Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czajnik elektryczny PHILIPS HD 4686

mosiujudo 30 Nov 2012 12:45 6162 7
    mosiujudo
    Level 10  
    Po zagotowaniu wody sygnał dźwiękowy nie działa
    Zbyszeczek
    Level 11  
    Mam ten sam czajnik i u mnie sam się załącza i sam się wyłącza.Muszę go zestawiać z podstawki. Serwisant stwierdził, że do układu elektroniki dostaje się wilgoć.Prawdopodobnie uszczelnienie puściło. Nie może tego naprawić.
    Przedtem czajnik nie załączał się.
    Sygnał dzwiękowy działa po gotowaniu.
    mosiujudo
    Level 10  
    U mnie tak jak napisałem po zagotowaniu nie ma sygnału dźwiękowego nic nie kapie
    nie cieknie i nie wiem czy rozkręcać czy zostawić gdzie ta uszczelka zaraz pod deklem dolnym żeby nie było że odkręcę i zacznie cieknąć GDZIE TEN BUZER JEST?
    Zbyszeczek
    Level 11  
    Poczytaj inne tematy na temat tego czajnika np. "czajnik Philips 4686 cieknie podany jest schemat budowy.
    mosiujudo
    Level 10  
    czajnik nie dogotowuje wody a co za tym idzie nie działa buzzer przed samym zagotowanie wyłącza się pomoże ktoś jaka przyczyna tego
    atxmaniek
    Level 11  
    Witam, dosłownie od paru dni zmagam się z tym samym problemem tj. nie działa buzzer przy gotowaniu do 100%, z moich obserwacji w ogóle nie dogotowuje wody. Wyłącza się przy ok. 92 stopniach i się wyłącza bez dźwięku. Znalazł ktoś z Was może rozwiązanie ?
    Stachu0204
    Level 15  
    Witam!
    Miałem kiedyś podobny problem z tym czajnikiem. Wyłączał się przy ok 80 stopniach.
    Wymieniłem kondensator ceramiczny (którego wartości nie pamiętam, kosztował 2zł-3zł) umieszczony na płytce, która znajduje się u góry za przyciskami.
    Dostęp jest od góry (trzeba odkręcić kilka śrubek) przy czym musiałem wypiąć przewody od grzałki na dole, żeby wyjąć płytkę (nie całkiem, ale wystarczająco, żeby wjechać z lutownicą gdzie mi się podoba).
    Po wymianie kondensatora problem zniknął.
    Pozdrawiam i powodzenia.
    mosiujudo
    Level 10  
    wymiana kondensatora sprawiła, że czajnik funkcjonuje jak nowy.Koszt 2 pln i trochę cyny.Zamykam temat :D