Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zbiornik przeponowy -

30 Lis 2012 09:37 6030 7
  • Poziom 10  
    Witam,
    Proszę o pomoc w doborze wielkości zbiornika przeponowego.
    W domu będzie kocioł CO Viessmann Vitopend jednofunkcyjny z zasobnikiem cwu 120l i cyrkulacją cwu.
    Pompa w studni głębinowa omnigena skm100 zanurzona na 10 m.
    Nie wiem jakiej wielkości w litrach powinienem mieć zbiornik przeponowy do akumulacji wody ze studni. 100 l wystarczy? Nie chciałby żeby pompa w studni za często się włączała. Zbiornik kupić pionowy czy poziomy?
  • Poziom 42  
    Kocioł,ani zasobnik czy też cyrkulacja, nie ma tu nic do rzeczy.
    Bardziej istotna jest ilość osób,bo to rzutuje na pobór wody .
    Im większy zbiornik,tym rzadziej pompa się włącza. Chociaż niektórzy mają inne zdanie :im mniejszy zbiornik ,tym świeższa woda w kranie. Jeśli by tak na to, w ten sposób patrzyć,to po co zbiornik,można włączać pompę co chwilę.
    A co do wielkości, to ze zbiornika 300 litrów tradycyjnego (bez przepony)uzyskuje się ok 6 wiader wody przy nastawie pompy 1,5- 3,5atm.
  • Poziom 33  
    Jeśli nie chcesz żeby pompa włączała się po spuszczeniu wody w toalecie i umyciu rąk to 200l jest minimum.
  • Poziom 10  
    Dziekuję za odpowiedzi. Rodzina 3 osobowa.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Myślę,że zbiornik 100litrów powinien "dać " około1 do 1,5 wiadra w cyklu jednego napompowania.
  • Poziom 36  
    Przecież znając ciśnienie przy którym włącza i wyłącza się włącznik ciśnieniowy można to dokładnie obliczyć.
  • Poziom 9  
    Do domu jednorodzinnego w zupełności wystarczy automat hydroforowy ze zbiornikiem 150l.

Sądzę, że chinska SKM 100 omnigeny tutaj będzie nie wystarczająca. SKM 200 tez nie polecam - słaba oś

Polecam włoskie zbiorniki firmy Varem
  • Poziom 10  
    Ponieważ z sąsiadem mogliśmy tymczasowo podłączyć się własną nitką do wody miejskiej, nie muszę korzystać ze studni. Obecnie mam tylko zbiornik przeponowy 50l i tylko do podlewania ogródka oraz mycia auta. Jednak dla 3 osób to rozwiązanie nie nadaje się, jest za małe.