Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Mondeo - Nie działa przełącznik dmuchawy Ford

grutom1 30 Nov 2012 15:48 3636 4
 • #1
  grutom1
  Level 11  
  Witam
  Mam dość nietypowy problem przełącznik zaznaczony na fotografii zakleszczył się w pozycji nr 2 i nie da się go przełączyć ani na wyższe obroty ani na niższe.
  Przypuszczam że gdzieś go spiekło na stykach.
  I teraz mam takie pytanie czy on jest rozbieralny ?? Czy da się go naprawić?/
  czy ktoś już go wymieniał?? Ford Mondeo - Nie działa przełącznik dmuchawy Ford


  Ostatnie pytanie jest takie czy przełącznik występuje oddzielnie czy tylko w komplecie tak jak na Allegro w aukcji o tym nr :2786566434
  (Na marginesie specjalnie podałem tylko nr aukcji zamiast linka gdyż nawet jak aukcja się zakończy zawsze można ją znaleźć po numerze na stronie: http://archiwumallegro.pl/szukaj/)


  Pozdrawiam
  Koleżanki i kolegów i zapraszam do podzielenia się swoimi doświadczeniami
  Tomasz Gruszczyński
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • Helpful post
  #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  grutom1
  Level 11  
  Motronic wrote:
  Jest rozbieralny, ale kota idzie dostać przy składaniu, bo tam jest jeszcze przełącznik podciśnienia na siłownik obieg zewnętrzny/wewnętrzny.

  Dzięki kolego za odp. Powiedz mi jeszcze czy trzeba demontować cały panel czy można wymontować sam przełącznik
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  grutom1
  Level 11  
  Witam Kolegę ponownie
  Dziś mając dzień wolny i zakupiwszy panel ogrzewania(nr aukcji powyżej) wziąłem się za wymianę.Teraz opowiem w kolejności jak to zrobić może komuś moje doświadczenie się przyda.
  Jako pierwsze demontujemy radio po drugie wyciągamy popielniczkę i odkręcamy dwa wkręty krzyżakowe które trzymają panel maskujący jako trzeci w kolejności ściągamy mieszek skrzyni biegów z osłoną teraz delikatnie wyciągany regulację elektryczną lusterek bocznych i maskownica panela ogrzewania już jest luźna ale nie chce wyjść .................
  I tu pojawia się pewien problem żeby wyszło bez problemu są dwa wyjścia albo demontujemy środkowy tunel albo zadajemy sobie trochę trudu i wyciągamy kieszonkę znajdującą się pod radiem co prawda trudno wychodzi ale się da. Wyciągnąwszy kieszonkę Panel maskujący chodzi już na tyle żeby go zdemontować odpiąwszy wcześniej kostkę od przełącznika sterowania lusterek Sterowanie ogrzewaniem jest przykręcone na dwa wkręty krzyżakowe po ich odkręceniu mamy pełen dostęp do przełączników przełączniki z tyłu przykręcone są torxami oprócz tego żeby wyciągnąć przełącznik regulacji dmuchawy trzeba ściągnąć pokrętło ciężko schodzi trzeba dwoma śrubokrętami delikatnie podważać
  po ściągnięciu pokrętła żeby wyciągnąć przełącznik trzeba go delikatnie obrócić w panelu wychodzi i wchodzi tylko w jednym położeniu.
  Myślałem że podmienię włącznik i po zawodach niestety włącznik z zakupionego panela ogrzewania okazał się w środku spalony nawet syki z tyłu przy wyjściu na kostkę miał nadpalone.
  Postanowiłem więc przerwać pracę przy aucie i poszedłem do domu . W domu wziąłem się za rozbiórkę swojego wyłącznika który nie chciał się dać obracać. Kolega miał rację włącznik jest rozbieralny po dwa zatrzaski na każdej ze stron. Przyczyną przez którą mój włącznik się nie chciał obracać było wypadnięcie kulki z potencjometru obrotowego kulka siedzi na sprężynce która u mnie się złamała dają możliwość wypadnięcia kulce i znalezienia się w miejscu blokującym możliwość obrotu przełącznikiem Po naciągnięciu sprężynki wyczyszczeniu styków wewnątrz włącznika złożyłem i ładnie się obraca ale po podłączeniu nie działa :(
  Przyjrzałem się kostce do której był montowany i doszedłem do wniosku że styki są tak zaśniedziałe że nie wystarczy je przeczyścić ale trzeba je wymienić. Standardowe złączki konektorowe zawsze warto mieć w skrzynce z narzędziami a do tego trochę koszulek termokurczliwych po wymianie konektorków (typ żeński) przełącznik ruszył ale tylko działał na trzech biegach czwarty najsilniejszy stopień dmuchawy nie działał wcale.
  Jeszcze raz przełącznik do domu rozbiórka i ponowne czyszczenie tym razem dokładniejsze i wszystko działa jak należy .
  Zakupiony przełącznik na aukcji po wymianie konektorków sprawdziłem raz jeszcze i nie działał - pójdzie do zwrotu.
  Montaż w odwrotnej kolejności trwa zdecydowanie krócej niż demontaż.
  Tematu jeszcze nie zamykam jak by ktoś miał jakieś pytania dotyczące tematu to w miarę swoich skromnych możliwości służę pomocą.
  Pozdrawiam
  Tomasz Gruszczyński