Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

philips pfl5507. denon avr3801 - jak uzyskać osd przy odbiorze dvbt z anteny

Lukas32 01 Gru 2012 08:58 1644 10
  • #1 01 Gru 2012 08:58
    Lukas32
    Poziom 20  

Posiadam tv z wbudowanym dekoderem dvb-t. Więc bezpośrednio do tv mam podłączoną antenę. Czy da się ten sygnał przepuścić przez denona, abym miał osd na ekranie. Na razie ten denon jest nie wykorzystany, bo nie mam osd.

0 10
  • #2 01 Gru 2012 11:08
    anmedia
    Poziom 39  

Ale OSD nie pojdzie przez kabel antenowy. Jedyna mozliwosc aby uzyskac OSD z amplitunera na TV poprzez Video-Out, S-Video lub component.

0
  • #3 01 Gru 2012 11:53
    Lukas32
    Poziom 20  

Możesz bardziej łopatologicznie rozwinąć swoją wypowiedź. W tv mam tylko jedno scart, 4 hdmi, 3 usb, vga, sery.u, y/pb/pr, i to wszystko.

0
  • #4 01 Gru 2012 12:23
    anmedia
    Poziom 39  

Lukas32 napisał:
    W tv mam tylko jedno scart, 4 hdmi, 3 usb, vga, sery.u, y/pb/pr, i to wszystko

Jesli dobrze zrozumialem to chcesz miec OSD z amplitunera na TV. Tak? OSD z amplitunera mozesz wypuscic przez wyjscia S-Video, Component i chincze. Czyli wszystkie wyjscia video. DLa Ciebie najlepsze rozwiazanie jest component (y/pb/pr). Tylko 3 czincze i po problemie. Pamietaj aby w TV przelaczyc odpowiednie wejscie np component.

0
  • #5 01 Gru 2012 14:15
    Lukas32
    Poziom 20  

OK. Ale wtedy nie będę miał wizji (dvb-t) Będę musiał przełączać między telewizją naziemną a menu amplitunera, co nie będzie zbyt komfortowe w użytkowaniu. Rozumiem, że innego wyjścia w tej sytuacji niema.

0
  • #6 01 Gru 2012 14:17
    anmedia
    Poziom 39  

Dokladnie. Niestety jest to rozwiazanie dobre jesli masz podpiete np odtwarzacz DVD do amplitunera i z amplitunera do TV. Gdybys mial tuner DVB-T zewnetrzny to za pomoca wyjsc analogowych z tunera podpinasz pod amplituner i pozniej dalej do TV.

0
  • #7 01 Gru 2012 17:15
    Lukas32
    Poziom 20  

Rozumie. W takim razie będę się pozbywał avr-3801 - troszkę szkoda, bo grał dość ciepło,ale... Zostanie mi jeszcze avr-1604, który menu ma na wyświetlaczu.

0
  • #8 01 Gru 2012 17:18
    anmedia
    Poziom 39  

A jaki ma to sens, przeciez to menu sluzy do ustawien, a te same informacje masz na wyswietlaczu!. Przeciez jesli polaczysz jak napisalem wczesniej na czas "ustawiania" wystarczy ze w TV przelaczysz na odpowiednie wejscie.

0
  • #9 01 Gru 2012 19:08
    Lukas32
    Poziom 20  

Podłączając wyjście component (amplituner) do wejścia tv, oczywiście po przełączeniu tv na component brak osd, brak sygnału. Czy to przypadkiem nie musi też być podany sygnał na amplituner, a nie tylko same wyjście na tv? A co do informacji na wyświetlaczu to ich niema.

Sprawdziłem na starym tv podłączając wyjście monitor (coax) do tv jako av i menu się pojawia, a przez component nie.

0
  • #10 01 Gru 2012 20:39
    anmedia
    Poziom 39  

Menu z amplitunera powinno sie pokazc bez podawania sygnalu na wejsciu. Ja mam stary amplituener ktory ma tylko wyjscia Video (RCA) i SVideo. Na nich wszystkich. Ale to tez moze zalezec od konstrukcji samego amplitunera. Byc moze w przypadku component to bedzie wyjatek i musi byc podany sygnal na wejsciu (sprawdz czy nie masz mozliwosci wyswietlania menu na dnym wyjsciu).

0
  • #11 02 Sty 2013 18:01
    Lukas32
    Poziom 20  

OK Wszystko działa. Źle podłączałem wcześniej.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo