Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Alhambra 1.8 - Sygnał prędkości z ABS zamiast z czujnika prędkości

30 Lis 2012 17:54 4365 4
  • Poziom 9  
    Witam szanownych forumowiczów!

Mam problem z czujnikiem prędkości w seacie alhambra 1.8T manual.
    Licznik nie pokazuje prędkości,nie działa ilość km, a przy okazuje faluje wskazanie paliwa.
    VAG pokazauje problem z tymże właśnie czujnikiem prędkości, wymieniłem go, sprawdzone zostały przejścia od niego do licznika, test zegarów ok(wychyla sie prawidłowo) więc pozostaje juz chyba tylko coś w skrzyni biegów - a to ogromne koszta(a dojście okropne w tych autach).

Wymyśliłem więc, aby komputer brał sygnał prędkości z ABS zamiast z cz.prędkości.
    Pytanie do Was, czy jest to możliwe(ewentualnie jak tego dokonać)

Z góry dzieki
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 28  
    Nie kombinuj tylko napraw oryginał, plus, masa jest na czujniku?
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 9  
    Jak najbardziej masa i etc. sprawdzone,jeszcze w przyszłym tygodniu założe nowy oryginalny czujnik prędkości(póki co założyłem 2 używki- ale jakoś wątpię aby oba były wadliwe). Czytałem kilka forów i dlatego właśnie chce sie upewnić czy jest szansa na wzięcie sygnału z ABS do wskazań prędkościomierza(biorąc ew. zmianę zegarów) co kilka osób juz przerobiło(ale nie w alhambrze tylko passacie - co jednak chyba jest z jednej familii)
  • Poziom 9  
    Dziś założyłem nowy oryginalny czujnik prędkości - i nadal nie licznik leży. Dodam, że w serwisie VW sprawdzili mi przejścia na przewodach(od kostki przy czujniku do zegarów) - jest ok. Więc jednak pozostaje problem w skrzyni(nie wiem co tam jest -pewnie jakis okrag nazębatce magnesowy) a wyjęcie skrzyni itp. to ok 700-1000 pln.

Jeśli macie możliwość lub znacie kogos takiego kto zmieniłby źródło sygnału do prędkościomierza z czujnika prędkości na czujnik ABS będę wdzięczny(może założyć inne zegary ?)
  • Poziom 9  
    Udało się rozwiązać problem. Po kilku miesiącach walki z tym czujnikiem,wymianie kilku i wielu straconych nerwach spróbowałem innej metody. Zakupiłem kabel VAG K+CAN i znalazłem jakoś poprawnie działający VAG Commander - przy ich użyciu wystarczyło zmienić jedną cyferkę!!!! we wsadzie licznika i czyta prędkość z ABS - mam wreszcie wskazanie prędkościomierza. Operacja trwała może 4-5 min. Zamykam.