Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naświetlacz Led wzbudzanie czujką ruchu + wzbudzanie przyciskiem 230v

30 Lis 2012 10:42 11721 2
  • Poziom 10  
    Witam. bardzo proszę o nie usuwanie tego tematu gdyby podobny już istniał ( nie znalazłem) lub podanie linka do tematu o tym samym przed jego zamknięciem.

SEDNO SPRAWY

Kupiłem naświetlacze LED i chciałbym je teraz podłączyć w taki sposób aby lampa była włączana poprzez czujkę ruchu - oraz gdy to konieczne włączyć ją przyciskiem aby paliła się "stale" a nie migała.

Lampa ma być zawieszona na wysokości 4m i ma oświetlać plac przed domem oraz dojście do garażu. Czujka ruchu ma włączać lampę zawsze po zmroku - natomast jak chcę cos podłubac przed garażem chciałbym właczyć ten naświetlacz na stale (aby nie mrugał co chwilę) czy jest taka możliwość ?

Posiadam 2 naświetlacze 70W czyli dośc mocne dają światło spokojnie na odległośc 100metrów natomiast sama czujka wykrywa ruch na jakieś 15m . Wiec wlaczenie lampy przyciskiem pozwoli mi odejsc od domu dalej niż 15-20m.

Od samego naswietlacza odchodzą tylko 3 kable ( + - i uziemienie) w zwykłych halogenach tych kabli jest 4 więc problemu nie ma . Z tymi Ledami zupełnie nie wiem jak sobie poradzić.

Bardzo prosze o radę bo straciłem już z 10h na szperanie w internecie nie wiem dalej nic .

Lampa będzie zawieszona dość wysoko więc czujkę ruchu ustawiam raz i nie mam do niej lekkiego dostepu aby np na czujce przestawić na świecenie ciągłe. NIe zależy mi na możliwości stałego wyłączenie lampy a na możliwoście stałego jej włączenia.
  • OptexOptex
  • Poziom 30  
    Jeżeli czujka ruchu ma styk wyjściowy o odpowiedniej wytrzymałości aby załączyć bezpośrednio Twoje lampy, to wystarczy równolegle do tego styku dołączyć zwykły wyłącznik oswietleniowy. Gdy go załączysz to lampy będą swiecić się, a gdy go wyłączysz to lampami będzie sterować czujka ruchu.
    Natomiast, jeżeli styk czujki jest za słaby, to tak połączonym układem sterujesz przekaźnikiem lub stycznikiem, a przekaźnik lub stycznik załącza lampy.

Pozdrawiam wszystkich

jjanek
  • Poziom 38  
    Witam,
    Jeśli chcesz aby lampa świeciła cały czas z pominięciem czujnika ruchu to podłącz włącznik jak na rysunku... (jaki posiadasz czujnik ruchu?? w czujniku musi być przekaźnik elementem wykonawczym )
    Naświetlacz Led wzbudzanie czujką ruchu + wzbudzanie przyciskiem 230v