Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najlepsza maszyna do szycia? Dostępna na polskim rynku.

04 Lut 2005 20:23 6935 5
  • Poziom 2  
    Czy ktoś może mi doradzić jaka jest najlepsza maszyna do szycia dostępna na Polskim rynku dla fascynatki szycia bez doświadczenia, która w przyszłości chce sie zajmować szyciem nie tylko hobbistycznie.
  • Poziom 28  
    Ja szyję na starym Łuczniku. Sprzęt nie do dobicia, ale ma niewielkie możliwości (jedzie tylko w przód i w tył). A kiedy będzie można zamówić u Ciebie koszulę? Jak do Ciebie się w tej sprawie odezwać?
  • Poziom 2  
    Dzięki! To wiem, że Łuczniki są the best, ale jednak chciałabym porady nt. marek obecnych teraz w sklepach.

Co do koszuli - zgłoś sie za miesiąc od dnia, w którym kupię maszynę ;)
  • Poziom 28  
    Hehe, spoko daj maila, to na pewno się odezwę. A skrócisz też spodnie? Kupiłem dziś fajne, tylko lekko przydługawe... Wiszą na mnie jak na haku... :-)
    pozdro
  • Poziom 20  
    jeżeli chodzi o maszynę do szycia domowego to najlepszy jest łucznik na licencji singera z chwytaczem rotacyjnym (np. 838 - chwytacz kręci się wokół a nie wahadłowo - powoduje to mniejsze wibracje i jest bardzej bezawaryjne) tak więc wg mnie każdy model który ma taki mechanizm będzie się sprawował doskonale niezależnie od firmy (pomijając jakieś wynalazki). Natomiast jeżeli chodzi o bardziej profesjonalne rzeczy (czytaj większe odstępy między konserwacjami, praca przy seriach, znacznie większe prędkości szycia i wygoda) to pozostają maszyny przemysłowe z których najbardziej przydatna będzie stębnówka. Osobiście polecam Juki lub jej odpowiedniki (np. model 5550) ew. textimę ale te są zdecydowanie bardziej głośne i mają mniej trwałe silniki.
    Poza tym cena średniej klasy nieco używanej przemysłówki jest zbliżona do dobrej klasy nowej maszyny do szycia domowego, choć widziałem odpowiednik juki 5550 ganc nowy z gwarancją za 1400 zeta.
  • Poziom 15  
    WItam

Moja mama używa Husqvarny. Ma ją od dwóch lat - maszyna kosztuje ok. 1500 zł. NIe ma z niaproblemów i jest bardzo zadowolona - dlatego POELCAM.