Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Globalgig - mobilny internet z roamingiem na trzech kontynentach

pseven 30 Lis 2012 13:01 7458 30
  • Globalgig - mobilny internet z roamingiem na trzech kontynentachGlobalgig to nowa usługa dostępu do internetu za pośrednictwem sieci telefonii komórkowej umożliwiająca roaming, a więc korzystanie z punktów dostępowych innych sieci.

Dostawca usługi Globalgig oferuje 3 taryfy, które cechuje miesięczny limit transferu wynoszący 5, 3 lub 1 GB i miesięczna opłata abonamentowa wynosząca odpowiednio 35, 25 i 15 funtów brytyjskich (ok. 175, 125 i 75 zł). Globalgig nie wymaga podpisania umowy na czas określony, a usługa może zostać wypowiedziana na 48 godzin przed rozpoczęciem nowego okresu rozliczeniowego. Dostawca usługi oferuje także mobilny punkt dostępowy (router Mi-Fi) integrujący w sobie modem HSPA+ za kwotę 79 funtów (ok. 399 zł).

W chwili pisania artykułu usługa działała w Stanach Zjednoczonych, Australii i Wielkiej Brytanii na terenie objętym zasięgiem sieci: Sprint, Optus i O2. Dostawca usługi planuje nawiązanie współpracy z kolejnymi operatorami z Europy oraz Azji w 2013 roku.

Źródło:
    http://www.phonearena.com/news/Globalgig-gets-you-5GB-of-roaming-data-for-49-monthly-works-on-three-continents-kind-of_id37148

• #2 30 Lis 2012 13:41
    servgsm
    Poziom 23  

Nie za tanio i straszne limity.
    Ciekaw jestem kiedy spełnią się marzenia o bezpłatnym, ogólnodostępnym Internetem.
    Z resztą nawet jakby Polska coś takiego uruchomiła i do abonamentu RTV doliczyłaby jakąś drobną kwotę, to zarobiliby na utrzymanie infrastruktury, a i ludzie by chętniej płacili taki abonament.
    Komercyjne rozwiązania mobilnego Internetu są niestety nadal niekorzystne dla zwykłego szaraka.

No mam rację Panowie, czy nie? ;)

• #3 30 Lis 2012 14:26
    pseven
    Tłumacz Redaktor

servgsm napisał:
    Ciekaw jestem kiedy spełnią się marzenia o bezpłatnym, ogólnodostępnym Internetem.
    Z resztą nawet jakby Polska coś takiego uruchomiła i do abonamentu RTV doliczyłaby jakąś drobną kwotę, to zarobiliby na utrzymanie infrastruktury, a i ludzie by chętniej płacili taki abonament.

Aero 2 się nie liczy?

• #4 30 Lis 2012 19:50
    Lazer
    Poziom 23  

Aero2 się nie liczy bo zostało uruchomione warunkowo aby firma dostała koncesję na częstotliwości i w 2014r Aero2 przestanie być darmowe... poza tym za to "darmowe" zabrana zostanie od 1.1.2013r ulga na net właśnie z powodu uruchomienia darmowego netu od Aero2... Poza tym to całe Aero2 chodzi jak wóz z gnojem... Warszawa Kabaty modem HUAWEI E3131 z anteną zewnętrzną za oknem... Masakra... :( inne lokalizacje ? miejscowości X,Y,Z BTS PLUSa zmienia się na Aero2 i chyba leci w roamingu... zasięg max a net ledwo 20kb/s ale czego się spodziewać po "ZA DARMO" ...

• #5 30 Lis 2012 23:38
    biomedyczny
    Poziom 26  

Tia resman w Rzeszowie mi się kojarzy.
    http://www.resman.pl/index.php/pl/mapa_hotspotow/lista_hotspotow/

Wiesz że w Polsce to tylko na budżecie się można dorobić.
    W Rzeszowie za postawienie 64 hotspotów wydali >8,8mln. Dokładnie nie podali. 8,8mln poszło na 44 hotspoty. Potem były modernizacje, wymiany sprzętu itd.

Niech mi dadzą 10 tyś za jednego ap to bym ich wycałował gratis. A za 8mln to zrobię 3 województwa a nie Rzeszów z problemami zasięgu.

W USA w całym niemal państwie masz darmowe wi-fi i rząd kontroluje że ma być to w ludzkiej cenie.

-----
    A kolega coś z tym aero2 ściemnia.

masz raczej 20KB/s czyli > 512k
    Więc powinieneś się cieszyć że ci działa szybciej niż powinno.
    Ja ci mogę w tej chwili podesłać z 10 tyś miejscowości. Będzie koło 300k/s

I naprawdę jest to wystarczające do wszystkiego poza filmami i plikami.
    Sam zrezygnowałem z play.

Zazwyczaj w samochodzie mam
    ping ok 60 - 90 w całej Polsce gdzie jest zasięg
    Prędkość 380 - 512
    Upload zazwyczaj koło 200

Obecnie jw miejscowość 10 - 15 tys ludzi.
    Dom jakieś 3m od okna. Modem gobi2000 II kreski zasięgu.

Proszę oto screen z tej chwili :

Globalgig - mobilny internet z roamingiem na trzech kontynentach

I nie mam tu na celu promowania AERO. Jak pisałem już w innych wątkach dzięki niemu mogę sobie non stop słuchać radia internetowego. Jadąc i nie przerywa. Jedynie na kilka sekund co h. Porozmawiać przez skype z domem czy kimś. Nie płacąc ani 1pln.

Jakaś inna tania alternatywa dla kierowców, przedstawicieli, tirów itd ? Ja nie znam.

Ha nawet teraz zapomniałem się połączyć do netii wstawiając obrazek. I naprawdę jak nie oglądasz filmów >360P to nie czuć różnicy chyba że ktoś ma upc, aster itd gdzie masz pingi rzędu 20 - 30ms. A nie płaci jak ja za neo czy netię która co chwile rwie. A prędkość wcale nie jest 10M tylko koło 4.

• #6 01 Gru 2012 02:10
    wrublos787
    Poziom 2  

biomedyczny napisał:
    masz raczej 20KB/s czyli > 512k
    Więc powinieneś się cieszyć że ci działa szybciej niż powinno.

Wydaję mi się że 20Kb/s to faktycznie za mało. 512Kb/s:8=64KB/s Kiedyś miałem 512ke to do 6 dyszek dochodziło :D

• #7 01 Gru 2012 04:21
    iagre
    Poziom 35  

pseven napisał:
    Aero 2 się nie liczy?

Aero2 nie jest dostępne dla wszystkich. 1. Nie wszędzie jest zasięg sieci LTE. 2. Aero2 ma "zaporowe" wymagania techniczne eliminujące z użycia większość komórek. :[ :evil:

• #8 01 Gru 2012 12:39
    biomedyczny
    Poziom 26  

He??
    Jakie większość komórek? Każdy smartfon chodzi nawet touch pro. Każdy telefon koło 2005 roku. k770i np, e52, desire, desire Z cokolwiek co testowałem.

Nie potrzebujesz zasięgu LTE bo i tak nic nie zmienia.
    Jedyny wymóg to HSPA 900Mhz. Nie trzeba nawet tej kategorii 10. Choć pewnie za jakiś czas zaczną odłączać ludzi bo nie spełniają wymogów.

Problem to jest z modemami bo:
    a) sieci polskie sprzedawały tanie modemy w kosmicznych cenach typu play itd
    b) większość z allegro jest z anglii gdzie nie jest potrzebne 900Mhz.
    I tyle. Każde w miarę nowoczesne urządzenie Z POLSKI, NIEMIEC, USA działa.
    Tylko że taniej kupisz komórkę (<150pln) z wi fi niż router mifi. Bo dopiero pojawiają się na allegro osoby którym kończy się umowa z przed 2 lat. Gdzie router spełnia wymagania.

A zasięg jest największy w Polsce. Jedynie PLAY ma większy.

Że tak się posłużę stroną jdtecha bo pierwsze mi się wyświetliła:
    http://jdtech.pl/2011/08/aero2-jak-sprawdzic-czy-moj-telefon-lub-modem-bedzie-dzialal.html

--------
    Wybacz nie liczyłem. Faktycznie ściąga koło 47KB/s.
    Wydawało mi się że jak miałem 512 to miałem ściąganie na poziomie 14K. Ale to na modemie jeszcze było :)

I w moim wypadku także jest to roaming do PLUSA.
    Więc nie wiem czemu tak wolno zwłaszcza że mówisz że masz full zasięg.
    No i modem jest raczej lepszy od mojego gobi pod względem czułości itd.

