Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wyłączenie nagłośnienia sygnałem z DSO

jasiu66666 30 Lis 2012 10:43 1332 4
  • #1 30 Lis 2012 10:43
    jasiu66666
    Poziom 2  

Witam
    Problem polega na tym że mam za zadanie zrobić układ, który będzie rozłączał obwód zasilający wzmacniacz w sklepie sygnałem z DSO - styk bezpotencjałowy.
    Prosiłbym kogoś o sprawdzenie poprawności schematu i ewentualne uwagi.
    Jeśli dobrze rozumiem to ten styk NC należy wpiąć w układ zasilania cewki przekaźnika lub stycznika? Wtedy przez ten kabel z DSO dostarczony z centrum handlowego musi ciągle płynąć prąd podtrzymujący zasilanie cewki. A co jeśli ten obwód jest bardzo długi, co ze spadkami napięcia? Proszę o pomoc i wyjaśnienie tematu wydaje mi się że dość prostego ale nie jestem pewien czy dobrze to rozumiem? wyłączenie nagłośnienia sygnałem z DSO

0 4
  • #2 02 Gru 2012 22:05
    O^O
    Poziom 21  

***TU*** może kolega trochę poczytać o realizacji wyłączania nagłośnienia we współpracy z DSO.

0
  • #3 02 Gru 2012 22:14
    mar_cik
    Specjalista elektryk

Poczytać może ale wiele się nie dowie.
    Wzmacniacz do nagłośnienia nie ma wejścia wyciszającego sygnał (MUTE albo PRIORITY)???

0
  • #4 03 Gru 2012 02:33
    jasiu66666
    Poziom 2  

Nie wiem czy ma czy nie ma wejścia mute. Czasami mimo tego że wzmacniacz ma odpowiednie wejście to i tak wymagane jest wyłączenie poprzez odcięcie zasilania lub lini glosnikowej.
    Chciałbym się poprostu dowiedzieć jak to zrealizowac i dlatego proszę o pomoc

0
  • #5 04 Gru 2012 13:54
    jasiu66666
    Poziom 2  

Widzę ze chyba nikt nie pomoże. Dziękuję więc.

0