Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei U8800 Ideos X5 - Aktualizacja Android - błąd update - trup

01 Gru 2012 13:32 2145 6
  • Poziom 12  
    Witam serdecznie.

Telefon Huawei U8800 Ideos X5.
    Soft ze strony producenta.

Chciałem zaktualizować androida w swoim telefonie.
    Karta SD czysta, utworzyłem katalog jak instrukcja pisze.
    Telefon OFF, następnie Vol+ Vol- Power i poszło.
    Mniej więcej po 20 sek instalacji wyświetlił mi się Update fail i telefon po chwili sie wyłączył i już nie chce się włączyć.
    Zero reakcji na klawisze, ładowarkę i kabel od kompa.
    Komputer nie widzi telefonu po podłączeniu.

Czy telefon to już trup czy jednak można go uratować?

Z góry dziękuję za pomoc.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Mozna go uratowac po Jtag-u ale to tylko serwis
  • Poziom 12  
    A ile mniej więcej taka przyjemność kosztuje i czy każdy serwis jest w stanie coś takiego zrobić??

Czy jest szansa, że telefon się uszkodził??
  • Poziom 23  
    Prawdopodobnie podczas wgrywania uszkodziłeś bootloader , dlatego teraz telefon nie reaguje na nic . Co do naprawy naprawisz w każdym serwisie dysponującym JTAG koszt w zależności od serwisu może być różny gdzieś z przedziału 75 -100zł .
  • Poziom 12  
    witam ponownie.

telefon wkoncu trafil do serwisu i po mniej wiecej miesiacu serwis stwierdzil, ze telefon jest nienaprawialny i ze podczas proby naprawy bootloadera telefon nie reaguje na nic.

wiecie moze co to moze byc??
  • Poziom 23  
    Czym naprawiali którym JTAGIEM , bo z opisu wnioskuję ze nie potrafili wogóle wgrać boota skoro nie reagował na nic lub telefon nie był uszkodzony softwerowo tylko hardwerowo , co może z nim być tego nikt ci nie powie nie widząc telefonu tym bardziej że nie reaguje nadal na nic .
  • Poziom 12  
    Czym to dokladnie nie wiem. Serwisant wspominal cos o etagu czy czyms takim.
    Telefonu nie dawal sygnalow zwrotnych. Uszkodzenie raczej jest softwearowe nic z telefonem nie robilem po tym jak padl. Czyba, ze oni podczas lutowania cos upalili.