Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik lampek choinkowych LED kilka kompletów

kobo94 01 Gru 2012 10:16 5178 10
  • #1 01 Gru 2012 10:16
    kobo94
    Poziom 8  

Witam,
    Szukałem trochę na forum o sterownikach ale nie znalazłem tego czego szukałem.
    A więc chciał bym zbudować sterownik którym bym sterował np. 10 kompletami lampek żeby wszystkie miały ten sam program taki jak są w tych chińskich sterownikach.
    Z góry dziękuje

0 10
  • Sklep HeluKabel
  • #2 01 Gru 2012 10:49
    marekhab
    Poziom 32  

Zmień tyrystory które sterują żarówkami na mocniejsze możesz dorobić dodatkową płytkę i połączyć wszystko przewodami.
    Dodaje zdjęcie sterownika na czerwono zaznaczyłem tyrystory do wymiany te oryginalne mają It= 0.8A jeśli starczyło by Ci te 0.8 Ampera na kanał to nic nie zmieniaj.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 01 Gru 2012 10:55
    kobo94
    Poziom 8  

a czy wywalenie przycisków i zastąpienie ich jednym nie dało by rady ?

0
  • #4 01 Gru 2012 11:13
    marekhab
    Poziom 32  

O jakich przyciskach mówisz przecież tam jest jeden przycisk?
    Były też modele z melodyjką i były dwa jeden od sterowania drugi od głośności , ale to inna bajka.
    Napis dokładnie o co Ci chodzi, bo z tego co piszesz rozumiem że chcesz do jednego sterownika podpiąć kilka kompletów lampek, jeśli te kilka kompletów lampek mają też sterowniki to musisz je wywalić i zostawić tylko jeden wtedy wymiana tyrystorów. Pamiętaj też o jednym że jest tam jeden przewód jest wspólny dla wszystkich kanałów.
    Zamieszczam zdjęcie na samym dole po kolei:
    W+ wspólny dla żarówek
    Ż1,2,3,4 wyjścia dla poszczególnych kanałów
    AC zasilanie 220V

0
  • #5 01 Gru 2012 17:43
    kobo94
    Poziom 8  

I myślisz że sama wymiana tyrystorów wystarczy?
    Ja myślałem nad tym że jeśli są te we wszystkich te same programatory to można by było wlutować z każdego kompletu przycisk i przylutować jeden główny do wszystkich a programatory zostawić.

0
  • #6 18 Gru 2012 08:39
    pjasio253
    Poziom 13  

Podłącze się pod temat. Mam identyczny jak pokazany na zdjęciu powyżej sterownik pracujący na łańcuch 100LED. Czy mogę równolegle na wyjścia tego sterownika wlutować drugi, identyczny łańcuch 100LED? Aktualnie każdy z tych łańcuchów ma swój programator, a chciałbym,żeby sterować za pomocą jednego.
    Pzdr

0
  • #7 18 Gru 2012 15:32
    kobo94
    Poziom 8  

Tak mozesz. Sprawdziłem to z moim nauczycielem od elektroniki i smialo mozesz. Kazdy kanał wytrzyma 0.8 A a w tym wypadku lampek jeden kanał lampek led pobiera 0.07 A wiec smialo mozesz Podlaczyc nawet 6 kompletow :) polecam sie

0
  • #8 18 Gru 2012 18:23
    pjasio253
    Poziom 13  

Dziękuje kobo94 ;) W sumie to najpierw tak zrobiłem, a później przeczytałem Twoją odpowiedź. Ale nic to, będę zdecydowanie spokojniejszy po Twoim poście, pozdrawiam.

0
  • #9 17 Sty 2013 11:42
    mateuszek92k
    Poziom 9  

i co kolego działa jak dolutowałeś jeszcze jeden komplet
    a ja mam taki problem mam 8 kompletów wszystkie maja sterowniki jak najlepiej i czy da sie zastosować jeden nie musi mieć tych funkcji moze tylko zapalać gasnąć i tak w kółko ma ktos jakis pomysł

0
  • #11 17 Sty 2013 15:11
    mateuszek92k
    Poziom 9  

a wytrzyma sterownik??

Dodano po 1 [minuty]:

czyli zostaje mi 4 sterowniki ale tez myślałem nad tym(nie wiem czy dobrze myślę) wszystkie sterowniki zrobic tak aby świeciły światłem ciągłym a do tego dokupic jakis jeden przerywacz chyba sa takie

Dodano po 1 [godziny] 16 [minuty]:

daje zdjecie tego sterownika tam gdzie zaznaczyłem wchodza po dwa kable i czy moge spokojnie podpiac taki sam 2 komplet

Proszę zamieszczać zdjęcia według poniższego linku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html Ułatwi to ich przeglądanie . Proszę poprawić post - regulamin pkt.3.1.13 [dzimi]

0