Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lutownica oporowa - która

01 Gru 2012 13:31 2256 8
  • Poziom 19  
    Witam. Posiadam taką lutownice oporową od dłuższego czasu
    Code:
    http://www.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?mode=opis&nr=10861

Z grubsza nie narzekałem na nią ( czasami ciężej było coś rozlutować w starszym sprzęcie ). Z cienkim grotem przyzwoicie się nią lutowało, jednakże dzisiaj się rączka rozsypała.

Zastanawiam się, którą lutownicę kupić.
    Na oku mam Solomon SR965B 40W, ale zastanawiam się jak ma się te 40W Solomon-a do tych 60W z tej lutownicy którą obecnie miałem ( wiadomo, że producenci podają często parametry odbiegające od rzeczywistości - zwłaszcza w chińszczyźnie ).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Na allegro widzialem Solomona 25W,40W i 75W, ktora bylaby najlepsza do drobnej elektroniki-plytki itp.
  • Poziom 13  
    A cos tanszego? Niekoniecznie stacja.
  • Poziom 19  
    Rozebrałem tą lutownicę i okazuje się, że grzałka jest do d...
    Grzała przy samym początku, przy samej rączce. Natomiast przy grocie było dużo chłodniej, na tyle, że teraz ciężko coś lutować.
    Zamówiłem grzałkę oryginalną ( cały przód ) do Solomona SR-965
    Myślę, że powinno być OK

Zainteresowała mnie jeszcze taka oto lutownica z regulacją mocy/temperatury.
    Code:
    http://sklep.avt.pl/p/pl/485611/lutownica+z+regulacja+temperatury+220-240v50w.html

Co o niej sądzicie ?

Dodam jeszcze, że u znajomego sprawdzałem lutownicę oporową Solomona, tą 60W z pomarańczową rączką, ale dla mnie była nie wygodna ( za długa ). Może to też przyzwyczajenie do innej lutownicy.
  • Poziom 13  
    Czytalem o niej wiele, jedni uwazaja ze totalny chinczyk inni ze swietna do nauki. Sam sie nad nia zastanawiam (moj temat), bo jest za dobra kase no i regulacja temperatury,a nie mocy jak w tych pseudo stacjach.
  • Poziom 19  
    Jak ja oglądałem tą lutownicę z bliska, to regulacja temperatury była realizowana poprzez regulację mocy.

Np. było podane 25W i dalej x10st.C
    Czyli przy 25W mocy, miała być temperatura 250st.C itd ( 45W = 450st.C )