Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thunderbird - wspólny profil na Windows i Ubuntu. odzyskiwanie... :/

shrewd 01 Gru 2012 12:33 1026 0
    shrewd
    Poziom 9  
    Witam, dobre 9 miesięcy temu wpadłem na wspaniały pomysł. Używam 2 systemów głownie Ubuntu 12.10 ale na Windowsa 7 też czasem zaglądam. Pomyślałem wiec ze mój profil pocztowy w Thunderbird będzie znajdował się w standardowym Windowsowym katalogu a w linuxie wskażę windowsowy folder przechowywania poczty jako docelowy. działało świetnie 9 miesięcy. Ściągałem pocztę z dowolnego systemu a była dostępna na obu. super sprawa... Thunderbird kilkukrotnie był aktualizowany na obu systemach przez ten czas a poczta to wytrzymywała bez problemu aż tu nagle Thunderbird v.15.0.1, released: September 10, 2012. No i bałagan... nic nie działa... pocztę oczywiście mam backupowaną w 2 kopiach na dysku i dodatkowo na gmailu wiec nic mi nie groziło ale teraz wgrywając owe backupy nic nie da się odzyskać, folder wazy nadal 4 GB ale jak uruchamiam Tb to pokazuje mi tylko maile ściągnięte od ostatniego wgranego backupa, starszych nie widzi mimo że znajdują się w folderach. co ciekawsze jeśli w polu wyszukiwania wpisze jakiegoś adresata to pokazuje mi całą listę konwersacji na 2 lata wstecz oraz pokazuje pierwsze kilka linii wiadomości (jak to podczas wyszukiwania) niestety podczas próby otwarcia maila widać tylko "białą kartę"
    Problem nie jest "krytyczny" bo ostatecznie do ważnych maila wracam za pomocą gmaila ale podobał mi się tamten tryb pracy i chętnie do niego bym wrócił, jeśli ktoś ma jakieś sugestie z czego to może się brać, jak to naprawić proszę o pomoc.
    Mam pełno backupów z przed aktualizacji oraz po wiec eksperymentowałem już na wiele sposobów ale po prostu za nic nie chce wrócić moja poprzednia skrzynka.

Pozdrawiam