Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie zmiany ustawień systemu przed użytkownikiem

norweg001 30 Lis 2012 11:53 1890 10
  • #1 30 Lis 2012 11:53
    norweg001
    Poziom 8  

Witam

Chciał bym zabezpieczyć Windows 7 przed możliwością dokonywania zmian ustawień przez innych użytkowników. Udostępniam 3 komputery w pracowni internetowej dla szerokiego grona osób i chciał bym skonfigurować system tak żeby np. nie mieli dostępu do dysków twardych, ikon w tray'u możliwości zmiany ustawień tła pulpitu, brak listy rozwijalnej przy kliknięciu prawym przyciskiem myszy, wyrzucić z menu start przyciski typu:komputer panel sterownia itp. Komputery maja być udostępnione w celu korzystania z internetu i pisania dokumentów w MS Office.

Do niedawna korzystałem z Windowsa XP i udało mi się to wszystko uzyskać dzięki programowi SteadyState. Miał on również rozgraniczenie co do tego typu ustawień dla poszczególnych użytkowników co pozwalało na "zablokowanie" user'a Internauta, a pozostawienie pełnej funkcjonalności systemu dla Admina.

Szukam jakiegoś oprogramowania w internecie ale nie natrafiłem jeszcze na nic sensownego. Konfiguratora Windows dla "siódemki" też nie udało mi się znaleźć.
    Czy znacie jakieś rozwiązania tego typu dla Windows 7?

0 10
  • #2 30 Lis 2012 11:56
    forevwers
    Poziom 19  

Po co dodatkowe oprogramowanie. Wystarczy utworzyć nowe konto użytkownika z ograniczonymi prawami, dobrze je skonfigurować i nie potrzeba sie bawic w szukanie dodatkowych programów

0
  • #3 30 Lis 2012 11:59
    norweg001
    Poziom 8  

W takim razie jak powinienem skonfigurować to konto tak żeby zablokować większości funkcji?

0
  • #4 30 Lis 2012 12:01
    forevwers
    Poziom 19  

Zakładasz konto, w ustawieniach od razu zablokuj dostęp do czego chcesz zablokować. jeśli chodzi o partycje to wystarczy we własciwosciach wybranego dysku wybrać kto ma mieć do niego dostęp.

Zasady pisowni i Ciebie obowiązują - popraw, proszę, post. [M]

0
  • #5 30 Lis 2012 12:11
    norweg001
    Poziom 8  

forevwers napisał:
    zaluz konto, w ustawieniach od razu zablokuj dostep do czego chcesz zablokowac.

Trochę zbyt ogólnikowo. Jak niby mam zablokować np. tray, brak listy rozwijalnej po kliknięciu prawym klawiszem myszy czy zmiane tapety?

0
  • #7 30 Lis 2012 12:34
    forevwers
    Poziom 19  

norweg001 napisał:
    forevwers napisał:
    zaluz konto, w ustawieniach od razu zablokuj dostep do czego chcesz zablokowac.

Trochę zbyt ogólnikowo. Jak niby mam zablokować np. tray, brak listy rozwijalnej po kliknięciu prawym klawiszem myszy czy zmiane tapety?

Jak to ogólnikowo. Przy odpowiednim ograniczeniu dostępu konta użytkownik nic nie zrobi na komputerze. Trzeba je tylko odpowiednio skonfigurować (łącznie z PPM i ingerencją w wygląd systemu) Łącznie 20 min pracy i gotowe.

0
  • #8 30 Lis 2012 12:51
    norweg001
    Poziom 8  

Ok rozumiem że da się to zrobić, ale czy mógłbyś mi pomóc i napisać co, gdzie i jak ?:)

Co do Group Policy to czytałem o tym rozwiązaniu, ale to jak dla mnie strasznie skomplikowane i nie mogę sobie z tym poradzić

0
  • #9 30 Lis 2012 13:45
    forevwers
    Poziom 19  

Na kiedy masz to zrobić? Jeśli po wo weekendzie ci pasuje to wieczorem przygotuje Ci wszystkie informacje i podeśle.

0
  • #10 30 Lis 2012 13:55
    norweg001
    Poziom 8  

Na przyszły tydzień. Będę bardzo wdzięczny za pomoc:)

0
  • #11 05 Gru 2012 13:38
    norweg001
    Poziom 8  

forevwers: myślałeś może coś w tym temacie?

0
  Szukaj w 5mln produktów