Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault trafic 1,9D 1998 - Brak napięcia na dwóch świecach

pirogt 30 Lis 2012 21:05 1662 4
  • #1 30 Lis 2012 21:05
    pirogt
    Poziom 10  

Na 2 i 4 świecę nie dochodzi napięcie. Byłem na 100% pewien że padł przekaźnik, kupiłem nowy i dalej to samo. Świeci się kontrolka SERV i wtrysku. Zamiennik co prawda ale niemożliwe żeby był tak samo uszkodzony. Ponadto zamiennik był w plastikowej obudowie a oryginał alu. Co to jeszcze może być?

Świece żarowe są nowe.

Już nie mam siły z tym walczyć a coraz zimniej i coraz gorzej odpala. Jeśli połączę na stałe świecę 3 z 4 i 1 z 2 to nic się nie spali?

0 4
  • #2 30 Lis 2012 21:39
    opamp
    Użytkownik obserwowany

Majster żarówka 60W i wiązkę prześwietl porządnie jak bóg przykazał.

0
  • #3 30 Lis 2012 22:03
    pirogt
    Poziom 10  

opamp napisał:
    Majster żarówka 60W i wiązkę prześwietl porządnie jak bóg przykazał.

W niedziele planuję przejrzeć po raz ostatni wiązki - tym razem dokładnie choć wątpię by coś to pomogło. Jeśli nic to nie da to co z tym: "Jeśli połączę na stałe świecę 3 z 4 i 1 z 2 to nic się nie spali?" Czy może zdrowiej byłoby odłączyć całkiem kable od świec i zrobić nowe wiązki prosto do aku, napięcie włączane na czas odpalania.

0
  • #4 30 Lis 2012 22:25
    opamp
    Użytkownik obserwowany

Najrosądniej będzie jechać do mechanika żeby ci to naprawił jak ty nie umiesz.

0
  • #5 03 Gru 2012 09:38
    pirogt
    Poziom 10  

opamp napisał:
    Najrosądniej będzie jechać do mechanika żeby ci to naprawił jak ty nie umiesz.

Byłem u mechanika kazał wymieniać po kolei świece, przekaźnik, filtr paliwa a wcześniej za pomacanie kabli wziął 50zł więc wolę coś popsuć a się samemu nauczyć.

Poza tym sprawdziłem wiązkę - przewodzi prąd od samego sterownika świec. Sterownik nie daje napięcia na jeden z kabli ( a każdy z nich idzie na dwie świece). Ale jakim cudem stary sterownik nie daje napięcia tak samo jak nowy?

Jak rozgrzałem te dwie świece prosto z aku odpalił po całej nocy z pół obrotu. Dałem ten stary przekaźnik elektronikowi do sprawdzenia a świece póki co zmostkowałem i wszystko działa - poza tym że ta kontrolka mi się pali. Kable też się nie grzeją.

W załączniku podaje opis sterownika - moje pytanie brzmi - czy możliwe jest aby sprawny sterownik podawał napięcie tylko na jeden kabel?

0