Ja bym proponował na chwile spróbować zmierzyć prędkość na innym sim. Może w ustawieniach jest coś nie tak. Albo zapytać jdtech on zna całą Polskę więc będzie miał rozeznanie.

• #9 01 Gru 2012 16:03
    iagre
    Poziom 35  

biomedyczny napisał:
    He??
    Jakie większość komórek? Każdy smartfon chodzi nawet touch pro. Każdy telefon koło 2005 roku. k770i np, e52, desire, desire Z cokolwiek co testowałem.

Jedyny wymóg to HSPA 900Mhz. Nie trzeba nawet tej kategorii 10. Choć pewnie za jakiś czas zaczną odłączać ludzi bo nie spełniają wymogów.

Problem to jest z modemami bo:
    a) sieci polskie sprzedawały tanie modemy w kosmicznych cenach typu play itd
    b) większość z allegro jest z anglii gdzie nie jest potrzebne 900Mhz.
    I tyle. Każde w miarę nowoczesne urządzenie Z POLSKI, NIEMIEC, USA działa.

A zasięg jest największy w Polsce. Jedynie PLAY ma większy.

Nie chodzi mi o większość komórek będących teraz w sprzedaży w Polsce ale o większość sprawnych komórek w posiadaniu Polaków. Mam Siemensa C65 i Samsunga S7220. Ani jeden ani drugi nie wykrywa mi Aero2.

• #10 01 Gru 2012 16:17
    biomedyczny
    Poziom 26  

c65 ma 12 lat ? Tam chyba nie ma nic poza gprsem.

Natomiast samsung powinien chodzić.
    "Sieć 3G HSDPA 900/2100"
    "GSM 850, 900, 1800, 1900
    WCDMA 900, 2100"
    Nie spełniasz jedynie 10 klasy

Jednak po wpisaniu w google pokazuje mi elektrodę i twoją wypowiedź że niby nie ma 900MHz. Komu wierzyć nie wiem. Może masz brandowany telefon. A jest niepopularny i nie ma info o aero.

Przeglądam i u ciebie nie widzę żadnego nadajnika aero. I raczej tu jest problem.
    Widzisz wogole sieć aero lub literki?
    http://aero2.pl/images/Aero2_zasieg_22-12-2011.jpg

• #11 01 Gru 2012 17:29
    iagre
    Poziom 35  

biomedyczny napisał:

Tą mapę z przed roku oglądałem jak tylko na elektrodzie pojawił się temat o Aero2 (13 Gru 2011 09:17). Na tej mapie jestem po za zasięgiem Aero2, ale ponieważ sieć powinna się rozbudowywać to spodziewałem się tego że wkrótce będę w zasięgu Aero2 i dlatego co kilka tygodni powtarzałem skanowanie. Chociaż mija już rok to do tej pory nie nastąpiła żadna zmiana i nadal moim Samsungiem nie wykrywam Aero2. :[

• #12 01 Gru 2012 18:32
    biomedyczny
    Poziom 26  

Raczej jest aktualna.
    Miało być pokrycie ileś % polski i tyle jest.
    Jak będą musieć zwiększyć to zwiększą.

Prawdopodobnie za rok bo musi być % LTE

Jak masz jakiś smartfon dowolny w domu czy u znajomego włóż kartę i jeśli nie wykryje aero 2. Lub dziwnej sieci z literkami to jesteś poza zasięgiem.

• #13 01 Gru 2012 18:39
    Szopler
    Poziom 21  

Lazer napisał:
    Aero2 się nie liczy bo zostało uruchomione warunkowo aby firma dostała koncesję na częstotliwości i w 2014r Aero2 przestanie być darmowe... poza tym za to "darmowe" zabrana zostanie od 1.1.2013r ulga na net właśnie z powodu uruchomienia darmowego netu od Aero2... Poza tym to całe Aero2 chodzi jak wóz z gnojem... Warszawa Kabaty modem HUAWEI E3131 z anteną zewnętrzną za oknem... Masakra... :( inne lokalizacje ? miejscowości X,Y,Z BTS PLUSa zmienia się na Aero2 i chyba leci w roamingu... zasięg max a net ledwo 20kb/s ale czego się spodziewać po "ZA DARMO" ...

Sporo nieaktualnych informacji kolega podaje.
    AERO2 jeszcze 4 latka to raz.
    Chodzi w roamingu w Plusie i działa teraz w byle wiosce nad Bugiem.
    Chyba jakiś strasznie zapchany BTS się trafił, bo u mnie czasem jest więcej niż deklarowane 512kbps, no ale tu miasto do 100k mieszkańców :).
    I jeszcze jedno - żeby AERO2 działało na komórce trzeba włączyć APNy i/lub transfer danych przez sieć komórkową, czyli coś co ludzie normalnie od razu wyłączali, żeby nie płacić za aktualizacje itp.

• #15 01 Gru 2012 18:49
    biomedyczny
    Poziom 26  

Szopler
    Nie do końca z tym ramingiem jest.
    Roaming wyświetla na niektórych nadajnikach ale jest to nadajnik aero2.
    Mi np zaczęło tak wyświetlać po wymianie karty.

I jest kilka nadajników plusa które faktycznie są w ramingu.
    Ale jak tu było często pisane wokół warszawy ludzie aero nie mają. A nadajników plusa pełno.

Więc mapa jest jak najbardziej aktualna + nadajniki plusa. KTÓRE ? Nie wiadomo trzeba testować.

Po prostu na roaming w celu eliminacji starych kart oraz transferu kasy. A to czego nie ma na mapie z 2011 roku to zaledwie kilka nadajników. Dokładnie 6% kraju. I nigdy tym się nie interesowałem ale na pewno jeden nadajnik jest koło Kielc i jeden z Radomia na Wawę.

I jeśli klikniesz na podaną tu przez kolegę mapkę i podasz AERO2 w miejscowości Chojna itd brak. W szczecinie jest z 10.

I taki cytat może wyjaśniający że to żę widzisz roaming plus nie znaczy że logujesz się do nadajnika plus :

Cytat:
    W artykule jest nieścisłość. Tak, to prawda że nadajniki przedstawiają się jako Plus (260 01). Nowe karty Aero2 logują się do nich. Ale:
    - abonenci plusa nie mogą się zalogować do nadajników Aero2, pomimo tego że przedstawiają się one jako nadajniki plusa
    - abonenci Aero2 nie mogą zalogować się do nadajników plusa (do tych, z których korzystają abonenci plusa). Mało tego - przy wyszukiwaniu sieci w telefonie, z włożoną kartą Aero2, znajdowana jest sieć Plus jako Aero2 - zawsze, nawet jeśli to będzie nadajnik plusa i nie będzie można się do niego zalogować. I to nie tylko umts plusa, gsm plusa tez jest widoczne jako Aero2 i nie można się do niego zalogować.

Dobra nowina jest taka, że nowe karty działają lepiej w telefonach, w których stare nie chciały działać. Nie ma juz np. żadnego problemu z Nokią 5230 - działa wszystko idealnie.

Cytat:
    Choć nowe logują się do 260-01, to usługa BDI ciągle dostępna jest tylko na stacjach HSPA+ 900 MHz należących do Aero2, a nie w całej sieci Polkomtelu.

Ruch ten ma ułatwić sprzedaż usług hurtowych zarówno Polkomtelowi, jak i Cyfrowemu Polsatowi jednocześnie.

--------
    No i jak się już tak przyczepiam i poprawiam to minimum 6 lat.
    Bo 4 lata na 900MHz następnie 2 lata wstępnie (LTE 2100) a następnie prawdopodobnie jeszcze 2 lata jako LTE. Bo nie zdążą z rozbudową
    Tyle że znów wymiana modemów :) A LTE tanie nie jest. Chyba 200pln najtańszy modem.
    I nic nie wiadomo o zwiększeniu prędkości, a na 512k za 4 lata to nic w internecie nie obejrzysz. Bo nikt już się nie przejmuje wielkością avatarów, grafik itd.

Wejdź na takiego chomika i masz kilka MB samych avatarów i reklam zachęcających do wejścia na ich chomika.

• #16 01 Gru 2012 20:28
    Szopler
    Poziom 21  

Code:
    http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/52.33993620342767,22.96417236328125/z/13

W Maćkowiczach jest BTS Plusa i teraz zagadka czy siedząc "na rybach" nad Bugiem łączy się do BTSa AERO2 w Sarnakach (~8km) czy do tego po drugiej stronie rzeki ~2km (w roamingu oczywiście).

