Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza 99r 1,4 śmierdzi gazem

30 Lis 2012 15:48 1407 4
  • Poziom 2  
    Witam, na niekończącej się liście problemów z moją ibizą pojawił się kolejne ,stąd moja prożba o pomoc, mądrą rade zaznaczę że podpalenie jej ani zepchnięcie w przepaść z braku kasy na razie odpada.Mam ibizę 1,4 99r z sekwencyjną instalacją gazową wiem że sterownik jest firmy diego a dysze są 1/4 ktoś mi powiedział że za małe przy moim silniku i podobno jest tam jakaś różnica w wysokości mniej niż mili sekunda pozostałych parametrów nie znam, a problem a raczej problemy przedstawiają się następująco.Jakiś czas temu fiksowała mi temperatura silnika klasyczne przykład awarii termostatu w pozycji otwartej ,łapał temperaturę po czym po wyjezdzie za miasto po przyspieszeniu studził się więc i gaz wariował włączał się i wyłączał kiedy wymieniłem termostat silnik trzyma temperaturę ale problem z gazem pozostał pojechałem do gazownika stwierdził że to czujnik ciepła wymienił go i względnie się uspokoiło ale już w drodze powrotnej na dosłownie kilka sekund tak jak by instalacja się wyłączała i odnowa załączała. Na dodatek kiedy jest jeszcze chłodny i włączy się gaz przeokrutnie nim śmierdzi kiedy się rozgrzeje smród znika. Byłem z reklamacją 2krotnie pan grzebał i grzebał stwierdził że to być może kable nw robią jakieś przepięcia stąd ten wariujący sterownik wymieniłem je ale to nic nie zmieniło. Pojechałem do innego mechanika podpioł inny sterownik też nic to nie zmieniło zaproponował całkowitą wymianę instalacji stwierdziłem że to bez sensu. Pojechałem do kolejnego wczoraj który to stwierdził że przyczyną smrodu gazu była ustawiona za niska temp 25 ustawił ją na 35 a sterownik przełączał się w wyniku żle ustawionej mieszanki pomyślałem no może ma pan racje.ale moje szczęście nie trwało długo kiedy dziś rano go odpaliłem śmierdziało nadal i przełączało się też nadal.Pozdrawiam Zdesperowany.
  • Poziom 2  
    nie mam pojęcia
  • Poziom 26  
    to sprawdź, i jak to jest KME to dociągnij śruby
  • Poziom 16  
    A reduktor przypadkiem nie jest na wykończeniu? mój jak był to też przepuszczał gaz i śmierdziało. Dodatkowo faktycznie podokręcaj wszystko :)