Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3-drożne kolumny, czy są dostępne zestawy głośniki+zwrotnice

piterro77 01 Gru 2012 00:00 2526 18
  • #1 01 Gru 2012 00:00
    piterro77
    Poziom 8  

Witam serdecznie.

Czy ktoś z Was może polecić sprawdzony zestaw (głośniki+zwrotki) z obecnie dostępnych. Budżet 2-2,5 tys. Do pomieszczenia 25m².

Dzięki.

0 18
  • #3 01 Gru 2012 10:44
    piterro77
    Poziom 8  

Przeglądałem wiele projektów, bardzo zachwalacie zestawy na USHER.
    Głównie będzie odsłuch jazzu, klasyki. Może coś fajnego polecicie na USHER.
    Będę wdzięczny.

0
  • Pomocny post
    #4 01 Gru 2012 11:14
    Arkadyo
    Poziom 29  

Zestaw na tych usherach 8945 i 9950 zaspokaja nawet wygórowane wymagania.
    Piękne ciepłe i detaliczne brzmienie - do jazzu jak znalazł.
    Chyba że wolisz coś bardziej "żywego" jak np monitory B&W 685 - słuchałem na nich też jazzu i muszę napisać, że niewielele słyszałem konstrukcji w tym przedziale cenowym z taką prezentacją średnicy. Konstrukcja na filtrach I rzędu z taką ilością powietrza na średnicy, że normalnie umarłem jak to usłyszałem pomimo troszkę zbyt wysuniętej góry. Ale to można zrównoważyc odpowienim wzmacniaczem.
    Podpięcie tych monitorków pod "lampę" zmiecie niejeden wielokrotnie droższy zestaw.

0
  • #6 01 Gru 2012 18:53
    piterro77
    Poziom 8  

Akkus V3 - fajny sprzęcik, ale nie widzę zestawu na stronie sklepu. Więc czy na pewno można go zakupić jako cały komplet. ???

0
  • #8 02 Gru 2012 18:04
    piterro77
    Poziom 8  

Dzięki za wszystkie propozycje, sprawdzę AKKUSA czy jest jeszcze dostępny.
    Pozdrawiam

0
  • #9 05 Gru 2012 01:11
    piterro77
    Poziom 8  

Witam ponownie, próbowałem się skontaktować z AKKUS'em, ale bez odzewu. Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to chętnie przeglądnę.

0
  • #10 06 Gru 2012 15:24
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Lepiej skontaktuj się z Loudspeakershop. ;)
    W Akkusie sprzedają raczej gotowe zestawy a w Loudspeakershop kupisz głośniki i elementy RLC. Ale tak nawiasem, zestaw ten "nieco" wykracza po za budżet.

Polecam również taką konstrukcję: http://www.troelsgravesen.dk/3WClassic.htm

0
  • #11 06 Gru 2012 15:31
    piterro77
    Poziom 8  

Właśnie od http://www.loudspeakershop.eu dostałem info, że nie oferują serii X i V w zestawach do samodzielnego montażu. Co do budżetu to do przyjęcia są drobne odchyłki :). Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #13 11 Gru 2012 18:37
    Tomq
    Poziom 38  

Trochę za dużo autorskich samo-zachwytów, ale sam projekt wydaje się ok. Pokazane są pomiary, a to dobrze świadczy o autorze. Dobór głośników ok, podziały między mimi też, (choć widać, że średniotonowy i wysokotonowy mogły być ciut lepiej zgrane). Średniotonowy ma w "napędzie" pierścienie faradaya, a to bardzo dobrze.

Cewka do filtracji wooofera będzie kosztować majątek, uprzedzam ;)

0
  • #14 11 Gru 2012 19:45
    piterro77
    Poziom 8  

Na razie nigdzie nie trafiłem na tą cewkę (5 mH, 0.25Ohm) i jeszcze nie znam całych kosztów oraz problem z wysokotonowym - chyba niedostępny. Szukam dalej coś przyzwoitego i sprawdzonego do 3 tys (bez paczki). Dalej waham się nad 2,5 i 3-drożnymi. Może coś doradzicie ???!!! :)

0
  • #15 11 Gru 2012 20:18
    Tomq
    Poziom 38  

Cytat:
    Na razie nigdzie nie trafiłem na tą cewkę (5 mH, 0.25Ohm)

Poszukaj w polink.com.pl

Cytat:

i jeszcze nie znam całych kosztów oraz problem z wysokotonowym - chyba niedostępny.

Hmm, faktycznie. A kiedyś był to tak popularny głośnik (niektórzy stosowali go nawet w 2 way, co moim zdaniem jest chybionym pomysłem).

Cytat:

Szukam dalej coś przyzwoitego i sprawdzonego do 3 tys (bez paczki).

W moim pierwszym poście podałem link w którym jest wiele propozycji, zwłaszcza na jakiejś niemieckiej stronie. Możesz przejrzeć i pokazać coś do zaopiniowania, już o tym pisałem.

Cytat:

Dalej waham się nad 2,5 i 3-drożnymi. Może coś doradzicie ???!!! Smile

Zdecydowanie 3 way. Odciążasz głośnik średniotonowy od niskich częstotliwości. A koszt praktycznie ten sam.

0
  • #16 11 Gru 2012 20:53
    piterro77
    Poziom 8  

Dzięki, pokopie jeszcze i odezwę się niebawem.

Też jestem za 3 way i raczej tego będę się trzymał.

A może dopracowany projekt Zaph ZRT 2-way.
    Dobrze wytestowany i nie widzę żadnych negatywnych opinii.

Kuszą mnie projekty 3-drożne ale pomieszczenie 25m2 + budżet około 3 tys. to raczej ciężko coś znaleźć.

0
  • #17 13 Gru 2012 19:32
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

piterro77 napisał:
    Kuszą mnie projekty 3-drożne ale pomieszczenie 25m2 + budżet około 3 tys. to raczej ciężko coś znaleźć.

Pisałem już o SEAS CA22RNX + MCA12RC + 27TFFC czyli 3-Way Classic ze strony Troelsgravesen. ;)

0
  • #18 14 Gru 2012 11:08
    piterro77
    Poziom 8  

Mam rozumieć, że 3-way SEAS CA22RNX + MCA12RC + 27TFFC czyli 3-Way Classic Troelsgravesen'a będzie dla mnie lepszą opcją niż Zaph ZRT 2-way. ???

0