Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna I , 1995 - brak świateł od strony kierowcy:/

piasek432 01 Dec 2012 11:39 3432 7
    piasek432
    Level 13  
    witam!
    Od paru dni mam pewien problem z moją Renatą, nie działają z przodu światła od str kierowcy, świeci tylko postojowe, brak drogowych i mijania, jaką może być przyczyną?
    Wymieniłem żarówki i bezpieczniej, nie pomogło
    glosny83
    Level 28  
    Sprawdź masy zobacz czy jakaś kostka jest nie wypalona.
    forevwers
    Level 19  
    glosny83 wrote:
    Sprawdź masy zobacz czy jakaś kostka jest nie wypalona.

Dokładnie. Spróbował bym podpiąć na krótko masę do żarówki. Jeśli zacznie świecić na to już wiesz gdzie szukać
    piasek432
    Level 13  
    dobrze dzieki za info:) sprawdze i dam znac

Dodano po 4 [godziny] 41 [minuty]:

na krótko nie swieci
    przemkomac
    Level 12  
    sprawdź bezpieczniki (lub przekaźniki) w skrzynce po prawej stronie pod maską.
    milejow
    Level 43  
    przemkomac wrote:
    sprawdź bezpieczniki (lub przekaźniki) w skrzynce po prawej stronie pod maską.

Po co jak tam nic nie ma do świateł?
    Autor sprawdził coś dokładnie bo z posta nic nie wynika? Zasilanie na reflektorze, masa jest? Jak nie ma to wypalone złącze na skrzynce pod kierownicą.
    piasek432
    Level 13  
    Teraz zgasły zegary, ale kontrolki świecą.
    natrix141
    Level 11  
    Posprawdzaj kostki wychodzące ze skrzynki bezpieczników do góry, nie pamiętam d0kładnie która. Gdzieś na forum RLKP był opis która wtyczka do czego jest, Cb będzie interesowała ta, która wychodzi do świateł, jeśli z prawej strony światła są, to kostka wejściowa Cie nie będzie interesowała, bo ggdyby z nią było coś nie tak nie było by wgl świateł.
    Skoro nie ma długich i krótkich, to raczej odpada też przepalenie w skrzynce bezpieczników, bo mało prawdopodobne żeby jednocześnie przepaliła się ścieżka od długich i krótkich.
    Najprościej będzie ruszać kolejno wtyczkami nad skrzynką na włączonyc światłach, jeśli się zaświecą to już masz przyczyną.