• #17 01 Gru 2012 21:16
    biomedyczny
    Poziom 26  

O czym ty mówisz ?
    BTS aero zaznaczone na niebiesko Sarmaki ul spokojna
    Po 2 stronie rzeki jest przemysłowy Nordisk nie aero
    Następny masz w Siematycze.

Z lewej zmień zakładkę na Aero.
    Tam ci pokazuje także te nowe nadajniki plus - aero.

• #18 01 Gru 2012 21:53
    Szopler
    Poziom 21  

Włącz nadajniki Plusa to zobaczysz... że ma nadajnik tam gdzie Nordisk.
    Przed wprowadzeniem roamingu AERO2 tam nie działało (mimo, że stan ilościowy BTSów w okolicy się nie zmienił), teraz działa. Skąd wiem, że w roamingu? Bo mój telefon posiada opcję blokowania transmisji danych w roamingu, jak była włączona to AERO2 nie działało, po wyłączeniu zaskoczyło prawie od razu.

• #19 01 Gru 2012 22:07
    biomedyczny
    Poziom 26  

Wątpię by w tak bliskiej odległości dodali by BTSA.
    Raczej zmienili ci kartę i zmieniło się na roaming. A ty musiałeś go włączyć by połączyć się z dowolną siecią aero. Bo obecnie musisz mieć włączony roaming by połączyć się z aero.

• #20 02 Gru 2012 00:16
    george2002

Poziom 17  

Dorzucę swoje dwa grosze odnośnie sieci Aero2 - jak dla Mnie za ~35zł całych kosztów + modem spełniający wymagania (wyrwałem działający z aero2 za 50zł na alle... MF112 sieci MTC) to rewelacja - sam się dziwie że w ogóle takie coś udało się w Polsce uzyskać :) swoją drogą to nie do 2013 roku bo przedłużony termin darmowego neta z aero2 został do 2016r - więcej info http://aero2.pl/aktualnosci-2012-11-15.html

• #22 02 Gru 2012 23:12
    biomedyczny
    Poziom 26  

JD ale nie napisałeś gdzie są nowe nadajniki.
    O ile mi wiadomo
    Ta mapa to 54,1% powierzchni Polski.
    http://aero2.pl/images/Aero2_zasieg_22-12-2011.jpg

A obecnie jest to niecałe 60% Ja wiem że są 2 o których napisałem. Wiesz może gdzie jeszcze są?

A zasięg z tego co mi wiadomo ma być 80% powierzchni kraju w 2016 roku jako LTE

• #24 05 Gru 2012 10:11
    rafbid
    Poziom 31  

pseven napisał:
    Aero 2 się nie liczy?
    Byłem wczoraj w punkcie cyfrowego polsatu i usłyszałem że kart nie ma i kiedyś było kilka i żebym sobie szukał na internecie z tego co wiem to miały być dostępne w każdy punkcie chyba że nie jestem na bieżąco lub obsługa mnie spławiła?

• #25 05 Gru 2012 12:09
    biomedyczny
    Poziom 26  

Tu nie wiem.
    Aero 2 na początku było do odbioru tylko w wawie. Potem miały być punkty.
    Ale żeby były w każdym cyfrowym polsacie wątpię.
    Aż wejdę na stronę.

Nie widzę by coś się zmieniło :)
    http://www.aero2.pl/bdi-3.html

Nigdzie absolutnie nie pisze mi żeby w salonach Polsatu kiedykolwiek planowali wejść. Ciekaw jestem kto takie bujdy sieje. Jeden że roaming w całej Polsce drugi z punktami.

• #26 05 Gru 2012 14:35
    Lazer
    Poziom 23  

Szopler napisał:
    Sporo nieaktualnych informacji kolega podaje.
    AERO2 jeszcze 4 latka to raz.
    Chodzi w roamingu w Plusie i działa teraz w byle wiosce nad Bugiem.
    Chyba jakiś strasznie zapchany BTS się trafił, bo u mnie czasem jest więcej niż deklarowane 512kbps, no ale tu miasto do 100k mieszkańców :).
    I jeszcze jedno - żeby AERO2 działało na komórce trzeba włączyć APNy i/lub transfer danych przez sieć komórkową, czyli coś co ludzie normalnie od razu wyłączali, żeby nie płacić za aktualizacje itp.

