Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maxtor 80GB 6L080L0 - Nie moge zainstalować Windows XP a Windows 7 można

01 Gru 2012 12:18 2268 26
  • Poziom 9  
    Witam

Myślę że w dobrym forum zamieściłem temat a jeśli nie proszę o przeniesienie

Tak jak w temacie mam problem z Windows XP nie mogę zainstalować go na dysku Maxtor 80GB 6L080L0 i nie tylko, brałem od kolegi dysk i też nie można zainstalować tego XP a znowu Windows-a 7 zainstaluje. Nie mam już pojęcia, bawiłem się zworkami, dawałem dysk na jednej taśmie (taśma ATA) z napędem, przestawiałem w BIOS-ie i nic.

Proszę o pomoc. W razie pytań o sprzęcie proszę pisać.
  • Admin grupy komputery
    Co znaczy "nie mogę"? System z oryginalnej płyty CD? Dysk twardy sprawny?
  • Poziom 19  
    Właśnie. Napisz co zgłasza instalator XP i czy wogóle się uruchamia.
  • Poziom 9  
    Dysk twardy sprawny chociaż ostatnio przy instalacji systemu wyskakuje bluescreen.
    System kopiowany i pożyczałem kilka service pack-ów.

Gdy włączam komputer wyskakuje pierwsze okno co jest podłączone ile RAM-u itp.
    Potem gdy mam włożonego Windows 7 wyskakuje "Wciśnij dowolny klawisz aby rozpędzić płytę" coś takiego i jak naciskam normalnie otwiera a gdy włożę Windows XP nie wyskakuje żadna informacja i odpala sie normalnie system. Już nie mam pojęcia.
  • Poziom 43  
    Płyta z XP nie jest płytą bootowalną.
  • Poziom 9  
    ale na innym komputerze czyta normalnie bo poszedłem do kolegi to normalnie zainstalowałem mu a u siebie nie mogę zresztą u sąsiada też nie mogłem. Normalnie po włączeniu komputera i po pierwszym ekranie wyskoczyło żeby nacisnąć guzik i nacisnąłem i odpaliło
  • Admin grupy komputery
    DriverMSG napisał:
    System z oryginalnej płyty CD?
    Ponawiam pytanie.
  • Poziom 9  
    kopiowany ale nie mój
  • Admin grupy komputery
    Więc sprawdź z oryginalną płytą instalacyjną lub z innym napędem optycznym.
  • Poziom 9  
    Napęd zmieniałem. Miałem kiedyś napęd, ale mi się popsuł i kupiłem nowy, a tamten stary był na takiej węższej taśmie ATA i wstawiłem ten nowy na ten sam kabel i nie czytał danych ale format mogłem zrobić i zainstalować Windows XP a Windows 7 nie mogłem bo odpalić odpaliło, a potem przy wybieraniu partycji pisało coś tam o sterownikach do napędu, a zmieniłem na kabel od dysku twardego ATA i Windows 7 zainstalowałem a teraz Windows XP nie mogę i zmieniałem te kable ale nic. Ja już nie wiem
  • Admin grupy komputery
    Coś tam zrobiłeś, jakiś tam kabel, jakoś działało - tak nie będziemy rozmawiać.
    Pisz konkrety.

Boot'owanie w biosie ustawione poprawnie? Płyta instalacyjna 100% boot'owalna?
    Wymień taśmy ATA na 80tki, ustaw poprawnie kolejność boot'owania i zworki na dyskach/napędach optycznych.

Ostatecznie (jeśli nie zależy Ci na danych z HDD) wyzeruj dysk twardy.
  • Poziom 9  
    A możesz wyjaśnić jaka to taśma ta 80tka, bo trochę ciemny jestem. Na danych mi zależy bo mam tam dużo instalek itp. Mam pierwszy ustawiony napęd potem dysk, a zworkami już się bawiłem.
  • Admin grupy komputery
    półprzewodnikowy napisał:
    A możesz wyjaśnić jaka to taśma ta 80tka
    Można ją rozpoznać po kolorowych wtyczkach - najczęściej jedna z nich jest niebieska.

Odłącz HDD od płyty gł. i wystartuj instalator Windows - jeśli z nim jest OK, to powinien się uruchomić i poinformować o braku HDD.
  • Poziom 9  
    A to na takiej mam podłaczone. Jak odłącze HDD od płyty to pokaże na pierwszym oknie że nie ma a napęd optyczny jest. A potem pokaże chyba Reboot ...
  • Admin grupy komputery
    A potem pokaże chyba Reboot ...
    Więc płyta nie jest boot;owalna.
  • Poziom 9  
    Ale chyba przy Windows 7 to samo wyskoczy. Zaraz sprawdze

Przy Windows XP pisze Reboot...
    a przy Windows 7 wyskoczył Menadżer rozruchy systemu Windows
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Nie ponieważ nie posiadam takiej ani koledzy także...
  • Poziom 27  
    Jeśli masz oryginalny system (naklejka), a nie masz nośnika z nim, możesz pobrać z Internetu bootowalny obraz płyty z czystym Windowsem w wersji dokładnie takiej jak Twoja licencja przewiduje, wypalić go na płycie CD i wtedy próbować zainstalować używając klucza z naklejki licencyjnej.

(Ten post nie ma na celu propagowania piractwa - sugeruje on tylko prawdopodobnie najprostszy sposób rozwiązania problemu)
  • Admin grupy komputery
    mandrake13 napisał:
    (Ten post nie ma na celu propagowania piractwa - sugeruje on tylko prawdopodobnie najprostszy sposób rozwiązania problemu)
    Wskaż więc proszę link, gdzie można oficjalnie pobrać systemy operacyjne Windows.
  • Poziom 27  
    DriverMSG napisał:
    Wskaż więc proszę link, gdzie można oficjalnie pobrać systemy operacyjne Windows.
    Nie ma takiej strony i wszyscy o tym wiemy. Fakt faktem, nie każdy ma dostęp do oryginalnej płyty Windows nawet jeśli ma licencję. Wiem jak jest po sobie - mam w laptopie oryginalny system (naklejka), była wymiana uszkodzonego dysku (skąd wziąć partycję recovery?). Ratowałem się Windowsem z Internetu i wprowadzeniem swojego klucza. Nie można wrzucać wszystkich do jednego worka.
  • Poziom 9  
    Może i głupio ale się zapytam a czy oryginalny Windows XP jest boot;owalny???
  • Poziom 9  
    To teraz jest problem albo kupić Windowsa XP albo ściągnąć z internetu bo koledzy nie mają. Miał tam jeden ale drugi mu zgubił a szkoda ;(
  • Poziom 9  
    A czy mógł bym zrobić tak że mam skopiowanego Windowsa XP na laptopa, dodać jakieś pliki żeby był boot;owalny i nagrać. Czy by tak odpalił czy nie???
  • Poziom 39  
    A czy mógł bym zrobić tak że mam skopiowanego Windowsa XP na laptopa, dodać jakieś pliki żeby był boot;owalny i nagrać. Czy by tak odpalił czy nie???

Czy Ty nie rozumiesz, że aby mieć legalny system WindowsXP, to trzeba go kupić?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie będziemy kontynuować dyskusji o pirackim systemie operacyjnym. Temat zamykam.