raz, kabel od dostawcy masz w WAN-ie, czy tak? Daj jeszcze raz screen-a z ipconfig /all oczywiście jeżeli masz odstęp do internetu.
  • Poziom 9  
    Dokładnie tak jak piszesz- kabel od dostawcy jest w porcie WAN. Internet jest lecz nadal nie mogę wejść na stronę obsługową routera. Załączam screen. Blackbox AP WA-2204A - Mam internet, ale nie mogę wejść na stronę routera.
  • Poziom 43  
    Ustaw w karcie sieciowej komputera IP 192.168.250.100 maska 255.255.255.0 połącz się za pomocą kabla.
  • Poziom 12  
    marbest napisał:
    Dokładnie tak jak piszesz- kabel od dostawcy jest w porcie WAN. Internet jest lecz nadal nie mogę wejść na stronę obsługową routera. Załączam screen. Blackbox AP WA-2204A - Mam internet, ale nie mogę wejść na stronę routera.

A jaki adres wpisujesz ?
  • Poziom 9  
    Wpisuję to, o czym pisałem kilka wiadomości wyżej ,czyli 192.168.250.1.
    Podłącz się bezpośrednio pod kabel od dostawcy i jeżeli będziesz miał dostęp do internetu daj screen-a z ipconfig /all
  • Poziom 9  
    Mam problem z kartą sieciową, dlatego połączyłem się z innego laptopa. Pierwszy screen to połączenie po kablu, a drugi po Wifi.

Dodano po 4 [minuty]:

Załączył się tylko screen z kabla. Poniżej screen po Wifi.
    Pytanie dlaczego są dwie różne adresacje?
  • Poziom 12  
    Bo w pierwszym przypadku kabel z dachu wpioł do lanu laptopa.A potem połączył się z wi-fi routera.