Dawno nie byłem na stronie AERO2 więc nie zaktualizowałem informacji i zasugerowałem się wiedzą grubo przed informacją która jest obecnie na stronie czyli...
    Cytat:
    15.11.2012 Spółka Aero2 będzie udostępniała Bezpłatny Dostęp do Internetu (BDI) w paśmie 900MHz do 21 grudnia 2016 r.

• #27 05 Gru 2012 22:18
    sokoleokoo2
    Poziom 22  

biomedyczny napisał:

Kolego do Aero2 potrzebujesz "HSPA+" 900MHz i uwierz mi w tanich komórkach i modemach firmowanych 3G tego nie znajdziesz. Nie wiem w czym testowałeś ale na tych wymienionych przez ciebie zwłaszcza na telefonach w roku 2005-2007 w tym k770 na pewno nie pohulasz. W PL dopiero w sumie od roku oferowane są takie modemy zazwyczaj (firmowane napisem 4G lub LTE) gdzie LTE to nie 4G. W dodatku większość nowych telefonów nawet jak ma napis 3G, 900MHz to i tak nie da się wymusić 900Mhz bo śmigają na 2100 i lipa z Aero nie chcą gadać - sam mam wiem co mówię.

A jak ktoś pisze że na fonie z 2005r. odpala - to już z krzesełka spadam no chyba że Aero odpala pomalutku testowe usługi w 2G i 3G na 2100 dla 2013 roku za które będą pobierać opłaty a teraz darmowo testują.

• #28 05 Gru 2012 23:52
    biomedyczny
    Poziom 26  

Kolejny mądry.

Wskaż mi telefon używany dziś kosztujący 250pln który nie obsługuje.
    Wyjątkiem będą tu telefony nokii z czasów przełomu np n95 gdzie było hspa na 850MHz lub telefony w ogole go nie miały k800 c702 itp

Działają nawet takie nokie classic np 6700

Wybacz ale miałeś podane przykłady gdzie używałem. Obecnie używam gobi 2000 i desire Z

Touch pro jest z 2003 roku i działa :)
    I tak jak napisałem na każdym smartfonie działa. Nawet na najtańszym i najbardziej opłacalnym na rynku DESIRE.
    Każdym mający WIFI nawet E52 (patrz zastrzeżenie wyżej tj e50 i e51 mają 850MHz)

I tak jak pisałem wymogiem działania a nie życzeniem aero jest HSPA 900MHz. Aero życzy sobie jeszcze HSPA+ klasę 10 ale działa bez tego.

I NIE PISZCIE GŁUPOT

Po woli nie rozumie
    a) skąd bierzecie takie głupoty
    b) co się lubicie tak kłócić.

Jedynie z modemami jest problem. Bo 900 nie było ani w PL ani w UK wykorzystywane i firmy sprzedawały najtańsze modemy. Ale i tak teraz za 80pln coś kupisz. A telefony robione są na cały świat.

• #29 05 Gru 2012 23:57
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Kolego biomedyczny, nie chodzi o to na czym działa, chodzi o to że urządzenie nie spełniające kryteriów Aero może zostać potraktowane zablokowaniem karty SIM.

Dodano po 1 [minuty]:

I telefony nie są robione na cały świat, bo nie każdy który będzie działał w Chinach będzie działał w USA czy Europie.

• #30 06 Gru 2012 00:00
    biomedyczny
    Poziom 26  

Obecnie robi się wersję na cały świat.
    Oraz wersję AU + Japan + Chiny.

Zapis taki jest. Ale ty piszesz że nie działa a ja podaję ci wyraźnie że działa.
    I to na każdym smrtfonie bo nie wiem w zasadzie po co w klasycznym telefonie ci internet. Zwłaszcza jak nie ma wi fi i go nie udostępnisz.

Nawet pierwszy popularny w Polsce telefon z androidem HTC HERO kosztujący jakieś 100 - 200pln działa.

Więc czy warto kupować modem USB odpowiedz sobie sam. Jak za 100pln kupujesz tel będący routerem 3g - Wi-Fi

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME