Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Testowanie linii telefonicznej

tommczyk 30 Nov 2012 00:04 1962 5
    tommczyk
    Level 10  
    Witam!

Mój problem polega na tym że: Jest sobie gniazdo telefoniczne, z którego w niewiadomy dla mnie sposób, biegnie kabel do serwerowni. W serwerowni wychodzi już cała wiązka kabli od telefonów, która jest tam rozszyta na gniazdach LSA. Nic nie jest opisane. Chciałbym dojść na której linii jest podłączone to gniazdo.

Moja wizja wygląda następująco: Do gniazda podłączam taki tester: Link, Drugą część (sondę), zabieram do serwerowni, dorabiam sobie taki kabelek na dwie środkowe żyły z jakimiś cienkimi drucikami, które wtykam w złącza LSA i szukam tego sygnału.

1. Czy to zda egzamin?
    2. Jak działa taki tester? Czy jeżeli jedna żyła będzie przerwana (czyli zostanie tylko jedna) to pokaże że ta jedna żyła jest ok? Czy potrzebuje dwóch żył do zamknięcia obwodu?
    CHACA
    Level 43  
    Tym testerem sprawdzisz poprawność zarobienia RJ-tek oraz przewodność poszczególnych żył kabla. Nie mam pojęcia czy zda egzamin. Ja testowałem kable ale niepodłączone.
    tommczyk
    Level 10  
    Ok, tak myślałem, ale czy mój sposób by się sprawdził? Może lepiej omomierzem?

Czy taki szukacz par za 60-70zł z allegro da rade? Nie robię takich rzeczy na co dzień, potrzebuję raptem dwa gniazda znaleźć ale fajne by było jakby się taki szukacz zaraz nie wysypał ;)
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Spokojnie poradzisz sobie używając takiego "szukacza".
    tommczyk
    Level 10  
    Poradziłem sobie omomierzem ;)